Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie D80 - wspomaganie AF dziwnie działa

    W moim D80 nie działa wspomaganie AF w sytuacji gdy aktywnym punktem AF nie jest punkt centralny. Czy to normalne zachowanie czy mam jakąś wadę?

  2. #2

    Domyślnie

    to chyba normalne, bo mam tak samo, ale nie używam zmiany punktu pomiaru, kadruje
    po ustawieniu ostrości na wybranym obiekcie
    przem

  3. #3

    Domyślnie

    O ile przwidłowo interpretuję zagmatwany tekst w instrukcji to przy wyborze opcji "pojedynczy punkt AF", wspomaganie powinno działać na dowolnym punkcie.
    Jeżeli jednak masz tak samo to pewnie jest to "prawidłowe działanie" D80 (choć mało sensowne).

  4. #4

    Domyślnie

    no jest w miarę zasadne, że jak jest szerszy kąt to ten snop światła nie padnie w cały kadr.
    DeSiedemset + FE + AF_50/1.4D + AF_35/2D + 105/2.5 AIS + AF_18-35/3.5-4.5D + Tamron 28-75/2.8 + SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fraktal-im Zobacz posta
    W moim D80 nie działa wspomaganie AF w sytuacji gdy aktywnym punktem AF nie jest punkt centralny. Czy to normalne zachowanie czy mam jakąś wadę?
    Chyba wady nie ma... w D50 też tak jest. Tajemnice Nikona ale w instrukcji o tym ani słowa...
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fraktal-im Zobacz posta
    O ile przwidłowo interpretuję zagmatwany tekst w instrukcji to przy wyborze opcji "pojedynczy punkt AF", wspomaganie powinno działać na dowolnym punkcie.
    Jeżeli jednak masz tak samo to pewnie jest to "prawidłowe działanie" D80 (choć mało sensowne).
    jest jak najbardziej sensowne!!
    wez pod uwagę fakt że używasz skrajnego (bocznego) pola AF jeśli obiekt jest ustawiony np. w odległości 3-4 metrów od aparatu to lampka wspomaganie nie oświetla w wystarczającym lub nawet w żadnym stopniu tego punktu!

    ta lampka to nie jakiś reflektor halogenowy!!

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez life Zobacz posta
    ta lampka to nie jakiś reflektor halogenowy!!
    Ot taka sobie dioda LED i nic więcej. I tak ma działać - tylko na centralnym punkcie AF.

  8. #8

    Domyślnie

    tak jest we wszystkich - analogach też
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    W F60 często używałem tego własnie jako halogenu (z dekielkiem na obiektywie)

  10. #10

    Domyślnie

    chyba jako reflektor przeciwmgłowy w aucie
    D40 | 18-55mm f/3.5-5.6GII AF-S DX | Sandisk Extreme III SDHC | jakiś statyw | w budowie namiot | dużo chęci | mało czasu

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •