Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: manual v AF...

  1. #11

    Domyślnie Re: manual v AF...

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    jaki model manualnego nikona da się kupić za kwotę do 500zł by był najlepszy stosunek jakości do ceny?
    i dalej...czy jest sens wydawać 500zł na manuala, skoro można trafić AF-y np 601, F60, a nawet wyższe modele za te, lub niewiele większe pieniądze?
    Ostatnio miałem ten sam dylemat. Potrzebowałem dodatkowego korpusu do F801s na BW na sluby i ... kupiłem na allegro F301 w idealnym stanie. Polecam! mam to co było najważniejsze: zasilanie paluszkami i TTL Flash. F601 o którym wspominasz też jest niezły, ale hałasuje AF i te cholerne baterie
    Moja strona sluzenko.com

  2. #12

    Domyślnie Re: manual v AF...

    Ostatnio miałem ten sam dylemat. Potrzebowałem dodatkowego korpusu do F801s na BW na sluby i ... kupiłem na allegro F301 w idealnym stanie. Polecam! mam to co było najważniejsze: zasilanie paluszkami i TTL Flash. F601 o którym wspominasz też jest niezły, ale hałasuje AF i te cholerne baterie [/quote]
    Aha! dałem 400zł.. a F60 nie polecam... dla mnie kupa plastyku w łapie to nie aparat
    Moja strona sluzenko.com

  3. #13
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    chyba pomysliles f60 z f65 - 60tka byla bardzo solidnie wykonana i co za tym idzie dosc ciezka .. dopiero 65tka wazyla tyle co kompakt :P

  4. #14

    Domyślnie

    tu zgodze sie z Sailorem; nawet na chwile wyjalem ze skrzynki z "zapasami" f60, zeby sobie przypomniec, jak wyglada i dziala; rzeczywiscie, mocno amatorska i plastikowa ale mimo to solidna w miare konstrukcja, pierwsze wrazenie po wielomiesiecznym nieuzywaniu [i w porownaniu do d70]: rechoczacy i mulowaty autofokus [z akurat 35-70, ktory zalozylem] i jedno tylko pole af

    poza tym zupelnie fajna rzecz jako zapasowy korpus dla amatora

  5. #15

    Domyślnie

    zgadza się...F60 podobnie jak F70 to plastik ale tylko z zewnątrz...
    a tak na marginesie szybkości AF...ciekawe, który z nikosiów ma najszybszy AF...no może poza F5/6 - bo te są chyba poza konkurencją...może zrobimy jakiś ranking?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #16

    Domyślnie

    Szybkość AF. Subiektywnie oczywiście:
    F5
    F100
    F80?
    F90?
    F70



    F801
    Pozostałych nieznam
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

  7. #17

    Domyślnie

    Subiektywnie to można nawet udowodnić że ręcznie wyostrzysz szybciej niż D2h. Za dużo zmiennych.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  8. #18

    Domyślnie

    I wcale nie bedzie to klamstwo. Prosty przyklad obiektyw 50 f=8 i ostrosc ustalona na jakies 3 metry - masz ostre praktycznie wszystko od 2 m do nieskonczonosci.
    Pozdrawiam Karol

  9. #19

    Domyślnie

    a zakładająć, że wszystkie body mają ten sam obiektyw i nie jest to stłka 50, ale jakiś zoomik np 28-70 i oczywiście możemy mówić o subiektywnym odczuciu...:))
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    a zakładająć, że wszystkie body mają ten sam obiektyw i nie jest to stłka 50, ale jakiś zoomik np 28-70 i oczywiście możemy mówić o subiektywnym odczuciu...)
    Niekoniecznie. Jak wspomniałem tu można udowodnić niemal wszystko.
    By zrobic w miarę obiektywny test trzeba by przyjąć pewne założenia. Takie jak: obiektyw, kontrastowość sceny, czy jest ona statyczna czy dynamiczna, tryb działania AF, wilgotność powietrza itp itd. Trzeba wziąść pod uwagę nawet taki pierdół jak na jaką odległość jest ustawione szkło przed rozpoczęciem testów.
    Masz wszystkie te wszystkie korpusy, worek szkieł i warunki laboratoryjne-możesz zacząć testy.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •