Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie [pytania] Szwecja

    Witam. Wkrotce wybieram sie na mala objazdowke po Szwecji. Czy ktos moze szczegolnie polecic miejsce ktorego nie moge ominac? Przwodnik mam, ale czasem ktos zna jakies perelki o ktorych malo kto pisze. Nie mam jeszcze pelnego planu podrozy, raczej improzwizacja na miejscu. Co prawda jestem zmechanizowany ale raczej planuje zjezdzic od poludnia Szwecji do wysokosci Sztokholmu.
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej skręć w lewo do Norwegii! Szwecja to jeden wielki las. No możesz zwiedzić ten kościółek oczywiście też w lesie
    http://jakubkoniak.pl/galeria2/index.html
    Ostatnio edytowane przez koziak ; 24-07-2007 o 12:21
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    E... dlaczego? Bywam w Szwecji min raz na rok i uważam, że jest tam troszkę do zwiedzania. Nie wiem, czy to nie sentymenty, ale ja lubię jeździć do Mariesfred z ładnym zamkiem. Zdjęcie nocne dawałem gdzieś na forum.
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  4. #4

    Domyślnie

    polecam północ Szwecji-to pustkowia, góry i wszędobylskie łosie i renifery tam jest tak,jak w norwegii
    D50+błysk w oku zamiast lampy:C

  5. #5

    Domyślnie

    Ryby w okolicy Jokkmokk.
    "czuję jak rodzi się moc"

  6. #6

    Domyślnie

    A ja polecam miejscowość Malmoe i znajdującą się w nim ciekawą budowlę - Turning Torso. Mnie się ten obiekt bardzo podobał. Ciekawe też były (byłam w czerwcu tego roku) mosty: Stora Belt i Oeresund Bridge. Będąc na tych mostach jednakże trochę żałowałam, że nie mogłam ich oglądać w poprzek np. z łodzi, czy samolotu - to musi robić dopiero wrażenie. Nie powiem, sama świadomość, że jedzie się po moście mającym 17 km i podziwia widoczki znajdujące się po bokach (ja to robiłam wychodząc przez szyberdach ) też robi wrażenie. Mnie się podobało i pewnie taką wyprawę jeszcze powtórzę.
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  7. #7

    Domyślnie

    Nooo wróciłem. Z rady koziak'a nie skorzystałem, może następnym razem, tym razem celem była Szwecja. Jak tylko będę miał trochę czasu to wrzucę foty. Mata_Hari, w Malmö byłem, miasto straszliwie mi sie podobało, oczywiście TT uwiecznione. Iskierka, fakt północ jest fantastyczna, tak mało ludzi, natura i renifery
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

  8. #8

    Domyślnie

    a w Göteborg'u byłeś? Ostatnio tam trochę spedziłem czasu, można się zakochać
    D7200

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sebastiann Zobacz posta
    a w Göteborg'u byłeś? Ostatnio tam trochę spedziłem czasu, można się zakochać
    Jasne ze byłem, nawet w dniu koncertu Roling Stonsów, niestety napięte terminy nie pozwoliły na obejrzenie dziadków na scenie, zresztą nie wiem czy byłe jeszcze bilety. Co do Göteborg'u to podobało mi sie bardziej niz Sztokholm, ale niestety wspomniane przeze mnie Malmö bije pozostałe miasta . Ale wiadomo każdemu co innego się podoba. Jeżdzileś na Balderze w Liseberg'u?
    D80 | N 18-70 | T 17-50 2.8 | N 80-200 2.8 | N 24 2.8 | N 50 1.8D | SB800 | oraz inne klamoty |
    Zapraszam tekus.net | ŁÓDZKA GRUPA FOTOGRAFICZNA KORAB

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •