Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D40 i nikon Capture NX i profile kolorów ???

    Witam !


    NEFy z D40 obrabiam Nikon Capture NX. Monitor to LCD 19" Dell 1905FP (matryca AUO P-MVA) + połączenie cyfrowe (DVI) z kartą graficzną ATI X1250. Korzystam z profilu kolorów do tego Della.

    Jakie było moje zdziwienie jak po dokonaniu obróbki zdjęcia i zapisaniu go jako jpg moim oczom przy przeglądaniu tego zdjęcia za pomocą InfranView 4.0 ukazało się zdjęcie zupełnie inne niż te które obrabiałem w Nikon Capture NX (kolory,nasycenie i itd ...)
    Różnica kolosalna ...

    Zauważyłem jednak że wystarczy dokonać konwersji profili kolorów z profilu Nikona do profilu mojego monitora aby zdjęcie wyglądało tak samo w Nikon Capture NX jak i pod InfranView ...

    Jednak do końca nie wiem czy dobrze robię konwertując profile kolorów ...

    Bo zdjęcie po konwersji kolorów jest mocno nasycone i nijak ma się do rzeczywistości
    A bez konwersji kolorów zdjecie jest "wyprane" z kolorów ...

    Czy należy zawsze konwertować profile kolorów do profilu posiadanego monitora , czy powinno się używać jakiegoś "uniwersalnego" profilu , aby potem jakbym chciał wywołac zdjęcie nie było problemów z kolorami ?

    A wy konwertujecie czy nie ?

    Dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    dobre pytanie
    czy może ktoś tak trochę kawę na ławę o co lata z tymi profilami )
    albo jakiś link czy coś

  3. #3

    Domyślnie

    NIE NO PANOWIE LITOŚCI, było już o tym tyle razy i to w tym dziale, że nie wypada nawet powtarzać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,

    Z tego co wiem to IrfanView nie uzywa do wyswietlania profilu zaszytego w pliku a zawsze profilu IEC61966 (moge nie pamietac dokladnie nazwy)poodobnie jak to robia przegladarki internetowe.

    Nie uzywam NC NX wiec nie znam obslugi profili w tym sofcie ale sprobuj wyeksportować do takiego profilu-lub uzywac przegladarki ktora obsluguje profile zaszyte w plikach.

    Ja nigdy nie konwertuje doprofilu monitora (wydaje mi sie to raczej bez sensu - ten profil uzywamy do konfigu karty) lecz zazwyczaj do iec podanego powyzej gdy pliki leca na www, i do profilu labu jak ida do odbitek.

    Niech ktoś mądrzejszy odemnie poprawi jezeli napisałemjakieś bzdury.

    pozdrawiam
    TymancjO

  5. #5

    Domyślnie

    To zapytam tak.

    Jeśli nie zapisywać (konwertować) do profilu monitora (zapewne monitor ma profil sRGB) to do jakiego profilu ?

    Jaki profil będzie "optymalny" zarówno przy oglądaniu zdjęć na ekranie monitora jak i do wysłania do labu ?

  6. #6

    Domyślnie

    http://www.nikon.org.pl/showthread.php?t=11388 tu o profilach sporo napisano - m.in. jak sobie syćko ładnie poustawiać i kiedy co użyć
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •