Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 55
  1. #21

    Domyślnie

    jak zapisuję do jpg z profilem z lab-net to jest zielony prostokąt zamiast zdjęcia. Jak wysłąłęm do lab-net zdjęcia w sRGB to fakt wydrukowali ale wyszło bardzo kiepsko. Mój Raw Shooter pracuje ze wszystkmi profilami tylko nie z tym z lab-net. Wcześniej drukowałem w MM w sRGB i było cacy a zdjęcia były mniej dopiezszczone na kompie.
    NIKON...

  2. #22

    Domyślnie

    Bo "dopieścili" je w MM. Wg. mnie problemem jest najprawdopodobniej źle ustawiony monitor, możesz też mieć coś nakrzaczone w systemie z CM.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-07-2007 o 14:47

  3. #23

    Domyślnie

    niom - poziom autokorekcji w media-martkowych frontierach osiagnal juz taki poziom, ze niedlugo pewnie beda mogli spelnic prosbe jakiegos klienta, o ktorej gdzies czytalem: "prosze zrobic tak, zeby ta para co jest teraz tylem, byla przodem - zeby twarze bylo widac"

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    możesz też mieć coś nakrzaczone w systemie z CM.
    Też to obstawiam. Ściągnąłem jeden z profilii z wymienionej strony i RSE konwertuje do tego profilu z grubsza poprawnie. Ale kolega podał zbyt mało szczegółów, aby cokolwiek wnioskować o przyczynach problemu.
    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    gdzies czytalem: "prosze zrobic tak, zeby ta para co jest teraz tylem, byla przodem - zeby twarze bylo widac"
    Kiedyś trafiłem na jakimś forum na takie ogłoszenie niedoszłej modelki: "Poszukuję fotografa z programem do przeróbki zdjęć na profesjonalne". To już chyba taki znak czasów...
    Pozdrawiam
    D40

  5. #25

    Domyślnie

    ok, może faktycznie mam wszystko źle ustawione.

    Przedstawiam Wam przykładowe zdjęcie wywołane z RAW i zapisane do jpg/sRGB. Cała obróbka była w Raw Shooter, a zmiejszenia oraz lekkiego wyostrzenia zdjęcia dokonałem w corelu. Na ekranie kolor, balans bieli oraz kontrast jest u mnie ok, nie idealnie ale ok, natomiast to co otrzymałem z labu to zupełnie co innego. Co sądzicie o moich ustawieniach? Taki właśnie plik oddaję też do MM i jest dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Jacek B. ; 20-07-2007 o 17:21
    NIKON...

  6. #26

    Domyślnie

    Trochę mało kontrastowe i ma zdecydowanie chłodną tonację. Welon jest wyraźnie szary, na sukni czysta biel obecna na szczytach drapowań. belki i piasek lekko zielonkawoniebieskie. Jaśniejsze partie garnituru zdecydowanie zielonkawe. Nasycenie niskie. Skóra akceptowalna, karmelowo-oranżowa. Ogólna dominanta zielonkawo-niebieska, z przewagą zieleni.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-07-2007 o 17:52

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    belki i piasek lekko zielonkawoniebieskie.
    belki były takie a zamiast piasku była woda. Chmury na niebie spowodowały takie chłodne kolory. Widocznie do tej pory w MM najlepiej sobie radzili z takimi zdjęciami. jak radzicie skalibrować monitor? Nie mam dostępu do kalibratora. To monitor kineskopowy.
    NIKON...

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    belki były takie a zamiast piasku była woda. Chmury na niebie spowodowały takie chłodne kolory. Widocznie do tej pory w MM najlepiej sobie radzili z takimi zdjęciami. jak radzicie skalibrować monitor? Nie mam dostępu do kalibratora. To monitor kineskopowy.
    bez uzywania zewnetrznego kalibratora i zabaw w adobe gamma (ktore to zabawy na dobra sprawe moga niezle namieszac) imho najlepiej skorzystac z tego:
    http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/k/0.htm

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Trochę mało kontrastowe i ma zdecydowanie chłodną tonację. Welon jest wyraźnie szary, na sukni czysta biel obecna na szczytach drapowań. belki i piasek lekko zielonkawoniebieskie. Jaśniejsze partie garnituru zdecydowanie zielonkawe. Nasycenie niskie. Skóra akceptowalna, karmelowo-oranżowa. Ogólna dominanta zielonkawo-niebieska, z przewagą zieleni.
    Czornyj czy Ty kiedys pracowałś w przy sekcjach.... No i gdzie ten zielonkawoniebieski piasek.. he ?
    ff

  10. #30

    Domyślnie

    Okazuje się, że to woda, nie piasek. Zmyliły mnie te drzewa

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •