Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D750 Sigma Art 35mm 1.4 - problem z AF w wizjerze

    Witam,
    Posiadam Nikona D750 + Sigma 35 1.4 Art i mam dziwny problem.
    Obiektyw ostrzy poprawnie w trybie LiveView i dosyć szybko.
    Przez wizjer ustawiając punkt środkowy AF nie może złapać ostrości, ale jak ustawie punkt AF ponizej środkowego ostrość jest łapana bez problemu.
    Próbowałem kalibracji wbudowanej w aparat ale nic nie pomogło.

    Czy może ktoś podpowiedzieć czy obiektyw wymaga kalibracji czy problem może dotyczyć body?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej zacząć od kalibracji aparatu - polecam serwis Studio5s w Warszawie - ciężko o lepszy w Polsce. Później obiektyw razem z aparatem wysyłasz na kalibrację do serwisu Sigma w Gdyni.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    Najlepiej zacząć od kalibracji aparatu - polecam serwis Studio5s w Warszawie - ciężko o lepszy w Polsce. Później obiektyw razem z aparatem wysyłasz na kalibrację do serwisu Sigma w Gdyni.
    Dzięki za odpowiedź. A jaki jest przykładowy koszt takiej kalibracji?

  4. #4

    Domyślnie

    Dawno temu, jeśli mnie pamięć nie myli, 180 zł za kalibrację aparatu w ww. serwisie. Dziś może to być więcej, najlepiej zadzwonić i dopytać. A co do kalibracji obiektywu, to nie wiem, robiłem to w ramach gwarancji.

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 778

    Domyślnie

    Może po prostu ma brud w tym miejscu czujnika AF. Skoro w innym punkcie łapie dobrze, tzn że kalibracja chyba nie jest potrzebna.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Może po prostu ma brud w tym miejscu czujnika AF. Skoro w innym punkcie łapie dobrze, tzn że kalibracja chyba nie jest potrzebna.
    Też tak obstawiam. Ale jest też inna możliwość.

    Cytat Zamieszczone przez matz Zobacz posta
    Posiadam Nikona D750 + Sigma 35 1.4 Art i mam dziwny problem.
    Czy masz inne obiektywy a jeśli tak to jakie i czy z nimi też występuje ten problem?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Też tak obstawiam. Ale jest też inna możliwość.


    Czy masz inne obiektywy a jeśli tak to jakie i czy z nimi też występuje ten problem?
    No właśnie mam dwie Sigmy Art 35mm i 85 mm nie mam żadnych systemowych.

    A jaka jest ta "inna możliwość" ?

    Próbowałem przedmuchać gruszką w miejscu AF i niestety bez skutku cały czas to samo. Jutro będę miał możliwość podpięcia Nikkora.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matz Zobacz posta
    No właśnie mam dwie Sigmy Art 35mm i 85 mm nie mam żadnych systemowych.
    Rozumiem że ta 85-ka też ma jasność 1.4. Czy z tym obiektywem też występują takie same problemy?

    Cytat Zamieszczone przez matz Zobacz posta
    A jaka jest ta "inna możliwość" ?
    Próbowałem przedmuchać gruszką w miejscu AF i niestety bez skutku cały czas to samo. Jutro będę miał możliwość podpięcia Nikkora.
    Brud jest jedną z możliwości, przedmuchanie nie zawsze go usunie jak się brud przyklei. Sprawdź też czy lustra nie są zabrudzone.

    Inna możliwość dotyczy obiektywu, ale więcej napiszę jak odpowiesz czy 85-ka zachowuje się tak samo.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    Rozumiem że ta 85-ka też ma jasność 1.4. Czy z tym obiektywem też występują takie same problemy?


    Brud jest jedną z możliwości, przedmuchanie nie zawsze go usunie jak się brud przyklei. Sprawdź też czy lustra nie są zabrudzone.

    Inna możliwość dotyczy obiektywu, ale więcej napiszę jak odpowiesz czy 85-ka zachowuje się tak samo.
    Tak, 85ka 1.4 i zachowuje się identycznie.
    Mam nawet USB dock soft jest aktualny. Co do dostrojenia nic nie robiłem.
    Środek wygląda na czysty nie widzę nic podejrzanego z resztą to nowy aparat. Zastanawiam się tylko czy nie dostał trochę za mocno podczas transportu. Pudełko było pogniecione trochę.
    Ostatnio edytowane przez matz ; 10-04-2024 o 21:17

  10. #10

    Domyślnie

    No to jeszcze kolejne pytania kontrolne.
    Czy obiektyw poprawnie przekazuje przysłonę do aparatu?
    Czy ta przysłona jest poprawnie zapisana w EXIF-ie?

    I ostatnie:
    Cytat Zamieszczone przez matz Zobacz posta
    Przez wizjer ustawiając punkt środkowy AF nie może złapać ostrości, ale jak ustawie punkt AF ponizej środkowego ostrość jest łapana bez problemu.
    A jak działają inne czujniki czyli powyżej środkowego punktu i po bokach?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sprzęt Nikon D750 + obiektyw Sigma Art 35mm F1.4 zamiana na mniejszy, lżejszy gabarytowo
    By mandparadise in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-08-2023, 14:53
  2. Dziwny problem z wyświetlaczem w wizjerze D750
    By fox777 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2019, 08:16
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-06-2017, 17:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •