Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 34 z 34
  1. #31
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madburn Zobacz posta
    hmm ten novoflex ciekawy
    chyba przerobie mieszek i heliosa - ciekawe co wyjdzie
    te obiektywy mają małe możlwości tilt/shift. Ja bym radził przerobic mieszek, a z przodu przymocować coś z optyki do 4x5" (lub więcej). Nie trzeba migawki centralnej i wtedy są tanie szkła, np od Globiki itp. Pole krycia takich obiektywów na małym obrazku jest tak duże, że można uzyskać fantastyczne zakresy regulacji.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    te obiektywy mają małe możlwości tilt/shift. Ja bym radził przerobic mieszek, a z przodu przymocować coś z optyki do 4x5" (lub więcej). Nie trzeba migawki centralnej i wtedy są tanie szkła, np od Globiki itp. Pole krycia takich obiektywów na małym obrazku jest tak duże, że można uzyskać fantastyczne zakresy regulacji.
    Tylko te szkła są cholerycznie długie.

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    różne. Kumpel miał szkło fuji 65 mm, ale te tańsze to np tessary 250, 300 mm - fakt, przydługie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    a jak rozumiem, micro pc-e 85mm f 2.8 kryje FX przy extremalnym wychyle i/ lub przesuwie ? czy trzeba "wycinac" ?

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •