Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie SB-800 i AF assist

    Nie wiem czy coś źle robię, czy też niestety mój piekielny pech prześladuje mnie jak zwykle - nie działa mi AF assist w nowej SB-800. Próbowałem chyba na wszelkie sposoby (nie licząc połączenia lampy z aparatem za pomocą kabla bo tego nie mam ). Czy ktoś jest w stanie pomóc (przy czym preferowałbym kontakt bardziej osobisty - typu GG/ telefon - na PM prosiłbym o wysłanie numeru to zadzwonię). Pilnie potrzebuję, aby to działało .

    pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  2. #2

    Domyślnie

    byc moze masz wylaczone w samej lampie, nie wiem czy ustawienia w aparacie AF Assist ma wplyw... ?
    Sprawdzales czy masz wlaczona ta opcje w lampie?
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pooley Zobacz posta
    byc moze masz wylaczone w samej lampie, nie wiem czy ustawienia w aparacie AF Assist ma wplyw... ?
    Sprawdzales czy masz wlaczona ta opcje w lampie?
    próbowałem wszelkich kombinacji - AF assist w aparacie włączone (wówczas swieci się biała lampka AF w aparacie) i włączone w sabinie, wyłączone w aparacie i włączone w sabinie, baaa.... nawet wyłączone i wyłączone próbowałem (bo przez chwilę zwątpiłem w swoją umiejętność czytania/ rozumienia menu) i niestety nic .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #4

    Domyślnie

    jezeli pali Ci sie biala lampka w aparacie przy zapietej lampie, tzn. ze chyba aparat w ogole nie widzi lampy
    Nie bardzo moge teraz to sprawdzic, bo w robocie siedze, ale wydaje mi sie ze AF assist w lampie wyklucza funkcjonowanie go w aparacie. Tak wiec moze zle lampe wcisnales? Sprawdz czy jest dosunieta na sankach do konca i zabezpiecz ja blokada
    D80 + MB-D80 | T [17-50, 28-75] F2.8 | N 70-200 F2.8 | SB-600i800 | DigiMate III... i inne pierdółki

  5. #5

    Domyślnie

    A masz ustawione w aparacie centralne pole autofocusa??? (chociaz jak lampka na body sie swiecila to pewnie tak...)
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  6. #6

    Domyślnie

    przy włączonej sabinie nie świeci się lampka w aparacie - trochę niefortunnie napisałem, sama zaś sabina działa prawidłowo - błyska, doświetla, działa zdalnie tylko AF assist niet
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #7

    Domyślnie

    Bo może nawet nie zauważasz jego działania? Poza absolutną ciemnością ciężko dostrzec promień wspomagacza. Spróbuj założyć dekielek, powłączaj wszędzie AF-Assist, naciśnij spust do połowy i pogap się bezpośrednio na przód lampy. Jak nie działa... to chyba może to oznaczać uwalony ten jeden element lampy.
    D300s ; F100 ; T 17-50/2.8 ; N 28-70/3.5-4.5 ; N AF 50/1.8D ; N AF 85/1.8D ; N AF-S 70-300/4.5-5.6 VR ; SB-800
    www.piotrnosek.pl <-- zapraszam!

  8. #8

    Domyślnie

    Kurcze, az wzialem ja teraz do lapy i wszystko u mnie dziala poprawnie...
    Hmmm moze rzeczywiscie jest zwalona... ??
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenek Zobacz posta
    Bo może nawet nie zauważasz jego działania? Poza absolutną ciemnością ciężko dostrzec promień wspomagacza. Spróbuj założyć dekielek, powłączaj wszędzie AF-Assist, naciśnij spust do połowy i pogap się bezpośrednio na przód lampy. Jak nie działa... to chyba może to oznaczać uwalony ten jeden element lampy.
    Hmmm mam dwie SB-800 i w obu jak assist dziala to diody wspomagania bardzo wyraznie swieca na czerwono (rzutujac na obiekt taka kratowniczke)
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  10. #10

    Domyślnie

    no niestety mam takie wrażenie, już nawet sprawdzałem czy akumulatorki nie są winne, ale lampa wali po oczach jak miło, a AF assist niet (nawet w egipskich ciemnościach ciemni)
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •