Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Moje preferencje fotograficzne....a 50mm

    Chyba zaczynam dojrzewac fotograficznie i zaczynam zauwazac pewne swoje preferencje fotograficzne.... zauwazylem ostatnio ze pstrykanie bez sensu na prawo i na lewo przestalo mnie juz bawic , zaczynam rezygnowac z kadrow , ktore wiem ze do niczego poza zasmiecaniem dysku nie beda mi potrzebne......
    co za tym idzie, zauwazylem ze duzo chetniej fotografuje z uzyciem dluzszej ogniskowej ( z zoomem) ,przez co dochodze do wniosku ze chyba jednak 50mm do niczego sensownego mi sie nie przyda, bo ani to szerokie, ani dlugie.....
    dlatego tez chyba sprzedam 50mm i doloze kase do tamrona.....
    czy jest ktos zainteresowany??? prawie nowka z roczna gwarancja....(od hesji )

  2. #2

    Domyślnie

    Ice potrzymaj jeszcze , może z czasem się przekonasz, bo widzę ,że szybko zmieniasz zdanie...
    Pozdro

    PS.A jakiś portrecik polowicy czym zrobisz
    Pozdrawiam
    Waldek
    ---------------------
    www.foto-front.com


    aparat i psy

  3. #3

    Domyślnie

    chocby tamronem ustawionym na 50mm lub wiecej....

    powiem ci ze podchodzilem na rozne sposoby, i jakos brak mozliwosci zoomowania i ten dosc waski kat nie podchodza mi zbytnio...
    poza tym nie stac mnie za bardzo na utrzymywanie niepotrzebnych szkiel

  4. #4

    Domyślnie

    Gratuluje wejscia w wiek dojrzewania (fotograficznego oczywiscie)
    a co do pozbycia sie 50 to zastanow sie raz jeszcze.

    Pieniedzy nie dostaniesz za duzo a pozbedziesz sie jednego z najostrzej rysujacych obiektywow Nikona.

    W polaczeniu z D70 masz odpowiednik 75mm czyli doskonaly do portretu no i to swiatlo 1,8 dajace papierowa glebie ostrosci a po przyslonieciu do 2,8 masz bardzo dobta ostrosc i mila nieostrosc (dobry bokeh).
    Pozdrawiam
    Jerzy

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Ja akurat zaczynalem na kliszakach....2 lata focilem F80tką, totez po nim został mi nawyk zastanawiania sie nad kazdą klatką

  6. #6

    Domyślnie

    Jerry... tylko ze tamron tez jest bardzo ostry, a swiatlo 2,8.....a zawsze te 500 zl dorzuce wlasnie do tamrona.....
    nie za bardzo mnie stac na szklo ktore bedzie lezalo w plecaku

  7. #7

    Domyślnie

    Używałem 50-tkę z F80 nawet często, ale z D70 robi się z niej 75mm, więc praktycznie to tylko portret, bo do czegokolwiek innego trzeba się nachodzić, no może jeszcze z racji ostrości do architektury, ale nie zawsze można się ustawić tak żeby jej ogniskową wykorzystać.
    Też bym chyba nie trzymał, zawsze te kilka setek można dołożyć do czegoś bardziej użytecznego.
    Chyba że do makro.. ale tu też nie ta skala odwzorowania, trzebaby jakiś konwerter.

    [przyp.admin - OT] Henryku, gratulacje. Napisales wlasnie 15000 post
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  8. #8

    Domyślnie

    Ice, zastanawialem sie nad 50-tka z uwagi na fakt, ze mam obseje na punkcie portretow, chyba trzeba porozmawiac. U mnie kosztuje teraz 89 funtow. NIestety nie jestem zadowolony z tego VR'a mam wrazenie, ze jest nieostry, autofokus jakby wolny a do tego aberracja (mam nadzieje, ze nie pomylilem pojec- klopoty na krawedziach). Skonczy sie to pewnie tak, ze kupie kitowe szklo, 50-tke i 70-300, czyli najczesciej chyba stosowany zestaw. Pozdro
    Pozdrawiam, Olo

  9. #9

    Domyślnie

    Ja dodam od Siebie ze to ze niepstrykamy na prawo i lewo to chyba niejest dojzenie do jakiegos poziomu.Ja pstrykam tak i NIEMAM, podkreslam NIEMAM zamiaru przestac tyle focic.Lubie nasza codziennosc.Lubie niemcow na starowce z wycieczka ktorzy wyciagaja reke w gorze i pokazuja ze sie zgadzaja i chca do najdrozszej restauracji, lubie znajomych ze swymi milosciami zycia, dziecmi itd, uwielbiam moja ukochana kobiete gdy sie uwiesi na lampie albo zrobi cos dziwnego.Tak nosze codziennie praktycznie swoja zabawke.NIestety.Ice moze w sen zimnowy wpadasz???Dlatego tak masz.Ja wlasnie zacieram rece bo teraz nowa pora roku i wogole nowe doswiadczenia...A co do 50...Nie no sprzedaz jej to profanacja.Acha.Dla zainteresowanych.Jakos optyczna Tokiny ProSV naprawde szokujaca jak dla mnie.Uwazam ze troche objechano ten obiektyw))
    | N D200 | | 28-70/2.8 | | 70-200/2.8 VR| | SB-800 |

  10. #10

    Domyślnie

    czyli nie pstrykasz na prawo i lewo bez sensu, tylko pstrykasz to co lubisz, a to roznica....

    powiedz cos wiecej o tej tokinie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •