Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Co zrobić żeby zdjęcia z aparatu wyglądały jak z komórki

    Tytuł trochę clickbaitowy, ale pytam umiarkowanie poważnie.

    Nie mam zbytnio czasu na dopieszczanie zdjęć w foto szopie, a bardzo mi żal, gdy widzę jak wiele z nich dałoby się jeszcze wyciągnąć (zwłaszcza myślę o twarzach: cienie, oczy, detale tęczówki). Cykam te Rawy, a i tak zadowalam się jpgami w 90% przypadków.

    Zastanawiam się, jak w prosty sposób trochę dopieścić fotki przy minimalnym zaangażowaniu czasowym. Pamiętam jak kiedyś korzystałem z googlowskiej picassy, tam były nawet fajne algorytmy wyciągania zdjęć, ale często za mocne i zbyt głęboko ingerujace w zdjęcie.

    Próbowałem dopasować sobie profile w body, niestety to też nie jest to.

    Mało korzystałem z presetów w szopie i zastanawiam się, czy to nie jest droga dla mnie. Niestety nigdy nie widziałem ustawienia, któremu mógłbym zaufać w ciemno.

    To pytanie dotyczy głównie zdjęć codziennych, że spacerów, spotkań z przyjaciółmi, gdzie fotek jest sporo, ale nie są jakieś super pstryki, żeby każdemu poświęcać 5 min z osobna. Wrzucam je później na komunikatory i są oglądane praktycznie wyłącznie na małych ekranach. Wszyscy pozostali robią po prostu zdjęcia telefonami i nie mają takiego problemu i jest to pewnie najsensowniejsze rozwiązanie, ale nie lubię robić fot telefonem.

    Chętnie przeczytam Wasze porady i skorzystam z doświadczenia, jeśli borykaliście się z podobnym problemem. Od razu nadmienię, że opcja "kup ajfona" nie jest rozwiązaniem moich rozterek

  2. #2

    Domyślnie

    W edycję zdjęć nastawioną na ludzkie twarze raczej się nie bawiłem ale do szybkiego i łatwego podbicia wizualności zdjęć od czasu do czasu używam Snapseed (darmową wersję). Na androidzie ale też jest oczywiście na iphony

    Ma parę presetów, które mi się podobają a nie są np. aż tak mocne jak np. z pakietu NIK collection googla (stara wersja bo tylko te darmowe mam )

    Może bardziej z faktu, że aż tak się się na photoshopie/lightroomie nie znam albo mi się nie chce poznać ale od czasu nawet jest tak, że RAW z aparatu obrabiam wstępnie w Lighroomie (cienie, przepalenia jak i korekty suwaków exposure, clarity itp) a przed wrzuceniem w net dorzucę coś z Snapseeda.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Myślę, że w pytaniu chodziło o to by zdjęcia prosto a aparatu (jpg) były przyjemne w oglądaniu, jak te z komórek. By wszelka obróbka na komputerze była zbędna.
    Mam między innymi SONY RX100III i znakomita większość zdjęć prosto z aparatu nie wymaga obróbki.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  4. #4

    Domyślnie

    Ależ to banalnie proste. Zamiast lustrzanki kupujesz smartfona. Robisz fotki. Ściągasz jakiś darmowy program do edycji danych EXIF i po sprawie. Trzeba tylko pozmieniać nazwę smartfona na nazwę jakiegoś porządnego aparatu.

    Jeśli masz takie pomysły, to aparat nie jest ci do niczego potrzebny - smartfon wystarczy. Będzie dużo taniej, wygodniej i wreszcie będziesz zadowolony z efektów.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    Ale odzio pisze, że lubi fotografować aparatem, a nie smartfonem. Widocznie nie lubi tylko obrabiać zdjęć na komputerze. Chce mieć dobrze wyglądające prosto z aparatu.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  6. #6

    Domyślnie

    Kupiłem kiedyś aparat za granicą. Dostałem od poprzedniego właściciela takie dziwne urządzonko, które nazywa się Arsenal 2 Pro. Przyznam, że nie zagłębiałem się w jego funkcje za bardzo tylko rzuciłem to do szuflady i tak leży nieużywane jakieś dwa lata.

    https://witharsenal.com/
    https://fotoblogia.pl/nadchodzi-arse...4328597427841a

    Nie wiem czy uda się tym wyciągnąć takie kolorki jak wychodza ze smartfona, ale może ta funkcja Deep Color ma jakieś szersze ustawienia?
    Dla mnie ciekawa była tylko na tamten czas funkcja Crowd Control, czyli aparat robił kilka zdjęć i sklejał je tak, że nie było na zdjęciu ludzi:
    https://d2gj39gngpy0tz.cloudfront.ne...41e0e36b58.mp4
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    JK tak bardzo chciał pomóc, że nie doczytał do końca.

  8. #8

    Domyślnie

    Sorry, ale to typowe poszukiwania problemów na siłę. Współczesne smartfony - obojętnie, czy będzie to iPhone 15, Samsung S24 czy Pixel 8 oferują znakomitą jakość zdjęć. W przypadku fotografii albumowo-rodzinnej, lub na własny użytek nawet bym się nie zastanawiał nad jakimkolwiek sprzętem dedykowanym. Twój opis potrzeb idealnie precyzuje to, co wykluczasz - fotografowanie komórką. W jakim więc celu za wszelką cenę chcesz wywarzać otwarte drzwi? Jakie poważne argumenty odpychają Cię od smartfonu?
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    JK tak bardzo chciał pomóc, że nie doczytał do końca.
    Nie pomóc, tylko zwrócić wam uwagę na bezsens takiego rozumowania. Ale jak nie rozumiecie, to trudno. Kombinujcie dalej.
    Jacek

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Rozwiązanie jest bardzo proste. Robisz zdjęcie telefonem, a potem robisz zdjęcie zdjęcia aparatem

    A bardziej serio w każdej sensownej przeglądarce zdjęć typu Faststone czy Infranview, jest możliwość podstawowej korekty i równie dobrze można to robić na jpg. Ja tak poprawiam zdjęcia z telefonu. Obróbka rawa to to nie jest ale do takiego badziewa jak social media wystarczy.

    Co nie zmienia faktu, że nie obrabianie rawów to tak jakby kupić sportowy wóz i jeździć zgodnie z przepisami
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. czemu z komórki wychodzą mi ładniejsze zdjęcia niż z lustrzanki (kolory)
    By mocnyvito in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-02-2022, 12:24
  2. Co zrobić, żeby moje zdjęcia były lepsze?
    By cahe in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 11:12
  3. Jak przesłać zdjęcia do aparatu żeby je wyświetlał ?
    By 1bobik1 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 16:29
  4. jak to zrobic żeby było ciekawe?
    By bazej in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13-06-2009, 22:55
  5. Jak zrobic, ustawic aparat, zeby zrobic takie zdjecie
    By blu-ray84 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •