Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    Mając 1500 zł dopakowałbym jeszcze 300 i kupił nowy z gwarancją, 1gb ramu, dvd-rw - i nie płacił za logo...
    Al, żeby z 1500 zrobić 1950 to potrzeba 450 zł a to, co oznacza koszt + 30%. Ja jestem w specyficznej sytuacji, ponieważ to inna firma w ramach rozliczeń kupuje mi ten sprzęt do użytku. Górna granica to 1500 brutto i już. Poza tym, jak wspomniałem, ma to być rozbudowany databank , więc solidna konstrukcja. Co do F-S słyszałem bardzo różne opinie, sam mam przykład służbowego sprzęta mojego ojca, kupionego rok temu za ok. 11k zadbany i robiący raczej za stacjonarny, wygląda na kilkuletni.
    Tak czy inaczej sprawa jest dość jednoznaczna - mam na laptop 1500 brutto i już.

    Wszystkim bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Adam

  2. #22

    Domyślnie

    Nie będę opowiadał że siedzę w tym od kilka lat bo siedzę od kilkunastu już Jedno mnie ostatnio dziwi. Swego czasu laptopy nowe kosztowały krocie i rynek wtórny żył właśnie dzięki niższym cenom. Ostatni rok jednak to drastyczny spadek cen i marż - zwłaszcza na notebookach a jak widzę ceny 3, 4, 5 latków nadal są astronomiczne. Nie pojmuję czym kierują się ludzie kupując laptopa starego jak świat za 1500 zł. Nasz serwis co najmniej raz w tygodniu odwiedza klient któremu nagle coś tam padło w starym sprzęcie który niedawno kupił. Jak podliczam koszty naprawy + koszt zakupu to okazuje się że kupiłby nowego i jeszcze miał na markową torbę i browar...
    Może ludzie poprostu mają już gdzieś zakodowane że trz kupić używkę to będzie taniej??? Słowo IBM, DELL, TOSHIBA - nie mają dla mnie znaczenia gdy widzę co do nas trafia najczęściej. O dziwo najmniejszą awaryjnością w stosunku do sprzedaży z ostatniego roku wykazują się wyśmiewane ACERy. Śmiać się ktoś przestaje gdy trz czekać na serwis w Toshibie 3 miesiące a za napęd DVDRW zapłącić do niej 500 zł - podczas gdy do takiego ACERka kosztuje 180,-
    Moim zdaniem czasy gdy robiono naprawdę trwały sprzęt minęły kilka lat temu. Ktoś powie że właśnie dlatego warto kupić notebooka z tamtego okresu. Ja powiem: zagraj lepiej w totka jak lubisz ryzykować...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Al, żeby z 1500 zrobić 1950 to potrzeba 450 zł a to, co oznacza koszt + 30%. Ja jestem w specyficznej sytuacji, ponieważ to inna firma w ramach rozliczeń kupuje mi ten sprzęt do użytku. Górna granica to 1500 brutto i już. Poza tym, jak wspomniałem, ma to być rozbudowany databank , więc solidna konstrukcja. Co do F-S słyszałem bardzo różne opinie, sam mam przykład służbowego sprzęta mojego ojca, kupionego rok temu za ok. 11k zadbany i robiący raczej za stacjonarny, wygląda na kilkuletni.
    Tak czy inaczej sprawa jest dość jednoznaczna - mam na laptop 1500 brutto i już.

    Wszystkim bardzo dziękuję i pozdrawiam
    Adam
    3KG databank? Czas pracy na baterii pewnie 45 minut? Ryzyko utrafy fotek większe niż zwykle? Dziękuję, postoję
    Jak już muszą Ci coś kupić to weź coś nowego, ożeń i wydaj pieniądze moim zdaniem rozsądniej...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  4. #24

    Domyślnie

    Zgodzę sie z Tobą - gdybym kupował sobie laptop za własne pieniądze z pewnością kupił bym nowy. W tej sytuacji jednak kontrahent oferuje mi taki sprzęt na rok - jak się cóś zepsuje, to on będzie płacił, więc mogę powiedzieć, że mam gwarancje
    Adam

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Al Bundy Zobacz posta
    3KG databank? Czas pracy na baterii pewnie 45 minut? Ryzyko utrafy fotek większe niż zwykle? Dziękuję, postoję
    Jak już muszą Ci coś kupić to weź coś nowego, ożeń i wydaj pieniądze moim zdaniem rozsądniej...
    Specyficzny databank - do wożenia w aucie. Sprzedać nie mogę, bo on nie będzie moją własnością.

  6. #26

    Domyślnie

    Niechaj Ci będzie A na przyszłość niech Cię broni ręka opatrzności...
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja sam używałem kilku ThinkPadów: T22. T30, T43. Rzeczywiście były bardzo porzadnie wykonane (w T22 tylko pękała obudowa na rogach z przodu, ale to jakaś wadliwa seria była). Ale pytanie: jak wygląda jakość ThinkPadów robionych przez LeNovo w stosunku do IBMowych? Ktoś z Was ma tu jakieś doświadczenia/obserwacje (Al B?)

  8. #28

    Domyślnie

    Jak tylko zobaczyłem, że niejaki Pan Bundy włączył się do dyskusji, wiedziałem, że namiesza...
    No i namieszał.
    W pudełku obok leży F-S AMILO Pro V3515 z dodatkowym 512 RAMu i 24 miesięczną gwarancją za 1770 zł brutto.
    I tak to się skończyło.

    Al - zdjęcia w Szczecinie będę robił z myślą o Twojej ścianie
    Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Adam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •