Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Śmieci w kompresji ?

    Cześć,

    jestem Pimpuś i jestem tutaj nowy. Od niecałego miesiąca jestem posiadaczem nowego D200 i martwią mnie śmiecie, które wychodzą mi na JPG-ach (na RAW-ach ich nie ma).




    Wygląda to na błąd w sofcie podczas kompresji JPG. Gdy dam tryb szybkiej migawki - na każdym foto śmieci sa w innym miejscu. Firmware Upgrade nie pomogło. Dystrybutor sugeruje serwis lub wymianę, ale wówczas na kilka dni (optymista) pozostane bez aparatu.

    Wiadomo Wam coś o takich śmieciach ?

    Pimpuś

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 806

    Domyślnie

    może to ci sie wydac dziwne, ale spróbuj zapisywać zdjęcia na innej karcie pamięci CF. To chyba to.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie No nie :(

    Przesiedziałem z pół godziny w hipermarkecie i testowałem Od Ultra II, poprzez taką Extreme III jak ja mam aż po Extreme IV - to samo. Też w pierwszej chwili myślałem, że to jakieś błędy w zapisie - sprawdzałem nawet na NO NAME-ach i nic Zdesperowany sprawdzałem inne szła <rotfl>.

    Gdyby to były błędy na CF-ie to na RAW-ach tez by były.

    Myślałem, że wina czytnika USB, ale na LCD też je widać. Na wszelki wypadek sprawdziłem transmisję przez DataBanka i po kablu. To samo

  4. #4

    Domyślnie

    nie odszumiales czasem zdjec jakas wersja 30 dniowa? TRIALEM?

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli dystrybutor oferuje wymianę -to nie wiem na co jeszcze czekasz
    Wal jak w dym. Jeśli to nowy nabytek masz do tego pełne prawo i nie ma nad czym debatować
    bo skoro na innych kartach jest to samo to po prostu trafił ci się bubel.
    Pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    nie odszumiales czasem zdjec jakims programem - wersja 30 dniowa? TRIALEM?

    no i tak jak napisal lesiuc .
    jak mozesz wymienic wymieniaj.
    Ostatnio edytowane przez Kyo ; 17-08-2007 o 09:27

  7. #7

    Domyślnie szumy i wymiana

    Cześć,

    nie - niczym nie odszumiałem - tak jest od razu po pstryknięciu, jak już pisałem nawet na ekraniku LCD od razu te śmiecie widać.

    Debatuję, bo może ktoś z Was to miał i sobie jakoś poradził Smutno mi będzie jakiś czas bez niego

    ale chyba nie ma to-tamto - w poniedziałek odeślę do wymiany i po sprawie - BUBEL to bubel i reanimować nie ma co.

    pozdrawiam i dzięuję
    3majcie się
    Pimpuś

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •