Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    A moze ktos mial styczność z jakąś ławą optyczną którą da się wykorzystac z d200?
    Cambo robi takie cos, ale sadzac po marce strasznie to drogie.
    Zna ktos inna firme oferujaca takie rozwiazania?

    A moze gra nie warta świeczki. Moze najlepszym rozwiazaniem do nikona sa wlasnie obiektywy PC,
    Wiem, ze mieszek nikona moze relaizowac poklon. Moze to jest jakies rozwiazanie?
    Bardzo jestem ciekawy waszych opini bo tez zastanawiam sie nad czyms z korekcja porspektywy (do zastosowan w studio)

    Znalazlem Novoflex Balpro T/S - moze ktos tego uzywal i moze sie wypowiedziec?
    Ostatnio edytowane przez botak ; 09-08-2007 o 11:26

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez botak Zobacz posta
    A moze ktos mial styczność z jakąś ławą optyczną którą da się wykorzystac z d200?
    Cambo robi takie cos, ale sadzac po marce strasznie to drogie.
    Zna ktos inna firme oferujaca takie rozwiazania?

    A moze gra nie warta świeczki. Moze najlepszym rozwiazaniem do nikona sa wlasnie obiektywy PC,
    Wiem, ze mieszek nikona moze relaizowac poklon. Moze to jest jakies rozwiazanie?
    Bardzo jestem ciekawy waszych opini bo tez zastanawiam sie nad czyms z korekcja porspektywy (do zastosowan w studio)

    Znalazlem Novoflex Balpro T/S - moze ktos tego uzywal i moze sie wypowiedziec?
    Novoflex jest najtańszy, niestety o ile pamiętam niekonieczenie występuje w wersji na bagnet F. Reszta to Cambo i insze Horsemanny, do tego kolejny wydatek to stosowny obiektyw z większym polem obrazowania... Cenowy hardkor.

    Jeśli w mieszku jest tilt, to też można kombinować, tylko znowu kłania się konieczność zakupu przejściówki bagnet F - średni format i takowegoż obiektywu, bo standardowe Nikkory mają zbyt małe pole obrazowania do tego typu zabaw.

    Zasadniczo jedynym naprawdę tanim rozwiązaniem jest zamocowanie obiektywu średnioformatowego na gumowej osłonie skrzyni biegów od dużego fiata

    Dla osób o mocnych nerwach jest jeszcze sposób Bjorna Rosletta:
    http://www.naturfotograf.com/homemade.html
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 09-08-2007 o 12:31

  3. #23

    Domyślnie

    tak czulem ze najrozsadniejszym rozwiazaniem jest obiektyw PC :/

  4. #24

    Domyślnie

    Nie chcę się czepiać, ale jak już kiedyś ktoś słusznie zwrócił mi uwagę na tym forum, po co komu obiektyw tilt/shift z ogniskową 85 mm? Do architektury toto sie nie nada, bo trzebaby odejść od budynku na kilometr, a z takiej odległości ściany się nie "walą". Sens tilt mam chyba tylko przy krótkich ogniskowych, więc nie wiem, po co w ogóle Nikon zrobił coś takiego. Czy ktoś mógłby mnie oświecić?

  5. #25

    Domyślnie

    Tilt w architekturze (?) bardziej przydatny shift, a tilt do cudów z płaszcyzną ostrości bardziej się nada...
    Generalnie obietywy tilt shift to do dwa pola zatosowań - krótkie teleobiektywy do studia, zdjęć produktowych, szeroki kąt do architektury i krajobrazu. O ile pierwszy obiektyw jest ofercie Nikona (85 PC Micro) do drugiego strasznie mi brakuje (bo 28 PC to nie to samo co 24 TS u Canona)...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez J@sió Zobacz posta
    Nie chcę się czepiać, ale jak już kiedyś ktoś słusznie zwrócił mi uwagę na tym forum, po co komu obiektyw tilt/shift z ogniskową 85 mm? Do architektury toto sie nie nada, bo trzebaby odejść od budynku na kilometr, a z takiej odległości ściany się nie "walą". Sens tilt mam chyba tylko przy krótkich ogniskowych, więc nie wiem, po co w ogóle Nikon zrobił coś takiego. Czy ktoś mógłby mnie oświecić?
    Bardzo fajne efekty daje ten obiektyw przy portretach i fotografii reklamowej, widziałam zdjęcia np zegarka w płaszczyźnie, można eksperymentować bardzo fajnie z tym obiektywem.

  7. #27

    Domyślnie

    Szklo do fotografii studynej, odwzorowanie 1:2, pelna kontrola nad glebia ostrosci - szklo marzenie do malego obrazka, standard w wielkim formacie.

  8. #28

    Domyślnie

    hmm ten novoflex ciekawy
    chyba przerobie mieszek i heliosa - ciekawe co wyjdzie

  9. #29

    Domyślnie

    jeśli kogoś interesuje to:

    http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...MEWA:IT&ih=001

    ja nie bede kupował bo i tak będe brał zaniedługo nikona (po premierze nowych szkieł)

  10. #30

    Domyślnie

    orientuje sie ktos gdzie tego 85 PC mozna wyprobowac,przyznam ze do packshotow do szklo idealne(prawie idealne,troszke za waskie)
    Road to Manila

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •