Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Polar wkręcany czy COKIN?

    Otóż mam dylemat jak w tytule. Chodzi o to że jestem zdecydowany na zakup szarej połówki do N 18-70, a jako, że najbardziej praktyczna okazuje się byc w wykonaniu COKIN, toteż pewnie taką kupię wraz z holderem i pierścieniem. Za jakis czas wyjeżdżam na urlop w góry pomyslałem że warto było by do wspomnianego obiektywu kupić filtr polaryzacyjny (ładniejsze niebo, poprawa-zmniejszenie kontrastów itp). I teraz powiedzcie co radzicie - czy kupić do do N 18-70 polar wkręcany czy do systemu COKIN? Jak się odbywa kręcenie takim filtrem w wykonaniu COKIN a przede wszystkim jak z jakościa optyczną i kosztami - który tańszy przy podobnej jakości? Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    według mnie wkręcany cokin gorszy jakościowo
    ja kupiłem MARUMI DHG w
    http://www.sklep.fotoabc.com/?nav=0&poz=9&id=11,51
    i jestem bardzo zadowolony szare połówki Cokina także mam
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  3. #3
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Kup wkręcanego Cokina

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Kup wkręcanego Cokina
    Pisząc COKIN miałem na mysli system nie producenta/markę. Przeglądając ofertę filtróe hitech na www.raysfoto.pl dowiedziałem sie że istnieją jeszcze filtry LOW CONTRAST "uspokajające światło" i "wydobywające szczegóły z cieni" w mocno kontrastowych kadrach. Używa ktos takich fitrów? Jak to w praktyce się sprawdza? Moze lepiej cos takiego zamiast połówkowego czy polara? Pozdrawaim.

  5. #5

    Domyślnie

    Naprawdę nikt nie używa wspomnianych filtrów hitech-a LOW CONTRAST? Z opisu wynika że mogły by byc lekarstwem na zbyt duzą rozpientosc tonalną kadru. Może ktoś miał okazję przetestowac taki filtr lub widział efekt działania?

  6. #6

    Domyślnie

    To ja się podepnę ze swoim pytaniem, bo podobne.
    Czy miał ktoś (ALF ???!!!) styczność z polarem Cokina? Jak to to się sprawuje i czy warto na niego wywalić kasę - bo jeśli tak to zastąpi mi kilka średnic i będzie gites.
    Jak się ma do wkręcanych Marumi czy Hoya ?
    Dużo sprzętu, mało czasu

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    wrrum ja mam polar Cokin, kupiony od Garowego. Pytałem poprzedniego właściciela o porównanie z Tiffenem, którego ostatnio sprzedawał. Może nie chciał mnie dobijać, ale stwierdził, że sam różnic nie widzi

  8. #8

    Domyślnie

    Ha! Najciemniej pod latarnią.
    pebees mógłbyś mi go pożyczyć na kilka dni? Sprawdziłbym na żywca, czy będzie OKi.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Na kilka dni to nie, na jeden, góra dwa mogę Ci pożyczyć. Znaczy np. od dziś popołudnia, do czwartku popołudnia

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, wiem że wątek ma osiem lat, ale wciąż jest na temat a doświadczonych użytkowników na pewno przybyło. Zastanawiam się nad tym polarem Cokina
    http://dcfoto.pl/filtr-cokin-z164-po...pro-p6403.html
    Jak to w końcu jest, czy jakość tego polara jest faktycznie średnia? Nie mam żadnego filtra Cokina bo zawsze unikałem ich jak ognia, używam różnych Hitechów w cokinowskim holderze z-pro, jednak nie znajduję nigdzie polara który pasowałby do tego systemu prócz oczywiście Cokina Z164.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •