Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Adapter karty - SD na CFExpress typ B do D500

    Dzień dobry.

    Z uwagi na to, że w poprzednich aparatach zawsze miałem zainstalowane 2 karty pamięci na wypadek utraty danych (co 2 razy uratowało tyłek) chciałbym nadal korzystać z dwóch kart. Czy istnieje sposób na korzystanie z gniazda karty XQD przez zainstalowanie w nim tańszego rozwiązania niż karta XQD lub CFExpress typ B, a mianowicie karta SD z jakimś adapterem? Nie zależy mi na szybkości zapisu - standardowa mi wystarcza.
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  2. #2

    Domyślnie

    Nawet jak znajdziesz taki adapter to jaki jest sens jego stosowania?
    Dlaczego nie skorzystasz z tego gniazda wsadzając CFExpress?


    Adapter umożliwiający wsadzenie dysku NVMe widziałem, może na SD też jest. Tylko osobiście bym temu nie zaufał.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Istnienie takiego adaptera jest mało prawdopodobne z uwagi na małą różnicę w wielkości XQD i SD. Kiedyś był adapter Karta CF-SD. Za poprzednikiem: nie widzę sensu stosowania takiego adaptera. Z kontekstu wynika, że masz porządny aparat, więc po co oszczędzać i wsadzać do niego wątpliwej jakości adaptery.

  4. #4

    Domyślnie

    Jakieś tam adaptery google wypluwa ale z opisów nie wiadomo do końca czego się po nich spodziewać i co to dokładnie jest. Myślałem, że za jakiś ułamek ceny karty CFExpress można to zastąpić. Chyba kombinuję jak koń po górę
    Miłego dnia.
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac0205 Zobacz posta
    Chyba kombinuję jak koń po górę .

    Nie chyba, tylko na pewno.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jac0205 Zobacz posta
    Dzień dobry.

    Z uwagi na to, że w poprzednich aparatach zawsze miałem zainstalowane 2 karty pamięci na wypadek utraty danych (co 2 razy uratowało tyłek) chciałbym nadal korzystać z dwóch kart. Czy istnieje sposób na korzystanie z gniazda karty XQD przez zainstalowanie w nim tańszego rozwiązania niż karta XQD lub CFExpress typ B, a mianowicie karta SD z jakimś adapterem? Nie zależy mi na szybkości zapisu - standardowa mi wystarcza.
    I uważasz że jakaś proteza zapewni Ci bezpieczeństwo zdjęć?
    Od kilku lat nie zdarzyła mi się żadna awaria karty XQD lub CFE. Są już dostępne tanie CFE. Kup sobie choćby 64Gb i ciesz się zdjęciami.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta

    Adapter umożliwiający wsadzenie dysku NVMe widziałem, może na SD też jest. Tylko osobiście bym temu nie zaufał.
    To jest żółta"mina.
    Do tych adapterów pasuje tylko z 2, 3 modele kart których nie ma już w handlu. Trzeba kupić starą używaną z azjatyckiego imperium, w którym o dziwo są pełne magazyny tych paździerzy.
    I może wsio byłoby ok, gdyby nie to, że ten szmelc potrafi być dużo droższy od nowych dysków SSD. I oczywiście trzeba się liczyć z cłem.

  7. #7

    Domyślnie

    Racja, wycofuję się z tego pomysłu
    Nikon D500 + N17-55 2.8 + N35 1.8G + N80-200 2.8 AF-S + SIGMA 50-100 1.8 + SB 700 + PENTACON 50/1.8 + SONY RX100

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    To jest żółta"mina.
    Do tych adapterów pasuje tylko z 2, 3 modele kart których nie ma już w handlu. Trzeba kupić starą używaną z azjatyckiego imperium, w którym o dziwo są pełne magazyny tych paździerzy.
    I może wsio byłoby ok, gdyby nie to, że ten szmelc potrafi być dużo droższy od nowych dysków SSD. I oczywiście trzeba się liczyć z cłem.
    Nie testowałem, więc się nie wypowiem. Wiem tylko, że takie coś istnieje i to w różnych formach:
    https://fotoforma.pl/adapter-karty-p...b-m.2-nvme-ssd

    Te mniejsze adapterki mieszczące się w body też pewnie są różne, tutaj koleś używa dysku WD 1TB:
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Nie testowałem, więc się nie wypowiem. Wiem tylko, że takie coś istnieje i to w różnych formach:
    https://fotoforma.pl/adapter-karty-p...b-m.2-nvme-ssd

    Te mniejsze adapterki mieszczące się w body też pewnie są różne, tutaj koleś używa dysku WD 1TB:
    https://www.youtube.com/watch?v=Lk8nvNrXBoY
    Na tej stonie w "Jak korzystać z tego produktu" są dwie tabele pokazujące jakie dyski działają w jakich aparatach.
    Przyjrzyj się co to za dyski.



    https://www.aliexpress.us/item/32568...2usa4itemAdapt

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Nawet stosowanie kart Micro SD w adapterze do dużego SD jest kiepskim pomysłem. Bardzo, bardzo kiepskim. Co chwila aparat nie widzi włożonej karty. Albo widzi, ale potem nie ma na niej wszystkich zdjęć. Albo po włozeniu w czytnik komputer wyświetla komunikat by formatowac kartę. Uciekać od takich pomysłów!
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z6II + adapter FTX czy Nikon D500 - Do reportażu i przyrody (???)
    By Fanky in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:34
  2. D500 problem z formatowaniem karty
    By fruziai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 19:19
  3. D500 - wybór folderu/karty do wyświetlania
    By koproza in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-11-2017, 16:42
  4. Adapter pcmcia do karty compactflash
    By juggler in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-12-2008, 23:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •