Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie zima w Dolomitach

    dawno temu pokazywalem kilka ujec slynnego kosciolka w Sankt Magdalena im Vilnosstal https://forum.nikoniarze.pl/threads/...k-w-Dolomitach
    a ze teraz doszedlem do etapu wystawienia tamtego wyjazdu na Flickra, to wklejam tez kilka ujec z rozniejszych okolic, w tym widoczkow bezkoscielnych

    pelny zestaw z opisami, (geo)tagami itd. itp.: https://www.flickr.com/photos/bartro...7720314647027/

    1. Sankt Magdalena im Vilnosstal (albo Santa Maddalena di Funes, jak ktos woli jezyk reszty Italii )



    2. Sankt Jacob, kilkaset metrow wglab doliny



    3.



    4. widok na Langkofel (Sassolungo) i Plattkofel (Sassopiatto) od polnocy. z laczki ponad Sankt Christina im Grodental (Santa Christina Valgardena)



    5. ostatnie promienie swiatla na Langkoflu



    6. krzew gorejacy na Seiser Alm



    7. slonce zachodzi nad Seiser Alm (widok na Langkofel i Plattkofel od zachodu)



    8. zarzace sie skaly Langkofla (widok z Seiser Alm)


    9. zachod slonca w dolinie. na zejsciu z Secedy do Sankt Christina
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 27-02-2024 o 11:16

  2. #2

    Domyślnie

    Miejsca obłędne i warunki chwilami dopisały bardzo. Sam liczyłem tam na lekko zimowe warunki, ale w połowie października było jeszcze zielono i bez śladu śniegu.

    Co do technikaliów zastanawiam się tylko, czy używałeś jakichś filtrów czy po prostu lubisz taką kolorystykę, chodzi mi głównie o niebo i cienie. Widać sporą rozpiętość tonalną niektórych scen, przynajmniej tak mi się wydaje.

  3. #3

    Domyślnie

    mam duzy zestaw polowek. cale pudelko neutralnych (miekkie, srednie i twarde gradacje co najmniej w gestosciach 2 i 3 dzialki) i jeszcze luzem kilka ocieplajacych (np. 81C + 0.9 Hard), ktore kiedys po taniosci na Amazonie znalazlem i okazaly sie wybitnie przydatnym narzedziem. do kompletu z ocieplajacymi filtrami (ktorych tez uzywam duzo i czesto) to sa dla mnie podstawowe narzedzia zrobienia zdjecia na cito...

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Każdy ma oczywiście swój sposób pracy, pytałem po prostu z ciekawości czy dobrze przypuszczam.

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Poranek w Dolomitach
    By Frodo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 22:05
  2. [ Krajobraz ] W Dolomitach
    By TOP67 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 20:06
  3. [ Krajobraz ] Jesień w Dolomitach
    By calek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2012, 19:33
  4. [ Krajobraz ] gdzieś w Dolomitach
    By wi_ni in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-12-2008, 16:29
  5. [ Krajobraz ] W Dolomitach
    By aldus in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 07:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •