Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paapaj Zobacz posta
    Aparaty z lustrem z czasem przegrają z bez lustrami,rozwój tego segmentu jest ogromny, pamiętaj że w pewnym momencie zostaniesz ze sprzętem którego nie sprzedasz w dobrej cenie bo wszyscy stopniowo przesiadają się na bez lustra i nie chcą kupować starego sprzętu,bezlustra są lżejsze można wykonywać zdjęcia w dłuższych seriach,do tego lżejsze obiektywy.Samolot nie robi uników i AF sobie poradzi bez większych problemów, ptak startuje po 2 sekundach albo i szybciej i wtedy liczy się to wszystko co nazywa się czas reakcji itd.
    Przegrywają tak już 10 lat i przegrać nie mogą...
    AF to może sobie poradzi ale czy zobaczysz w całości ten samolot na zdjęciu to już jest inna kwestia. Lżejsze może i są ale jak dodasz do tego worek baterii to masa wychodzi taka sama.
    O wartości bezluster Nikona najlepiej niech świadczą ceny Z7 niższe niż D850, D500 nie będę nawet porównywał do Z50 bo nie doczekał się następcy poza tą protezą. Także możesz zacząć się martwić o sprzedaż swoich bezluster za bezcen jak wejdzie beta II czyli Z7 III.
    Ostatnio edytowane przez Schwefel ; 13-04-2024 o 04:06

  2. #12

    Domyślnie

    Właśnie jedzie do mnie Nikon d500, n200-500 już mam więc, niedługo będę testowac ten zestaw sobie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dawidlagiewka Zobacz posta
    Właśnie jedzie do mnie Nikon d500, n200-500 już mam więc, niedługo będę testowac ten zestaw sobie.
    Święty wybór ! D500 to fantastyczny aparat, wg mnie najlepszy wybór dla bagnetu F. Mając nawet d4s zdecydowanie częściej wybierałem w teren d500. Warto przyłożyć się od nauki obróbki NEFów żeby korzystać z szerokiego spektrum ISO przy słabszym swietle. Powodzenia
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Święty wybór ! D500 to fantastyczny aparat, wg mnie najlepszy wybór dla bagnetu F. Mając nawet d4s zdecydowanie częściej wybierałem w teren d500. Warto przyłożyć się od nauki obróbki NEFów żeby korzystać z szerokiego spektrum ISO przy słabszym swietle. Powodzenia
    Mam podobne zdanie . Miałem ten zestaw i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Jest jeszcze jedna rzecz która wyróżnia ten zestaw a o której mało się mówi, mianowicie rewelacyjna stabilizacja. Bardzo ułatwiała fotografowanie z podchodu. Bardzo pomagał wyjątkowy efekt zamrożenia obrazu w wizjerze.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Przegrywają tak już 10 lat i przegrać nie mogą...
    AF to może sobie poradzi ale czy zobaczysz w całości ten samolot na zdjęciu to już jest inna kwestia. Lżejsze może i są ale jak dodasz do tego worek baterii to masa wychodzi taka sama.
    O wartości bezluster Nikona najlepiej niech świadczą ceny Z7 niższe niż D850, D500 nie będę nawet porównywał do Z50 bo nie doczekał się następcy poza tą protezą. Także możesz zacząć się martwić o sprzedaż swoich bezluster za bezcen jak wejdzie beta II czyli Z7 III.
    Cóż. Takie sobie przemyślenia ignoranta. Nawet nie chce się tego komentować.

    Z7 to nie jest puszka dedykowana do fotografii ptaków. To tak jak byś chciał fotografować ptaki D7000, a nie D500 i porównywać ten zabytek do Z8. Widzisz tu jakiś sens? Jeśli chcesz porównywać sprzęt do takich zadań, to porównuj tego starocia D500 z Z8/Z9. Nie miałeś? Nie używałeś? To widać. Niestety. I jeszcze jedno. W wizjerze Z8/Z9 zobaczysz dużo więcej, niż w wizjerze D500, bo mu lustro nie kłapie i nie przysłania obrazu. A co do szybkostrzelności i opóźnień związanych z wykonywaniem zdjęcia, ten podstarzały D500 nawet nie ma startu. No ale, żeby to wiedzieć, trzeba dokładnie poznać bezlustra takie jak Z8/Z9. W opinii fachowców, są to obecnie najlepsze korpusy do fotografowania ptaków. No, ale ty możesz mieć swoje przemyślenia.
    Jacek

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Cóż. Takie sobie przemyślenia ignoranta. Nawet nie chce się tego komentować.

    Z7 to nie jest puszka dedykowana do fotografii ptaków. To tak jak byś chciał fotografować ptaki D7000, a nie D500 i porównywać ten zabytek do Z8. Widzisz tu jakiś sens? Jeśli chcesz porównywać sprzęt do takich zadań, to porównuj tego starocia D500 z Z8/Z9. Nie miałeś? Nie używałeś? To widać. Niestety. I jeszcze jedno. W wizjerze Z8/Z9 zobaczysz dużo więcej, niż w wizjerze D500, bo mu lustro nie kłapie i nie przysłania obrazu. A co do szybkostrzelności i opóźnień związanych z wykonywaniem zdjęcia, ten podstarzały D500 nawet nie ma startu. No ale, żeby to wiedzieć, trzeba dokładnie poznać bezlustra takie jak Z8/Z9. W opinii fachowców, są to obecnie najlepsze korpusy do fotografowania ptaków. No, ale ty możesz mieć swoje przemyślenia.
    @JK marudzisz trochę bez sensu, bo jak widać masz wiedzę i masz pieniądze na najdroższy sprzęt więc chyba dlatego zapominasz o ograniczeniach budżetowych o których tutaj mowa. Nikt przecież z Tobą nie dyskutuje czy D500 jest lepszy niż Z9. Dyskusja dotyczy prostej kwestii: jak wybrać najlepszy sprzęt do określonego zadania (czyli fotografowania ptaków) przy ograniczonym budżecie. Ty natomiast próbujesz nam tłumaczyć jaki jest dzisiaj najlepszy na świecie sprzęt do fotografowania ptaków, bez oglądania się na koszty. To moim zdaniem takie zamierzone OT w tej dyskusji. Czyli pisać, żeby się popisać.
    D500, S17-50/2.8, T150-600, N10-24,

  7. #17

    Domyślnie

    Czy to ja porównałem D500 z Z7? Nawet nie z Z6 tylko z Z7?

    Czy to ja napisałem bzdury, że Z-ki nie mogą dogonić lustrzanek?

    Czy to ja napisałem, że na zdjęciu z Z-ki nie zobaczysz tego co widzisz w wizjerze?

    Tu nie ma znaczenia kto ma ile kasy. Na co go stać, a raczej nie stać. Prawda jest taka, że fotografia tania nie jest i nigdy nie była. No może z pominięciem sprzętu czysto amatorskiego. Ale sprzęt trzeba rozsądnie dobierać pod kątem celów i jeśli ktoś chce się zajmować fotografią ptaków, musi sobie wybrać coś, czym da się takie zdjęcia robić. Z7 nie jest zaprojektowany do fotografii ptaków, ale Z8/Z9 już tak. I jeśli ktoś chce robić takie zdjęcia musi brać pod uwagę możliwości sprzętu. Stare D500 trzeba więc porównywać z Z8/Z9, a tu żadnego porównania nie ma, bo to jest zupełnie inny świat, nawet jeśli jakiemuś miłośnikowi D500 wydaje się, że jest on rewelacyjny. Kiedyś był. Nie przeczę. Ale dziś już nie jest. I niestety trzeba to przyjąć do wiadomości.

    Nie zrozumiesz tego, chyba, że zmienisz korpus na Z8/Z9.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 13-04-2024 o 18:19
    Jacek

  8. #18

    Domyślnie

    Wg mnie to nie ma znaczenia co może sprzęt którego nie bierzemy pod uwagę. Pytanie co należy kupić żeby zmieścić się w budżecie który mamy i żeby poprawić aspekty na których nam zależy.
    D500 vs d6x0 zapewni ogromną poprawę:
    AF - pokrycie kadry wszystkimi polami/ umiejscowieniem pkt krzyżowych
    AF - czułość w ciemności
    AF - zakres pracy do f/8 - D500 bez problemu pstrzył nawet kiedy podłączyłem 500PF5.6 + tc14,
    AF - Szybkość
    AF - tryby pracy
    Generalnie AF w kilku aspektach pokonuje AF z D4s, we wszystko z D4,D3, Wg mnie jest lepszy niż D850

    Szybkostrzelność
    - 66% poprawy
    - bufor - z kartą XQD nieporównywalnie większy (polecam zakup)

    reaktywność
    - posada reaktywność porównywalną z d4s, podobną do d5

    Personalizacja
    - bezcenne przy dynamicznej fotografii ptasiej jest możliwość przypisania kilku trybów do klawiszy funkcyjnych - dzięki temu w zależności od sytuacji można korzystać z odpowiedniego trybu pracy

    Budowa
    - jest lekki ale bardzo wytrzymały i dobrze uszczelniany


    Obrazek jest niebywale ostry - przy odpowiedniej obróbce różnica na wysokich iso będzie ok. 1EV bardziej szumiał, ale pozostałe parametry będą słabsze o nie więcej niż 0,5EV - czyli mniej niż stracisz na ISO niż zyskasz na mnożniku ogniskowej dla DX. Ja nie mam oporów korzystaniem nawet z bardzo ekstremalnych czułości (nawet wyższych niż dostępne w d610 ) - wolę zrobić zdjęcie, a potem przy komputerze się martwić się czy jakość je dyskwalifikuje czy nie.
    Generalnie uważam że nadal jest to aparat który potrafi cuda sfotografować.

    I jeszcze jedno; w fotografii przyrodniczej która znam ostre kadrowanie nie jest standardem, nawet w dynamicznych kadrach - tak samo jak nie jest standardem usuwanie elementów z kadru, podmiana tła itp.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #19

    Domyślnie

    Jak tam Z9?
    Jakie wrażenia?
    Jacek

  10. #20

    Domyślnie

    Daje radę, dzięki Jacek
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czy warto zamienić....
    By Ostry600 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-05-2017, 10:39
  2. D70 - czy warto zamienić na D90?
    By zolton in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-03-2014, 12:35
  3. Czy warto zamienic 18-105 VR na 16-85 VR?
    By szymonvader in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 14:07
  4. Czy warto zamienić ...
    By Krzysi3k in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 12:52
  5. Czy warto zamienić D70 na D80
    By wklopot in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 07-09-2007, 11:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •