Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie PC Micro-Nikkor f/2.8D z mechanizmem pokłonów i przesuwu osiowego

    Bardzo mnie intryguje ten obiektyw. Co o nim myślicie? Jesli ktos może się pochwalić zdjęciami z tego obiektywu i napisac cos na jego temat to byłaby wdzięczna. Zapomniałam dodac (85mm)
    Ostatnio edytowane przez owi ; 05-08-2007 o 14:26

  2. #2

    Domyślnie

    ten obiektyw to cud, miód i malina. optycznie świetny. rewelacja w fotografii studyjnej. niestety drogi i przez to malo popularny.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Podpytaj admina, bawil sie nim.
    Nie jestem szumofobem, używam cropa i jak potrzebuje wysokiego ISO.
    Tamzooka 150-600, T 300 2.8 kenko TC 1,4 2,0

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli potrzebujesz takiego wynalazku (masz zlecenia, ktore wymagaja uzycia takiego obiektywu, i sa w stanie go splacic) -- kupuj. Alternatywy nie ma. Chyba, ze sredni obrazek (i body z mieszkiem) -- ale to wiadomo; albo analog, albo kur...ko droga tylna sciana cyfrowa.
    Ja ostatnio kupilem PC 28mm f/3.5. Zrobilem to jednak tylko dlatego, ze akurat dostalem zlecenie na kilka zdjec architektury, ktore z nawiazka zwrocily mi koszt zakupu (nota bene -- smiesznie niski).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #5

    Domyślnie

    no niestety cena "okrutnie bolesna", ale jak patrze na sample z uzyciem tego obiektywu to z checia bym sie nim pobawila. Droga ta "zabawka" i boje sie ze trudno mi bedzie zapanowac nad ustawieniami, podobno to trudny obiektyw.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owi Zobacz posta
    no niestety cena "okrutnie bolesna", ale jak patrze na sample z uzyciem tego obiektywu to z checia bym sie nim pobawila. Droga ta "zabawka" i boje sie ze trudno mi bedzie zapanowac nad ustawieniami, podobno to trudny obiektyw.
    Hmm - faktem jest, że drogo jak na zabawę. Może więc Lensbaby? Trochę inna zabawa - ale zawsze zabawa - i za mniejsze pieniądze

  7. #7

    Domyślnie

    a wiecej szczegolow? jak to sie ma do 85 z poklonem?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez owi Zobacz posta
    a wiecej szczegolow? jak to sie ma do 85 z poklonem?
    www.lensbabies.com

    To inne obiektywy mające inne zadanie przed sobą. Wtrącając w ten wątek lensbaby nawiązałem, być może niezbyt zgrabnie, do pojęcia zabawy. A można poeksperymentować w sposób bardzo przyjemny. Wersja 3G jest o tyle przyjemna, że pozwala się zdecydowanie bardziej kontrolować. Gdybyś przypadkiem się decydowała to polecam wersję 3G, a nie wciąż dostępną wersję poprzednią. Na ich stronce jest wystarczająco info i przykładów by zorientować się o co chodzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam klon Nikkora PC 85/2 micro, robiony na Ukrainie, kosztuje jakies 1400 zl z przesylka zza wschodniej granicy. Ta sama firma fobi Arsaty, Miry ... teraz nie pomnie nazwy. Mialem to cudo w rece.

    Obiektyw z PC nie jest trudny do opanowania ino matowka w SLR jest malutka. Obiektyw ten daje namiastke tego co mozna uzyskac na kamerze wielkoformatowej na lawie optycznej (zabawa z glebia ostrosci, panowanie nad perspektywa).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Polecam klon Nikkora PC 85/2 micro, robiony na Ukrainie, kosztuje jakies 1400 zl z przesylka zza wschodniej granicy. Ta sama firma fobi Arsaty, Miry ... teraz nie pomnie nazwy. Mialem to cudo w rece.

    Obiektyw z PC nie jest trudny do opanowania ino matowka w SLR jest malutka. Obiektyw ten daje namiastke tego co mozna uzyskac na kamerze wielkoformatowej na lawie optycznej (zabawa z glebia ostrosci, panowanie nad perspektywa).
    ten obiektyw to chyba hartblei 35mm f2.8 cena około 450 funtów za nowizne

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •