Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Filtry

  1. #21

    Domyślnie

    Po pierwsze nie mowilam o fotoshop przez PH
    Adres fotoshop.com.pl

    Po drugie ten sklep o ktorym pisze tez nie ma tego filtra w ofercie. Po prostu zamowilam go kontaktując się z p. Wioletta Stabińska pod adresem fotoshop@fotoshop.com.pl
    Sprowadzili mi go i nie wiem czy ktos zrobilby to taniej. Przecietna cena to 440.

    Nazywał się tak: B&W Pol circular MRC Slim 67 E inkl. Objektivdeckel w niemieckim katalogu i pod taka tez nazwa zostal sprowadzony.

    Jacku... nawet jak nakrecasz kilka filterkow to i tak polar powinien byc ostatni i przeciez nie jest to filtr bazowy który jest zawsze nakręcony na obiektyw. Poza tym... mowimy w koncu o szerokim kącie... zwykly filtr winietuje. No ale skoro Ci wygodnie... - w koncu to kwestia gustu.

  2. #22

    Domyślnie

    Ewusiu, mała poprawka - adres, któy podałaś jest do innej strony.... chyba chodziło Ci o www.fotoshop.com.pl?
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  3. #23

    Domyślnie

    Tak tez napisalam powyżej. Ale dzieki Aniu za sprostowanie.

  4. #24

    Domyślnie

    Wazna informacja - wrocilem wlasnie z Niemiec z krotkiego wyjazdu i bedac tam wstapilem do pierwszego sklepu foto - zaproponowali mi filtr Heliopan (polar 72mm) za 66Euro - stwierdzilem, ze to za drogo jak zobaczylem po powrocie ceny to.... ale spoko - ja jeszzcze tam bede
    Pozdrawiam
    Jacek

  5. #25

    Domyślnie

    heliopana siedemdziesiątkę za niecałe 300 stówki...no toś się jacku przeliczył:))
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewusia
    Jacku... nawet jak nakrecasz kilka filterkow to i tak polar powinien byc ostatni ...
    Eh te dziewczyny... za to je lubię - zawsze wiedzą swoje!
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  7. #27

    Domyślnie

    postanowiłam kontynuować jeszcze trochę temat filtrów...

    zdecydowałam się na zakup filtrów MARUMI z serii WPC - są cienkie i do tego wielopowłokowe.... z dwustronnym gwintem... - miał ktoś do czynienia z tymi filtrami? Macie jakieś uwagi?

    Ja kupuję:
    UV WPC do obiektywu 50mm/1.8D i 20mm/2.8D
    CP WPC do obiektywu 20mm/2.8D
    i Close-Up +4 do obiektywu 50mm/1.8D

    Czy do tych obiektywów to dobry wybór?

    Nie mogę zdecydować się czy do obiektywu 20mm/2.8D kupić filtr szary, czy połówkowy szary i do tego czy ma być x2, x4, x8?
    Proszę pomóżcie w wyborze bo nie stać mnie w tej chwili na kilka filtrów szarych - który z nich byłby najbardziej uniwersalny i przydatny?

    Dodatkowo biorę pod uwagę, że przyszłościowo filtry od 20mm/2.8D będą mi pasować do 70-300mm/4-5.6 ED więc bardziej inwestuję w rozmiar 62mm.
    Czy oprócz UV sądzicie, że przyda się jeszcze jakiś filtr do 50mm/1.8D i do jakich zastosowań?
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  8. #28

    Domyślnie

    Aniu,

    trudno odpowiedź na tak postawione pytania, bo wszystkie odpowiedzi będą warunkowe. Ale spróbujmy:

    1. Marumi robi całkiem niezłe filtry, jak za te pieniądze.
    2. Dobry wybór ? A to zależy do czego. Ale powiedziałbym, że na początek dobry, jeśli masz na myśli zastosowania głównie "terenowe".
    3. Szary vs. połówka - no, tu musisz zdecydować, na czym Ci bardziej zależy - czy częściej potrzebujesz przyciemnić niebo przy krajobrazie (chwilowo pomińmy inne zastosowania połówki), czy raczej potrzebujesz obniżać czułość (więc "pełny" ND).

    A poza tym - przy wyborze połówki będzie Cię czekał jeszcze jeden dylemat - czy z twardym czy z miękkim przejściem. To zależy od upodobań, tematu, ogniskowej i... firmy (producenta) filtru... Najlepiej mieć kilka

    Ja zdecydowałem się na "pełne" szklane ND x8 (biorąc pod uwagę ISO200), a z połówkami poszedłem w Hitechy w uchwycie Cokina - na początek 0,6 i 0,9 twarde (tu pewnie będę miał tyluż zwolenników co oponentów ).

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    Macie jakieś uwagi?
    Ja kupuję:
    UV WPC do obiektywu 50mm/1.8D i 20mm/2.8D
    CP WPC do obiektywu 20mm/2.8D
    i Close-Up +4 do obiektywu 50mm/1.8D

    Czy do tych obiektywów to dobry wybór?

    Nie mogę zdecydować się czy do obiektywu 20mm/2.8D kupić filtr szary, czy połówkowy szary i do tego czy ma być x2, x4, x8?
    Proszę pomóżcie w wyborze bo nie stać mnie w tej chwili na kilka filtrów szarych - który z nich byłby najbardziej uniwersalny i przydatny?
    Dodatkowo biorę pod uwagę, że przyszłościowo filtry od 20mm/2.8D będą mi pasować do 70-300mm/4-5.6 ED więc bardziej inwestuję w rozmiar 62mm.
    Czy oprócz UV sądzicie, że przyda się jeszcze jakiś filtr do 50mm/1.8D i do jakich zastosowań?
    wybór dobry...ale:))
    1 - poza UV-kami nie kupuje się filtrów do obiektywów (chyba, że ciebie na to stać:))...
    najlepiej wybrać jakąś rozsądną średnicę np 58/62/67 możliwie największą spośród posiadanych szkieł, a do reszszty dokupić przejściówki - masz w ten sposób jeden komplet filtrów, a więc zaoszczędziłaś kupę kasy:)) - do ultra szerokich są zwykle średnice 72/77 i większe, a ceny tych filtrów jadą ostro do góry nawet 2, 2,5 raza:(( ...UV-ka i polar wydają się konieczne, ale reszta?
    2 - druga wersja...kupujesz UV-ki na wszystkie obiektywy, następnie przejściówki na jedną średnicę, poóźniej polarek na tą średniće, dalej pierścienie do mocowania systemu cokina P i teraz masz raj, bo wszystkie filtry masz jednakowe...możesz je wykorzystać dowolnie, a w kompediach nawet po kilka na raz ustawiane pod różnymi kątami...cały ostprzęt cokina będzie cię kosztował ok 400zł, ale to zakup jednorazowy...filtry konwersyjne i do B&W ok 80-99zł, efektowe 96-268, spoty 102, połówkowe 138zł za sztukę...na allegro za mniej więcej 1/2 - 2/3 tych cen...
    3 - co do szaraków...wszystkie są potrzebne...przy krajobrazie i architekturze połówkowy szrak jest wręcz niezbędny...najlepiej z miękkim przejściem (łatwiej dobrać granicę) - cokin jest tutaj nie do pokonania bo możesz go sobie dowolnie przesówać, więc to ty wybierasz kadr, a nie filtr:))...
    szraki ND...ja używam ND4, ale chcę mieć komplet, więc dokupię ND2 i 8...przydają się do wydłużania czasów ekspozycji oraz wydobywania cieni...
    nie wiem czy nie pisze rzeczy dla ciebie oczywistych, ale może będzie czytać to też ktoś, kto w filterki dopiero zaczyna się bawić:))
    tu garść linków:
    http://www.fotomix.pl/akcesoria/kcokin/kcokin.html
    http://www.fotomix.pl/akcesoria/filtryhoya/fihoya.html

    i jeszcze takściorek o filtrach szarych B&W:

    B+W Filtr 101:
    Ten delikatnie zabarwiony filtr zmniejsza przepuszczalność światła (pozwala stosować wysokoczuły film nawet przy silnym oświetleniu).
    Współczynnik filtra: 2.

    B+W Filtr 102:
    Używając tego filtra można stosować dłuższe czasy ekspozycji zachowując otwartą przysłonę, nawet przy silnym oświetleniu. Pozwala to wydobyć główny motyw z tła lub uzyskać efekt ruchu.
    Współczynnik filtra: 4.

    B+W Filtr 103:
    Jest gęstszy niż 102 i w związku z tym pochłania więcej światła. Pozwala skuteczniej kontrolować głębię ostrości. Polecany do kamer video.
    Współczynnik filtra: 8.

    B+W Filtr 106:
    Niezastąpiony, gdy wymagane są długie czasy otwarcia migawki (nawet kilka minut). Odpowiedni także do kamer video.
    Współczynnik filtra: 64.

    B+W Filtr 110:
    Niezbędny do obserwacji i dokumentacji procesów przemysłowych zachodzących przy wysokich temperaturach i silnym oświetleniu.
    Współczynnik filtra: ok. 100.

    B+W Filtr 113:
    Przeznaczony do fotografii przemysłowej i astrofotografii księżyca i słońca. Wysoka gęstość pozwala uzyskać długie czasy otwarcia migawki.
    Współczynnik filtra: ok. 10000.

    B+W Filtr 120:
    Stworzony specjalnie z myślą o obserwacji i fotografowaniu słońca. Należy pamiętać, że bezpośrednia obserwacja słońca nawet z zastosowaniem najlepszego filtra jest niebezpieczna dla oczu, gdyż promieniowanie podczerwone o dużej długości fal nie jest przezeń pochłaniane. Współczynnik filtra: ok. 1000000.


    Tłumienie światła przy pomocy filtrów szarych często jest konieczne przy pracy na czułych materiałach. Filtr B+W 102 pozwala na zastosowanie takich samych parametrów ekspozycji przy użyciu filmu ISO 400/27, jakich wymaga film ISO 100/21. Filtry te stosowane są często przy wykonywaniu portretów z małą głębią ostrości (tło rozmyte). Filtr szary jest niezastąpiony, gdy chcemy otworzyć przysłonę bardziej, niż pozwalają na to warunki oświetleniowe i możliwości aparatu. Sprawdza się również przy długich czasach ekspozycji koniecznych dla uzyskania efektu "zamazania" lub „zoomowania.”

    Wskazówka:
    Jeżeli zachodzi konieczność połączenia dwóch filtrów, ich współczynniki krotności należy pomnożyć, nie zsumować.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #30

    Domyślnie

    wielkie dzięki... sporo mi pomogliście....

    muszę więcej poczytać o systemie filtrów Cokin...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •