Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54
  1. #11

    Domyślnie

    a 50 w koncu kupilem nową za 520 i tez jestem z niej bardzo zadowolony
    pozdrawiam Sebastian

  2. #12

    Domyślnie

    Ta za 365 na Allegro miala chyba klejony pierscien mocowania filtrow. Przy roznicy 150 zlotych za nowe szklo, warto sie zastanowic czy nie dolozyc. Nowke 50 mozna kupic po malych targach za 490,- Na pewno warto ja miec...

    Co do komisow. Mam wrazenie ze niektore chca na kilku klientach zarobic na nie maly czesto czynsz. Rynek szkiel uzywanych ruszyl wraz z upowszechnianiem sie dSLR, w tym ostatniego D70. Wczesniej nie bylo wielkiego ruchu w komisach. Teraz poczuli ze "idzie" i zamiast sensownie zadzialac, wywindowali ceny do idiotycznego poziomu. Widzialem juz 50/1.4 w chinskiej wersji za uwaga: 1950,00 z dopiskiem uzywana/jak nowa

  3. #13

    Domyślnie

    w tym samym sklepie chcieli za 50/1,8 630 PLN - uzywany
    pozdrawiam Sebastian

  4. #14

    Domyślnie

    W Lodzi, w jednym z komisow moglem kupic 50/1.4 uzywany za 550,- Jedyny mankament to peknieta szybka dalmierza. Szkla czystej ak lza... Uzywana 50/1.8 bez D kosztuje 440,- i stoi na polce juz kilka miesiecy

  5. #15

    Domyślnie

    No czasami jak pytam o cos w komisie to cana potrafi zabic. Kiedy tlumacze ze na allegro mozna kupic naprawde duuuuzo taniej panowie robia sie lekko poddenerwowani i znacznie mniej rozmowni Natomiast jak chcesz cos sprzedac to obowiazkowo usyszysz litanie jak to nic nie idzie i ze to trzeba tak za 30 % wartosci bo inaczej to nikt nie kupi.
    Pozdrawiam Karol

  6. #16

    Domyślnie

    Problem polega na tym ze sprzedawcy wydaje sie wciaz ze towar uzywany, nawet ten mocno zuzyty, wart jest minimum 80% nowego co jest wierutna bzdura. Czas sie obudzic i dostrzec ze sa tanie zrodla legalnego zakupu i nareszcie towar wart jest tyle ile zaplaci za niego klient. Tymczasm trudno znalezc klienta na towar wyceniony w takich proporcjach. To dotyczy nie tylko fotografii ale i calego rynku wtornego w Polsce...

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    Trojmiasto
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Bardzo powaznie zastanawialem sie nad uzywanym Nikkorem 35-70/2.8 ale doszedlem do wniosku ze zakres w przypadku D70 mnie nie zadowoli do konca (za malo uniwersalny - brak szerokosci). Kupilem Tamrona 28-75/2.8 Czy to byl szczesliwy wybor, nie wiem. Pokusilem sie na nowosc tego szkla, dedykacje cyfrowa i nagrode EISA. Oczywiscie sample i testy bardzo pozytywne... Sadze jednak ze za jakis czas zostane przy stalym szerokim i powroce myslemi do Nikkora 35-70/2.8



    Fotografuję nikkorem 35-70/2,8 od wielu lat i powiem tylko że lepszego optycznie zoma nie spotkałem. Miałem nikkora 50/1,4 i sprzedałem, nie był lepszy optycznie od tego zoma. Niedawno fotografowałem obrazy olejne do katalogu (druk) wszystkie zdjęcia zrobiłem tym zomem, miałem inne, stałoogniskowe ale nie chciało mi się zmieniać. Po wydrukowaniu tego katalogu sam byłem zaskoczony wysoką jakością reprobukcjii to nie tylko ostrością ale i plastyką zdjęć. Ten zoom razem z nikkorem 80-200/2,8 D ED to podstawowe moje obiektywy, którymi fotografuję do publikacji.
    Pozdr.

  8. #18

    Domyślnie

    Wiem juz teraz ze mam czego zalowac. Trafiala sie okazaja na zakup uszkodzonego (soczewka przednia). Koszty wymiany 300,- Razem kosztowalby mnie okolo 1200,- Nie zdecydowalem sie i teraz zaluje... Dzieki za wyczerpujaca opinie

  9. #19

    Domyślnie

    Skoro w komisach jest tak, jak jest, to może załóżmy na tym forum stronę KOMIS i może okaże się, że będzie z tego jakiś pożytek. Sam chyba znalazłbym kilka rzeczy w dobrym stanie, których nie używam i które mógłbym "wstawić" do tego komisu.


  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    Trojmiasto
    Posty
    35

    Domyślnie

    Popieram.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •