Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sesja wizerunkowa

    Moja pierwsza sesja studyjna - była to komercyjna sesja wizerunkowa dla pary tancerzy:

    1. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daniel_monika_screen_54.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	714,3 KB
ID:	80057
    2. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daniel_monika_screen_47.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	1 002,0 KB
ID:	80058
    3. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daniel_monika_screen_49.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	757,2 KB
ID:	80059
    4. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daniel_monika_screen_46.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	893,8 KB
ID:	80060
    5. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	daniel_monika_screen_51.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	859,6 KB
ID:	80061

    Jako, że jestem nowicjuszem w tej dziedzinie to chętnie usłyszę wszelkie porady i opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie przyjemne, klienci pewnie zadowoleni. Jednak MZ to wymięte tło nie wygląda dobrze, pierwsza rzecz to odsuń modeli od tła, a druga to wyretuszuj jeszcze w PSie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie taniec to ruch i przestrzeń. Nietuzinkowe układy choreograficzne. Kontrowe efekty świetlne. Nic tutaj z tego nie ma. Szkoda.

    Dla mnie niewykorzystana szansa. Postaraj się nie marnować w przyszłości takich okazji.

  4. #4

    Domyślnie

    jedyne sesje studyjne jakie ja zrobiłem to te gdzie byłem ja fotografowany jako dziecko. Na koniec zawsze byłem niezadowolony z rezultatów . Uśmiechnij się, głowa do góry, lekko w prawo, tak trzymaj.... Każdy chyba to pamięta.
    Dlatego jako totalnemu amatorowi w tej dziedzinie mi sie wydaje że kluczowy w takich sesjach jest luz fotografowanych.
    Jak zmobilizować parę żeby zdjęcie nie wyglądało jak pozowane.
    Technika wykonania zdjęcia przy tym jest łatwiejsza do opanowania.

    Moim zdaniem tego luzu tu trochę brakuje.
    Pan wygląda jakby był spięty a jego mina czasem mówi że chciałby aby to się już skończyło (niewielkim wyjątkiem jest trójka)
    Takie moje osobiste odczucie jest...
    Technicznie mi się podoba ale tak jak mówię - na pewno łatwiej opanować technikę niż zarządzić aktorami.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 14-05-2024 o 10:12

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie.

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Ogólnie przyjemne, klienci pewnie zadowoleni. Jednak MZ to wymięte tło nie wygląda dobrze, pierwsza rzecz to odsuń modeli od tła, a druga to wyretuszuj jeszcze w PSie.
    No z tym tlem się namęczyłem, a i tak efekt był delikatnie mówiąc średni i bardzo długo spędziłem potem w PS-ie nad każdym zdjęciem. Rzeczywiście na przyszłość muszę pamiętać żeby bardziej odsunąć modeli od tła albo w ogóle pomyśleć o innym tle niż kartonowe jeśli z tym dalej będę miał takie problemy.


    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Dla mnie taniec to ruch i przestrzeń. Nietuzinkowe układy choreograficzne. Kontrowe efekty świetlne. Nic tutaj z tego nie ma. Szkoda.

    Dla mnie niewykorzystana szansa. Postaraj się nie marnować w przyszłości takich okazji.
    Taniec tak, choć sesja wizerunkowa tancerzy to niekoniecznie zdjęcia w układzie choreograficznym. Tak jak sport to również dynamika i ruch, ale sesja wizerunkowa dla klubu piłkarskiego niekoniecznie musi być dynamiczna, bo klub poza dynamicznymi zdjęciami z boiska potrzebuje też np. statycznych sylwetek piłkarzy na grafiki czy do reklamy sklepu. Podobnie czym innym będzie zapewne fotografowanie tancerzy w samym tańcu i reportaż z występu, a czym innym sesja wizerunkowa na plakaty czy grafiki do social mediów. Gdyby pozy były wzięte z sesji wizerunkowej dla adwokatów, w garniturze i przy biurku to przyznałbym, że zabrakło tej spójności, natomiast tutaj nie do końca się zgodzę.

    Zaciekawiło mnie natomiast zdanie o "kontowych efektach świetlnych" - czy mógłbym prosić o delikatne rozwinięcie? Jak pisałem wyżej był to mój pierwszy raz w studio, więc chętnie dowiedziałbym się jak można by fajnie wykorzystać jakieś kontrowe światła dla uzyskania konkretnego efektu.

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta
    Moim zdaniem tego luzu tu trochę brakuje.
    Pan wygląda jakby był spięty a jego mina czasem mówi że chciałby aby to się już skończyło (niewielkim wyjątkiem jest trójka)
    Takie moje osobiste odczucie jest...
    Technicznie mi się podoba ale tak jak mówię - na pewno łatwiej opanować technikę niż zarządzić aktorami.
    Mam podobne odczucia, że "ustawianie" modeli jest tutaj kluczowe i znacznie trudniejsze od samej strony technicznej. Szczególnie kiedy pracuje się nie z profesjonalnymi modelami, a np. właśnie przy sesjach wizerunkowych. Choć i tak tutaj nie mogę narzekać, bo jednak tancerze mają obycie ze sceną i występowaniem przed publicznością, więc pewnie w wielu innych branżach byłoby tego luzu jeszcze znacznie mniej.

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Tomasz - wizerunkowa
    By Dariusz Breś in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 17:28
  2. [ Ślubne ] M&M reportaż + sesja i sesja ;)
    By Tworas in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 12:47
  3. [ Portret ] Sesja?!
    By klojt in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:20
  4. [ Portret ] Sesja z Izą
    By Ketox in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 03:23
  5. [ Portret ] Sesja darmowa vs sesja zarobkowa
    By PoLaRoS in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 18:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •