Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Filtry

  1. #1

    Domyślnie Filtry

    Witam,
    Jestem zainteresowany zakupem filtra POL, mam mały dylemat co wybrać Nikona czy Heliopana. Co lepsze bo cena taka sama(kosmos).
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Weź aparat do sklepu i przetestuj parę filtrów. Zobacz też te tańsze. Może tańszy wcale nie będzie gorszy. Wszystko zależy do czego będziesz używał danego filtra, bo jak do celów amatorskich (jak większość z nas), to po co wydawać majątek, a efekt będzie nie zauważalny (chodzi o władowaną w filtr kasę).

    Pozdrawiam!
    Z6| N24-70 S|N14-30 S|T 150-600 5-6,3 G2|SB-910|Na sprzedaż: N 18-300 ED VR 3.5-5.6|

  3. #3

    Domyślnie

    ja miałem B+W z F80, teraz też zanabyłem to samo do kitowego szkła D70
    polecam
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  4. #4

    Domyślnie

    też myślę, że B&W jest najlepszym wyborem... sam używam tych filtrów, żadnych zafarbów i świetna reakcja na silne światło w kadrze. Nic dodać, nic ująć - kosztują nieco więcej ale uważam, że są warte tej ceny. Nieraz silnie zamokły, były czyszczone niemal "na sucho" lecz powłoki wytrzymały cały ten "extrem" . Dodam tylko, że jestem fotografującym leśnikiem.

    pozdrwiam

    konrad

  5. #5

    Domyślnie

    No to i ja sie dolacze. Mam od jakiegos czasu B+W pol kolowy w wersji slim i jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam wszystkim.
    Pozdrawiam Karol

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tez sie zdecydowalam na B+W. Również dlatego że w przeciwieństwie do innych są rżnięte na plasterki ))

  7. #7

    Domyślnie

    rżnięte??.. hmm.. Ewusiu
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewusia
    Ja tez sie zdecydowalam na B+W. Również dlatego że w przeciwieństwie do innych są rżnięte na plasterki ))
    Temat filtrów, jak na razie, uważałem za zakończony do czasu przypływu gotówki ale po przeczytaniu tego posta, zainteresował mnie on ponownie
    Jeżeli mógłbym poprosić o bliższe info na powyższy jakże ważki dla mnie temat... rżnięcia
    Czyżby filtry robiło się podobnie jak plastry krzemowe?
    Kaleid rośnie Ci konkurencja w sprawach nowinek technicznych
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  9. #9

    Domyślnie

    ja cykam z polarami i UV marumi MC ora B&W...marumi jest tańsze i tak samo dobre, a nawet lepsze, bo się mniej brudzi...tzn...jakby mniej się brud przyklejał niż do B&W, ale może to tylko złudzenie...
    za marumi MC (8powłok) dałem w sklepie 198zł za UV 68zł
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Co do interesujacego Was rżnięcia.

    Otóż normalnie wylewa się taflę i z niej wycina krążki o różnej średnicy.
    B&W z tego co pamiętam, a wydaje mi się że dobrze pamiętam jest robiony w innej technologii. Otóż robi się taki szklany pręt o wymaganej średnicy a następnie tnie na plasterki. Dlatego ich powierzchnia jest idealnie równa.

    Hawk

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •