Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Nowe body nikona??

    Witam czy ktoś może się orientuje czy nikon ma w najbliższych planach wypuścić jakieś nowe BODY?? coś na miarę następcy D80 .
    D90, Nikkor 18-200VR, nikkor 50mm 1.8; Tamron 17-50 VC; SB-900 , samyong 8mm; i parę rupieci www.jacekmichalski.info

  2. #2

    Domyślnie

    Jest sporo wątków na forum dotyczących plotek o nowych puszkach...

    Krótko: na następcę D80 nie ma szans bo jest to za świeży model. Prędzej następca D200 albo D2X/H.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Mississauga, Ontario
    Posty
    70

    Domyślnie

    Nikon nie puszcza pary z ust ale na różnych stronach spekuluje się, że w listopadzie 2007, będzie następca D200 czyli D300.

  4. #4

    Domyślnie

    w prezentacji jaka wypłynęła jakiś czas temu od Olympusa były porównania ich modelu do hipotetycznych Canonów i Nikonów. Nikona reprezentował właśnie wspomniany przez Gregi D300
    skład zastrzeżony!
    Fotografie są jak cebula - mają warstwy.

    www.piotrkordula.prv.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabamich Zobacz posta
    Witam czy ktoś może się orientuje czy nikon ma w najbliższych planach wypuścić jakieś nowe BODY?? coś na miarę następcy D80 .
    Mam dla Ciebie doskonałą wiadomość. Jest na ten temat mnóstwo informacji, które możesz znaleźć z poniższym wątku:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=16962

    Na chwilę obecną jest tam 647 postów. Niesamowity zbiór fantazji, marzeń i domysłów naszych forumowiczów na zadany temat. Miłej lektury

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Jest sporo wątków na forum dotyczących plotek o nowych puszkach...

    Krótko: na następcę D80 nie ma szans bo jest to za świeży model. Prędzej następca D200 albo D2X/H.
    a ja przyznam, że jako pierwszej spodziewam sie kolejnej amatorskiej puszki. Powiedzmy d60 czy d90. Dlaczego? bo puszki z tej półki pojawiają się często. Czas na następną. Z kosmetycznymi zmianami w funkcjonalności i znana matryca 10 MP. D300 sie nie spodziewam, bo by musiało ono przeskoczyć d2Xs. Raczej najpierw nie będzie d300 a jakiś topowy D3. Z nową matrycą, o której nic nie wiadomo. Sądzę, że obawiają się ją wypuścić, bo musi ona byc nie gorsza niż canonowskie, a o to będzie ciężko.
    Niestety sądzę, że nikonowi bardziej zależy na zysku niz na segmencie profi. I dlatego będzie pewnie najpierw jakiś dwucyfrowiec.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Angry

    W dużym stopniu zgadzam się z Jackiem, że przed D300 będzie następca topowych modeli, a dopiero następnie D300. Nikon moim zdaniem ma poważny problem. Nie jest producentem matryc tak jak Canon. Jest więc uzależniony od dostawcy, czyli firmy: Sony, która mając Alfe nie będzie im ułatwiać w wypuszczaniu coraz lepszych modeli lecz krzyżować im plany jak miało to miejsce z D40. Bo do póki Nikon nie zabierze się za produkcje własnych matryc to moim zdaniem trudno cokolwiek wyrokować, gdyż nawet sam Nikon nie wie czy będzie miał z czego produkować swoje aparaty.
    D300; 17-55; 18-200VR; 50mm1,4, SB600. EOS500N, 28-105II USM; Speedlight380.

  8. #8
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Mario: nie bardzo wiem, w jakim względzie d40 było "pokrzyżowaniem planów" Nikona przez Sony...
    z tego, co wiem, to puszątko się całkiem dobrze sprzedaje.
    A co do ostatniego zdania, to uważam, że w grę wchodzą zbyt duże pieniądze, a zarówno Nikon, jak i Sony, są firmami na tyle poważnymi, że jedna drugiej tak łatwo w jajo nie zrobi.

    Poza tym, nie wiem, po co Wam nowe puszki :P
    Stare są wystarczająco dobre :]
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karl Johansson Zobacz posta
    Poza tym, nie wiem, po co Wam nowe puszki :P
    Po to, stare staniały
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mario_Scott Zobacz posta
    Nie jest producentem matryc tak jak Canon. Jest więc uzależniony od dostawcy, czyli firmy: Sony, która mając Alfe nie będzie im ułatwiać w wypuszczaniu coraz lepszych modeli lecz krzyżować im plany jak miało to miejsce z D40. Bo do póki Nikon nie zabierze się za produkcje własnych matryc to moim zdaniem trudno cokolwiek wyrokować, gdyż nawet sam Nikon nie wie czy będzie miał z czego produkować swoje aparaty.
    Może Nikon nie jest producentem matryc, ale na pewno jest ich projektantem i może zawsze Sony pokrzyżować szyki zlecając produkcję komu innemu albo dokonać całkowitej dywersji poprzez niedostarczanie stepperów i odmowę serwisowania starych ... w ten deseń mogę zbudować całkiem ciekawą spiskową teorię dziejów

    Pozdrawiam
    Ulv
    www.stegierski.com -- fujica gs645 pro/nikon d7000, d200/fuji x-e1/voigtländer bessa/artiflex 45

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •