Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie Album Henzo i zdjęcia 18x25 jak wkleić?

    Poczytałem już co nieco w archiwum i na różnych forach ale jakoś dalej nie wiem co i jak.

    Problem jak w temacie. A właściwie to dwa

    1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. Nie wiem czy dadzą radę utrzymać takie duże zdjęcie i się nie będzie odklejało. Z drugiej strony kupiłem taśme do dywanów dwustronną 5x500 cm(czeską jakąś). Nie wiem co będzie lepsze? A może zupełnie coś innego?
    Ważne żeby dało radę z takim formatem fotek i żeby nie zniszczyć odbitek.

    2) technika wklejania- macie jakieś sprawdzone sposoby żeby się potem nie marszczyło, nie naprężało, nie wyginało nie odlepiało itp.? Zakładając że ta taśma będzie ok to jak ją przyklejać do fotki? Kwadraty/trojkąty 5x5cm po rogach zdjęcia, a może paski wzdłuż całej krawędzi? Może jakiś inny sposób?

    Napiszcie jakie są wasze doświadczenia w tym temacie bo nie chcę sobie skaszanić albumu
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laku Zobacz posta
    1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. N
    wystarcza. nei wiem jak to henzo ale ja kleilem zawsze dwustronnymi tasiemkami podzielonymi w kwadraty 1x1cm.
    przyklejasz w 4 rogach z centymetr dwa od krawedzi. wytrzymuja spokojnie 30x45
    tasma do podlog to przegiecie poza tym jest gruba i bedzie sie odznaczac

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laku Zobacz posta
    Poczytałem już co nieco w archiwum i na różnych forach ale jakoś dalej nie wiem co i jak.

    Problem jak w temacie. A właściwie to dwa

    1) czym wkleić- Z jednej strony mam przylepce henzo ale one takie maławe jakieś są. Mniej więcej 1x1.5 cm. Nie wiem czy dadzą radę utrzymać takie duże zdjęcie i się nie będzie odklejało. Z drugiej strony kupiłem taśme do dywanów dwustronną 5x500 cm(czeską jakąś). Nie wiem co będzie lepsze? A może zupełnie coś innego?
    Ważne żeby dało radę z takim formatem fotek i żeby nie zniszczyć odbitek.
    Z taśmą sobie daj spokój, przy większych kawałkach się marszczy raz przyklejałem zdjęcia na taśmie to potem się album zamknąć nie chciał... Przylepce spokojnie dadzą rade. Ja przyklejam po 10 na każde zdjęcie ale znam fotografów którzy tylko 5 przyklejają i wszytsko się im ślicznie trzyma nawet po czasie nic się nie odkleja. Przylepce są przede wszystkim pewnie - na pewno nie zniszczą odbitek a z tą czeską taśma to może być różnie a po co ryzykować
    D200 | N 28-70/2.8, 50/1.4 | SB 800 |

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2005
    Miasto
    Góra/Wrocław
    Posty
    160

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! W takim razie pójdę za waszą radą. A taśma sobie poczeka do jakiegoś remontu
    +RIP+ Nikkor stopiątka tu spoczywa... wypadł z torby... tak bywa +RIP+

  5. #5

    Domyślnie

    Aaaa najlepiej to poprosić zonę i odrazu pojechać gdzieś robić kolejne zdjęcia.


    A tak poważnie to ostatnio kleiliśmy 110 zdjęc w formacie 15x21 do dużego albumu i taśma doskonale się sprawdziła.
    Pozdr. - Grzesiek

  6. #6

    Domyślnie

    Stosuje to od wielu lat i nic lepszego nie spotkałem.
    3M Photo Mount Spray Adhesive

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Stosuje to od wielu lat i nic lepszego nie spotkałem.
    3M Photo Mount Spray Adhesive

    Władco jak to działa ?
    sprayem po fotce czy po karcie i co z rozpryskami ?
    ff

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    Władco jak to działa ?
    sprayem po fotce czy po karcie i co z rozpryskami ?
    Zdjęcie kładziesz tyłem do góry na kilku gazetach, aby nie brudzić podłogi czy balkonu. (Zalecam balkon ze względu na zapach. Niezbyt duży, ale czuć ). Z odległości około 30 cm kilkoma szybkimi ruchami pokrywasz całą powierzchnię. Przypomina to lakier do włosów, więc pokrywa to powierzchnię bardzo cienką warstwą kleju.
    Później odczekuje się około minuty i zdjęcie jest gotowe do przyklejenia.
    Według instrukcji powierzchnie do wielkości 12 in x 12 in rozpryskuje się tylko na tył zdjęcia. Przy większych powierzchniach zalecane jest spryskanie obydwu powierzchni.
    Klej na neutralne pH, nie marszczy papieru, nie przebarwia, nie odkleja się.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #9

    Domyślnie

    ok THX
    a jeszcze jedno, czy próbowałeś na czarnej karcie ( przy dużym formacie) czy po wyschnięciu nie widać zabrudzeń?
    ff

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    ok THX
    a jeszcze jedno, czy próbowałeś na czarnej karcie ( przy dużym formacie) czy po wyschnięciu nie widać zabrudzeń?
    Klej w czasie rozpryskiwania jest jak mgiełka co pozwala bardzo łatwo pokryć równomiernie całą powierzchnię. Jest on praktycznie niewidoczny. Warstwa kleju jest bardzo cienka, więc po przyciśnięciu zdjęcia do powierzchni klejonej nie ma wycieków i zabrudzeń.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •