Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64
  1. #1

    Domyślnie Modernizacja POWER - ECO ;)

    Nie jestem na bieżąco ze sprzętem innym niż biurowy, więc może Wy podpowiecie ?
    Mój komp i7 3930K 4.5Ghz 32GB RAM trochę się już zestarzał, nie pasuje mu Windows11, a poza tym potrzebuje strasznie dużo energii do pracy. Pomyślałem żeby pozostawić sobie grafikę (RTX2060 6GB) , zasilacz i obudowę i chłodzenie (też nadal są porządne) i zmienić MB, Proca i pamięć. Ale chciałbym żeby sprzęt pod małym obciążeniem (biurowym, przeglądanie zdjęć) zużywał maksymalnie mało energii - może nawet pracował na zintegrowanej grafice (jeśli to może tak działać) a pod obciążeniem zużywał jej więcej - ale też nie tak jak farelka, oraz żeby zapewnił przyzwoitą wydajność (nie musi być najszybszy - ma być reaktywny i sprawny przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc). Wiem że raczej efektywności energetycznej M3 nie osiągnę, ale co byście zaproponowali (z dyskami sobie raczej poradzę) ?
    Dzięki za wszelki sugestie
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie jestem na bieżąco ze sprzętem innym niż biurowy, więc może Wy podpowiecie ?
    Mój komp i7 3930K 4.5Ghz 32GB RAM trochę się już zestarzał, nie pasuje mu Windows11, a poza tym potrzebuje strasznie dużo energii do pracy. Pomyślałem żeby pozostawić sobie grafikę (RTX2060 6GB) , zasilacz i obudowę i chłodzenie (też nadal są porządne) i zmienić MB, Proca i pamięć. Ale chciałbym żeby sprzęt pod małym obciążeniem (biurowym, przeglądanie zdjęć) zużywał maksymalnie mało energii - może nawet pracował na zintegrowanej grafice (jeśli to może tak działać) a pod obciążeniem zużywał jej więcej - ale też nie tak jak farelka, oraz żeby zapewnił przyzwoitą wydajność (nie musi być najszybszy - ma być reaktywny i sprawny przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc). Wiem że raczej efektywności energetycznej M3 nie osiągnę, ale co byście zaproponowali (z dyskami sobie raczej poradzę) ?
    Dzięki za wszelki sugestie
    głupie pytanie ale do czego będzie ten komputer?

    ja starego Intela 6700K zmieniłem na AMD i nie żałuję... wincej rdzeniófff pobór niski właśnie w spoczynku i nie tak duży pod obciążeniem jak w topowych modelach Intela np 12900, 13900, 14900 także ja przychylnie patrze na procki AMD

    podaj budżet, czy sprzęt ma być nowy

    obróbka + renderowanie video? tylko zdjęcia?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Nie jestem na bieżąco ze sprzętem innym niż biurowy, więc może Wy podpowiecie ?
    Mój komp i7 3930K 4.5Ghz 32GB RAM trochę się już zestarzał, nie pasuje mu Windows11, a poza tym potrzebuje strasznie dużo energii do pracy. Pomyślałem żeby pozostawić sobie grafikę (RTX2060 6GB) , zasilacz i obudowę i chłodzenie (też nadal są porządne) i zmienić MB, Proca i pamięć. Ale chciałbym żeby sprzęt pod małym obciążeniem (biurowym, przeglądanie zdjęć) zużywał maksymalnie mało energii - może nawet pracował na zintegrowanej grafice (jeśli to może tak działać) a pod obciążeniem zużywał jej więcej - ale też nie tak jak farelka, oraz żeby zapewnił przyzwoitą wydajność (nie musi być najszybszy - ma być reaktywny i sprawny przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc). Wiem że raczej efektywności energetycznej M3 nie osiągnę, ale co byście zaproponowali (z dyskami sobie raczej poradzę) ?
    Dzięki za wszelki sugestie
    Kup M1/M2? Stawiasz na ekologię, musisz płacić
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    głupie pytanie ale do czego będzie ten komputer?

    ja starego Intela 6700K zmieniłem na AMD i nie żałuję... wincej rdzeniófff pobór niski właśnie w spoczynku i nie tak duży pod obciążeniem jak w topowych modelach Intela np 12900, 13900, 14900 także ja przychylnie patrze na procki AMD

    podaj budżet, czy sprzęt ma być nowy

    obróbka + renderowanie video? tylko zdjęcia?
    Budżet umiarkowany - ale elastyczny - jestem otwarty na konkretne propozycje Całkowicie odjechałem od obecnych standardów komputerów innych niż biurowe a do biura nadaje się każdy
    W sumie czeka mnie zakup MB, proca i pamięci.
    Pracuję na zdjęciach, ale czasami odpala davinci i mam nadzieję że wciągnę się kiedyś w video

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Kup M1/M2? Stawiasz na ekologię, musisz płacić
    No niby tak ale wypasione wersje mają cenę z kapelusza, a ja nie chcę wyrzucać (oddawać za darmo) dobrej do zdjęć i video grafiki od PCta, poza tym muszę pozostać w kontakcie z WINDOWS.
    Mam Macbook AIR M1/16gb/256 z podpiętym szybkim NVME 1TB, ETH 2.5G, monitorem 32" 4K, ale nie podoba mi się praktyczny brak wielozadaniowości, oraz praca z materiałem na Serwerze po ETH, albo WIFI6. A z tego co czytam to częsty problem z nowymi macami że pracują niestabilnie po ETH. Być może to u mnie coś tylko nie działa, ale nie daje to poczucia komfortu przy pracy stacjonarnej.
    Generalnie mój stary i7 3930K 4.5HGz, z GTX2060 6GB z SSD 512GB SATA podpięty pod ETH 10G daje mi większy komfort pracy, pomimo tego że sam czas renderowania pojedynczego zdjęcia jest podobny jak w M1, ale już praca nad kolejnym zdjęciem kiedy pierwsze się przetwarza na starym PC jest lepsza
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Budżet umiarkowany - ale elastyczny - jestem otwarty na konkretne propozycje Całkowicie odjechałem od obecnych standardów komputerów innych niż biurowe a do biura nadaje się każdy
    W sumie czeka mnie zakup MB, proca i pamięci.
    Pracuję na zdjęciach, ale czasami odpala davinci i mam nadzieję że wciągnę się kiedyś w video


    No niby tak ale wypasione wersje mają cenę z kapelusza, a ja nie chcę wyrzucać (oddawać za darmo) dobrej do zdjęć i video grafiki od PCta, poza tym muszę pozostać w kontakcie z WINDOWS.
    Mam Macbook AIR M1/16gb/256 z podpiętym szybkim NVME 1TB, ETH 2.5G, monitorem 32" 4K, ale nie podoba mi się praktyczny brak wielozadaniowości, oraz praca z materiałem na Serwerze po ETH, albo WIFI6. A z tego co czytam to częsty problem z nowymi macami że pracują niestabilnie po ETH. Być może to u mnie coś tylko nie działa, ale nie daje to poczucia komfortu przy pracy stacjonarnej.
    Generalnie mój stary i7 3930K 4.5HGz, z GTX2060 6GB z SSD 512GB SATA podpięty pod ETH 10G daje mi większy komfort pracy, pomimo tego że sam czas renderowania pojedynczego zdjęcia jest podobny jak w M1, ale już praca nad kolejnym zdjęciem kiedy pierwsze się przetwarza na starym PC jest lepsza
    Ja bym Ci radził jak się nie spieszysz z zakupem to poczekać na nową serię procesorów AMD, np takiego 9900x czyli 12 rdzeniowiec.
    Lub, brać teraz 7900x za 1800 zł
    Mobo coś znajdziesz za 800 zł
    RAM min 32 GB w dwóch kościach. Jak kiedyś Ci do video zabraknie ramu to sprzedasz te i kupisz 64 GB. Ja mam 32GB ram i obrabiałem filmiki z Gopro na YouTube i było spoko, nawet w 4K ale filmiki/projekty krótkie finalnie 15-30 min max...

    Wiec takie 3000 powinieneś szykować i nie będziesz narzekać dobrych parę lat.

    Ja mam 5900x i nie widzę potrzeby zmiany aktualnie procka. Foty spokojnie śmigają. Video obrabiam okazjonalnie. Gierki okazjonalnie, wsystko śmiga.

    Nowa seria wiadomo będzie droższa ale czy w Twoim przypadku jest sens czekać i dopłacać więcej kasy, śmiem wątpić

    Pamiętaj o dobrym ssd systemowym, najlepiej pcie 4.0 i wszystko będzie śmigać
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki - nie wiem tylko czy potrzebuję aż tyle mocy (na wyrost) z takim zapotrzebowanie na energię.
    Przemyślę.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    dzięki - nie wiem tylko czy potrzebuję aż tyle mocy (na wyrost) z takim zapotrzebowanie na energię.
    Przemyślę.
    to bierz
    5900x za 1400 zł
    mobo za 600 - ja mam wersje E Gaming (mocniejsza sekcja zasilania) - ASUS ROG STRIX B550-F GAMING (jak to potaniało )
    ram DDR4 za 400 i masz 2400 zł i całkiem spoko zestawik to i tak byłaby rakieta względem tego co masz
    ram https://www.x-kom.pl/p/516830-pamiec...z-rgb-neo.html

    no dobra 2500 zł :P

    a jak poczekasz to może ja będę sprzedawać ale nie chce sprzedawać/kupować w tym roku - mój proc ma 2 lata w majówkę zaraz mobo jakoś też zbliża się 2 lata
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  8. #8

    Domyślnie

    A ja bym nie słuchał osobnika @sokolnika; bo on ma piekarnik zamiast kompa
    Pochwal się temperaturami, no pochwal
    @Pawel Pawlak jak to ma być komputer do biura i takiego ogólnego zastosowania bez jakichś mega obciążeń tyłu renderowanie filmów czy granie w gry na total ultra. I ma być chłodny i niskoenergetyczny zestaw.
    To Intel I5 i nie żaden z K. Teraz I5 mają po 6 rdzeni i 12 wątków albo nawet lepiej
    Płyta niekoniecznie topowy chipset, zainwestuje w dobre DDR4 3600 z dobrym CL.
    Mój I5 to można powiedzieć że przy zwykłej użytkowaniu ma temperaturę pokojową, niewiele wyższa
    Po graniu w gry 50-54 stopnie.
    Dobierając dyski na M.2 to zwróć uwagę czy przypadkiem nie weźmiesz sobie hiper topowego który może osiągnąć. 75-80 stopni. Bez przesady, ja rozumiem wydajność, ale żeby dysk miał wyższa temperaturę niż procesor czy GPU to jakieś głupie jest

    Także i5 lub jak koniecznie chcesz więcej rdzeni to I7, bez żadnego K.
    To za czasów twojego Intela było popularne podkręcanie, bo proc dużo zyskiwał.
    Teraz masz fabryczny tryb turbo dobry. A podkręcanie w sumie to tylko kosmetyka dla entuzjastów, nierzadko okupiona znaczącym wzrostem temperatury i konsumpcji energii.

    A i jak masz RTX2060 to nie interesuje cię czy procesor ma wbudowaną układ graficzny czy nie. I tak będziesz miał podłączona kartę.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-04-2024 o 20:02
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Pochwal się temperaturami, no pochwal
    ja mam podkręcony proc i pastę do wymiany (leży nowa na półce i czeka) musiałem zjechać delikatnie z taktowaniem i napięciem bo łapał restarty w określonych powtarzalnych momentach bo pasta jest do zmiany

    teraz takie są czasy - wiencejRdzeniuuff to więcej papu to są większe temp - to normalne w topowych seriach procesorów. Nie ma co porównywać do zwykłej i5 sooryy no ale Ty porównujesz Co najmniej Golfa R do Matiza i się dziwił że silnik w Rce się grzeje no ale jaka jest jazda
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    (...) bo łapał restarty w określonych powtarzalnych momentach bo pasta jest do zmiany
    Taa

    (...)ale Ty porównujesz Co najmniej Golfa R do Matiza i się dziwił że silnik w Rce się grzeje no ale jaka jest jazda
    Dobrze ze o swoim Golfie jeszcze nie napisales, bo bym juz nie wytrzymal


    Powazniej juz, tytul watku to power-eco. Ma sie nie grzac, nie ciagnac pradu, byc chlodny, ekonomiczny.

    Pamietam poprzedni komputer, grafika mniej wydajna i chodzila na 75 stopni, procesor 60-65 stopni.
    Teraz grafika max 65 a procesor max 50 pare stopni, po graniu dlugim.
    To jest naprawde spora roznica w komforcie przebywanai w danym pomieszczeniu gdzie komputer pracuej na full osiogow przez kilka godzin.
    Goracy komp to mozna grzejnik zakrecac w pokoju

    Dlatego osobiscie wole miec wydajny dysk ktory ma 55-60 stopni niz super wydajny ktory ma 75-80.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-04-2024 o 22:24
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Instalacja CO - modernizacja
    By moshica in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-05-2019, 13:27
  2. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  3. Modernizacja blaszaka :)
    By sevenoo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-05-2010, 13:36
  4. Mała modernizacja
    By driftmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-09-2009, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •