Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Profil icc - jak go uzywać?

    Witam,

    mam spory problem. Wysłałem pliki do labu w internecie ale wyszło mi zupełnie co innego w wydruku niż na monitorze. Cały prbolem sprowadza siędo bieli która po wydruku jest szara. Na stronie internetowej labu jest do pobrania profil barwny. Pobrałem go ale nie wiem co dalej z nim zrobić. mam program Raw Shooter i zdjęcia na monitorze wyglądają bardzo dobrze. Zapisuję zdjęcia w sRGB. Co mam zrobić aby te zdjęcia były zapisywane w profilu danego labu? Gdzie mam skopiować ściągnięty plik icc?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    NIKON...

  2. #2

    Domyślnie

    INSTALACJA PROFILU ICC

    Zainstalowanie profilu jest bardzo proste i ogranicza się do przekopiowania go do odpowiedniego katalogu na dysku, na którym zainstalowany jest system operacyjny.

    W systemie Windows XP instalacja profilu jest jeszcze prostsza: wystarczy kliknąć dwukrotnie na ściągnięty plik, a ten sam przekopiuje się do odpowiedniego katalogu.

    Poniżej znajdują się ścieżki do odpowiednich katalogów w zależności od posiadanej platformy.

    Windows 98/ME dysk:\Windows\System\Color Windows 2000 dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color Windows XP dysk:\Winnt\System32\spool\drivers\color Mac OS 9.x System Folder/ColorSync Profiles Mac OS X / Jagurar Library/ColorSync/Profiles

    jak korzystac masz tuttaj

    http://www.e-agfa.pl/flash/help/inde...dit_icc&case=1


    na przykladzie labu agfa
    emeryt

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie nowy profil pojawił się w programie rawshooter. Ale tu jednocześnie pojawił się nowy problem. Jak wybieram ten profil to wszystkie zdjęcia zamieniają się w zielone kwadraciki.
    NIKON...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak napisałeś i faktycznie nowy profil pojawił się w programie rawshooter. Ale tu jednocześnie pojawił się nowy problem. Jak wybieram ten profil to wszystkie zdjęcia zamieniają się w zielone kwadraciki.
    Zdjęć nie masz oglądać w programie graficznym w tym profilu, tylko przekonwertować je do profilu labu. W tym tekście do którego dostałeś linka jest wszystko łopatologicznie wyłożone, co prawda tam przykładowo posługują się PS-em, ale zasada jest we wszystkich programach podobna.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 19-07-2007 o 18:26
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #5

    Domyślnie

    hhmm. w innych profilach mogę oglądać a w tym jednym całe zdjęcie jest zielone - konkretnie mam na myśli lab-net.pl
    Właśnie skopiowałem profil icc ze strony która jest podana powyżej i też mogę oglądać przy obróbce. Jak zapiszę ten zielony kwadracik jako jpg to na moje oko jest za mały kontrast. Jak zapiszę w sRGB to jest zadowalający kontrast.
    NIKON...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    hhmm. w innych profilach mogę oglądać a w tym jednym całe zdjęcie jest zielone - konkretnie mam na myśli lab-net.pl
    Właśnie skopiowałem profil icc ze strony która jest podana powyżej i też mogę oglądać przy obróbce. Jak zapiszę ten zielony kwadracik jako jpg to na moje oko jest za mały kontrast. Jak zapiszę w sRGB to jest zadowalający kontrast.
    Masz te fotki przekonwertować z profilu barwnego w jakim są (podejrzewam, że sRGB), do profilu labu i dopiero wtedy oceniaj. W programie profil ustaw na sRGB.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    Witam,

    mam spory problem. Wysłałem pliki do labu w internecie ale wyszło mi zupełnie co innego w wydruku niż na monitorze. Cały prbolem sprowadza siędo bieli która po wydruku jest szara. Na stronie internetowej labu jest do pobrania profil barwny. Pobrałem go ale nie wiem co dalej z nim zrobić. mam program Raw Shooter i zdjęcia na monitorze wyglądają bardzo dobrze. Zapisuję zdjęcia w sRGB. Co mam zrobić aby te zdjęcia były zapisywane w profilu danego labu? Gdzie mam skopiować ściągnięty plik icc?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    moja rada: nie pakuj sie w zabawe z profilami - jesli nie masz (a nie masz) konkretnej ugruntowanej wiedzy to jesli sobie nie zaszkodzisz, to przynajmniej przysporzysz niepotrzebnych nerwow (bo mala szansa, bys tym sposobem rozwiazal swoje problemy)
    tym bardziej, ze jak piszesz twoj problem nie dotyczy rozjezdzania sie kolorow, a poziomu jasnosci (skoro biel zamienia sie w szarosc). sprawdz jakims kroplomierzem wartosci tej bieli - jesli to rzeczywiscie biel (tak powiedzmy od ok 245) to reklamuj usluge. jesli maja mniej, a ty widzisz ja jako biel, to znaczy, ze masz zle ustawiony monitor. ja bym z reszta tak obstawial...
    pozdr

  8. #8

    Domyślnie

    więc co mam zrobić? Muszę się wpakować w zabawę profilami bo bez tego jak zapiszę do sRGB to lipa wychodzi.
    NIKON...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    więc co mam zrobić? Muszę się wpakować w zabawę profilami bo bez tego jak zapiszę do sRGB to lipa wychodzi.
    Chyba najprościej to zmienić lab na taki, który "rozumie" sRGB.

  10. #10

    Domyślnie

    Wg. mnie twój problem to prędzej będzie nieprawidłowo ustawiony monitor. Pewnie za bardzo przywala w światłach i nie widzisz, że w bielach masz jeszcze szarość, która wychodzi na odbitkach. Jaki masz monitor?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •