Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie Af Nikkor 50 1.8 - moja prywatna opinia

    Obiektyw jak w temacie, udalo mi sie kupic jedna z pierwszych (ponoc najlepsza) wersji tego szkla ze skala odleglosci za szybka. Solidna robota i wykonanie (w Japonii a nie Chinach). Strasznie lubie to szkielko, niewielki, lekki, calkowicie pozbawiony jakichkolwiek wad optycznych w rodzaju winietowania czy dystorsji. Glebokie umieszczenie przedniej soczewki po pierwsze swietnie zabezpiecza ja przed uszkodzeniami, a po drugie powoduje ze praktycznie nie potrzeba stosowac oslony przeciwslonecznej. Skoro juz o sloncu to obiektyw bardzo ladnie znosi fotografowanie pod swiatlo, bliki jesli juz sie pojawiaja (baaardzo zadko) to bardzo delikatne. Obiektyw dosc ostro rysuje juz od 1.8 w calym zakresie kadru, po przymknieciu to juz praktycznie zyleta. Bardzo ladny bokeh, moze nie taki jak z nikkora 85 1.8 ale naprawde bardzo przyjemny. Generalnie polecam kazdemu w ciemno. Zwlaszcza, ze jest to standard, ktory kazdy fotograf powinien posiadac. Nowsze wersje (ze skala odleglosci na pierscieniu) sa praktycznie identyczne, choc specjalisci twierdza ze minimalnie gorsze, ja specjalnej roznicy nie widze. Natomiast wersja z literka D jes juz kapke gorsza optycznie i zdecydowanie bardziej plastikowa. Poniewaz ja nie potrzebuje 3D Matrix Balanced Fill Flash z tym obiektywem wiec kupilem pierwsza wersje.
    Pozdrawiam Karol

  2. #2

    Domyślnie

    b. trafna [Gamlinga] ocena; drobne uzupełnienie: kiedyś miałem "50" z szybką teraz mam bez szybki [tamten jakieś bydlę ukradło]; obydwa moim zdaniem b. ostre i kontrastowe.
    "50" z D70 już jako ""75"" b. sympatycznie zachowuje się jako portretówka; już przy pełnym otworze wystarczająco ostry dla głównego motywu, jednocześnie [co w tej konfuguracji optycznej jest oczywiste] ładnie i mocno rozmywa tło.
    mały, lekki, zwarty, solidny i co - nie bez znaczenia - jego cena to ok. 40% ceny 50 1.4.

  3. #3

    Domyślnie

    Zachorowałem już na ten obiektyw, ale jak mniemam on ma stałą ogniskową ? A czy jest jakiś równie jasny obiektyw (1, o zmiennej ogniskowej ? no i równie dobry jak ten 50mm ?
    Czytałem o jakimś, nie pamiętam dokładnie jaki, ale był cholerycznie drogi....

  4. #4

    Domyślnie

    Ze swiatlem 1.x tylko stalki: 50; 85; 105. Chyba nawet nie ma tak jasnej 180. Szkoda, ale zoomy 2.8 > tez potrafia dac dobra jakosc

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Owszem zoomy ze swiatlem 2,8 sa naprawde bardzo dobre (przynajmniej te nikkora) ale mimo wszystko nie ma zooma ktory bylby tak dobry jak 50 1.8 - to po prostu wzorcowe szklo i tyle.

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiscie. To szklo doskonale pod kazdym wzgledem. Ma jednak jeden minus, nie jest tak uniwersalne jak zoomy Wiem jednak ze do kolekcji na pewno je dolacze za jakis czas

  7. #7
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    kultowa 180 nikona ma swiatlo 2.8 jesli zas chodzi o rysowanie to 35-70/2.8 jest prawie porownywalny ze staloogniskowymi .. fakt ze troche ciemniejszy .. ale jasniejszego zooma robil (chyba?) tylko Zeiss. za odpowiednia cene oczywiscie. jelsi zas chodzi o jakosc to wielu uwaza ze 50/1.8 jest optycznie lepszy niz 50/1.4 .. no i znacznie lepszy cenowo

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo powaznie zastanawialem sie nad uzywanym Nikkorem 35-70/2.8 ale doszedlem do wniosku ze zakres w przypadku D70 mnie nie zadowoli do konca (za malo uniwersalny - brak szerokosci). Kupilem Tamrona 28-75/2.8 Czy to byl szczesliwy wybor, nie wiem. Pokusilem sie na nowosc tego szkla, dedykacje cyfrowa i nagrode EISA. Oczywiscie sample i testy bardzo pozytywne... Sadze jednak ze za jakis czas zostane przy stalym szerokim i powroce myslemi do Nikkora 35-70/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Ja tez choruje na ta 50 mm, a ostatnio na allegro poszla za 365 zl
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  10. #10

    Domyślnie

    Ja na allegro polowałem na 70-210 aż udało mi sie za 475 nabyc w super stanie a w komisie we Wrocławiu chcieli za taki 900
    pozdrawiam Sebastian

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •