Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54
  1. #21

    Domyślnie

    Pomysl jak najbardziej trafiony. Popieram calkowicie.
    Pozdrawiam Karol

  2. #22

    Domyślnie

    Panowie, mamy strone ogloszenia na forum Mozna dopisac watek komis, jesli ktos sie uprze Jak na razie to dzial jest w lekkim zapomnieniu...

  3. #23
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Zastanawiam sie nad zakupem 50-ki Nikona (mam okazję w Stanach) .Mam pytanie - w dyskusji padla opinia , że ten 1.8 robi lepsze fotki niż 1.4 a wlasnie ten ostatni chcialem kupic za ok.230$ .Prosze o rade?

  4. #24

    Domyślnie

    Cena jest faktycznie dosc okazyjna, choc wiele zalezy od tego w jakim stanie jest obiektyw. Ale z drugiej strony za okolo 400z (czesem mniej jesli cierpliwie poczekac na okazje) mozna kupic 50 1.8 ktora optycznie jest lepsza od wersji 1.4 Moim zdaniem jesli nie robi sie zdjec w bardzo trudnych warunkach oswietlaniowych, kiedy liczy sie nawet ta minimalna roznica w jasnosci, nie ma sensu kupowac wersji 1.4 Po pierwsze dla tego ze 1.8 jest lepsza optycznie, a po drugie dla tego, ze jest sporo tansza.
    Pozdrawiam Karol

  5. #25

    Domyślnie

    A ja wciaz nie moge sie oprzec wrazeniu ze opinie o wyzszej jakosci optyki 1.8 od 1.4 udzielane sa w oparciu o oceny, zapominajac ze w niektorych recenzjach na werdykt ostateczny ma wplyw cena. Ta jest bardzo nie korzystna dla 1.4 vs 1.8 Wiem tez ze teraz bardziej skupilbym sie na "D" w obiektywie, niz roznicy jakosciowej (nie jest na tyle duza, jesli jest)

  6. #26

    Domyślnie

    Widzisz nie zgodze sie z Toba. Popatrz na oceny tych szkiel na http://www.photodo.com/nav/prodindex.html tam ocenia sie tylko i wylacznie jakosc optyki! Nawet na www.foto.com.pl w tescie 50 napisali, ze wersja 1.4 posiada znieksztalcenia optyczne. Cena to tylko dodatkowy argument.
    Pozdrawiam Karol

  7. #27

    Domyślnie

    Jak napisalem, wydaje mi sie Wiem juz na pewno ze zrobie swoj test, mam dostep do obu szkiel. Oczywiscie nie beda to testy zaawansowane MTF czy inne, ale moj wlasny osad Ja rowniez czytalem opinie porownawcze i wszedzie opieraja sie na photodo.

  8. #28
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Te ekstremalnie jasne szkla przewaznie sa juz slabsze optycznie. Mialem kiedys doczynienia z manualną 50 tką Nikkora 1.2 i jest slabsza od 1.4 i 1.8 Tak samo efekty z Canona 50 1.0 sa sporo slabsze od jego odpowiednika 1.8 Te ekstremalne jasnosci to chyba juz dla skrajnych onanistow sprzetowych...jak na moj gust 1.8 jest juz bardzo jasnym obiektywem, chociaz....

  9. #29

    Domyślnie

    W takim wypadku polecam zwrocic uwage zwlaszcza na winietowanie i dystorsje przy pelnej przeslonie.
    Pozdrawiam Karol

  10. #30

    Domyślnie

    Widzialem kiedys zdjecia z L Canona 50 1.0 i to naprawde byla porazka. Stosowanie takich obiektywow ma sens tylko w przypadku fotografowania w bardzo slabych warunkach oswietleniowych, bez mozliwosci stosowania swiatla blyskowego.
    Pozdrawiam Karol

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •