Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    W widełkach między ok. 600 a 800 zł widzę, że można mieć zarówno D200, jak i D90 lub D300. Może te CMOS-y nie aż takie złe (sądząc z sampli robionych "z głową"). W D200/D300 boję się ich wielkości, innego układu przycisków i zabawy w karty CF. Z drugiej strony dla nich 30k to jeszcze niedużo, a dla D80/D90 to już druga połowa życia... Z trzeciej, ja sam już nie za młody, więc nie chciałbym zejść z tego świata bez bliskich kontaktów z większą puszką
    Ostatnio edytowane przez Jacenty Z. ; 22-02-2024 o 16:29

  2. #12

    Domyślnie

    D200 ma CCD, D90 nie lubiłem, D300 ma CMOS, uważam, że D200 ma ładniejsze kolory, ergonomia godna pozazdroszczenia, (D200 - D300), wielkość OK, można używać bez BP, karty CF ? - nie wiem dlaczego jesteś ich przeciwnikiem stawiając jako minus ?
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #13

    Domyślnie

    Ja mając D200 i D300 pozbyłem się D200. Wcale kolory z D300 nie są złe. Mnie akurat się podobały. W D300 ISO użyteczne o 1EV wyższe (aczkolwiek lekko oszukane)

    https://www.dxomark.com/Cameras/Comp...D300___203_440

    Rok temu znów kupiłem sobie D300, wakacje obstrykałem, ale posiadając jeszcze D610 (nowiutkiego) doszedłem do wniosku, że co za dużo to niezdrowo i sprzedałem
    Ergonomia D610 vs D300? Zdecydowanie D300. Mnie wystarcza APSC, uważam, że FX nie jest panaceum na dobrą fotografię. Teraz kupiłbym chyba D500.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #14

    Domyślnie

    mam D200, D300, D610 , do pracy noszę DX i FX, uzupełniają się a najczęściej u mnie pracuje m4/3, pod pewnymi względami te trzy systemy się u mnie uzupełniają, co nie zmienia faktu, że nadal lubię D200
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurkarol Zobacz posta
    Jednak Powyżej iso800 sigma dp2 już robi kaszę, a d200 jeszcze jest użyteczne
    Matryca Foveon pracuje pięknie na niskich czułościach, a ISO400 to już awaryjnie i trzeba się z tym pogodzić. O ISO800 nawet nie wspominam. Ona musi mieć światło. Za to odwdzięcza się kolorami i jakby to powiedzieć... wyrazistością obrazu. CCD z D80/D200 bardzo mi odpowiada, ale jednak z Sigmy jest lepszy.

  6. #16

    Domyślnie

    Bogdi64, pytałeś dlaczego CF jest dla mnie minusem. Otóż dlatego, że karty SD są powszechne i bezproblemowe. Do mojego D60 mogę włożyć 32 GB z obecnej sprzedaży i zadziała, do Z6 II mogę włożyć wiekową kartę 1 GB i też zadziała. W każdym laptopie jaki znam widziałem gniazdo SD.

    Nie muszę wnikać, czy to jest SD, SDHC czy SDXC czy bardzo przejmować się prędkością transferu, dopóki nie kręcę filmów i nie robię zdjęć seryjnych. Moje SD pracowały już w Panasonikach, Nikonach, Canonach, Sony, Samsungu i Olympusie.

    Jeśli się da zgrać fotki z korpusu przez kabelek, to pół biedy, ale dla nie-zawodowca CF to czarna magia: wymaga dodatkowego czytnika, łatwo ją pomylić z CFExpress i do tego w obu są różne typy. Może to kwestia doedukowania...

  7. #17

    Domyślnie

    Kartę CF raczej trudno pomylić z CFExpress, różnią się dość znacznie wielkością. Karty SD wcale nie są takie bezproblemowe, wystarczy przejrzeć nasze forum i łatwo znajdzie się sporo wątków na temat wadliwości tych kart. CF są mniej podatne na uszkodzenia. Były tylko dwa "typy" CF: I i II, przy czym te drugie były grubsze i znacznie rzadziej spotykane, były to po prostu miniaturowe dyski twarde. Więc praktyczne zastosowanie miały właściwie tylko CF I. Z jednym się zgodzę - obecnie CF są trudniej dostępne, bo zastąpiły je karty CFExpress.

  8. #18

    Domyślnie

    Skoro tak wypytywałem, nieelegancko byłoby nie powiedzieć jak rzecz się zakończyła. Stanęło na używanym D90. Okazuje się, że z moim starszym korpusem całkiem nieźle się uzupełniają. D60 z matrycą CCD, bazowym ISO 100 i jasną stałką daje mi lżejszy zestaw na krótki wyjazd i na każdą pogodę. Cięższy D90, dzięki użytecznej czułości od 200 do 1600 dobrze pasuje do większych tele i na wyjścia typowo foto.

    Ergonomia zdecydowanie na korzyść D90. Obróbka sygnału z CMOS-a też całkiem fajna. Choć dziwi mnie klapka zasłaniająca gniazda, wykonana z tandetnego gumoplastiku, która ciągle o coś zahacza, nawet po kilka razy dziennie. Podczas gdy w D60 podobna klapka przez naście lat użytkowania nie otworzyła mi się sama ani razu.

    Oba korpusy nie spełniają tylko jednej potrzeby - posiadania APS-C z fajnymi kolorami JPEG-ów, które mieściłoby się w kieszeni kurtki.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    Skoro tak wypytywałem, nieelegancko byłoby nie powiedzieć jak rzecz się zakończyła. Stanęło na używanym D90. Okazuje się, że z moim starszym korpusem całkiem nieźle się uzupełniają. D60 z matrycą CCD, bazowym ISO 100 i jasną stałką daje mi lżejszy zestaw na krótki wyjazd i na każdą pogodę. Cięższy D90, dzięki użytecznej czułości od 200 do 1600 dobrze pasuje do większych tele i na wyjścia typowo foto.

    Ergonomia zdecydowanie na korzyść D90. Obróbka sygnału z CMOS-a też całkiem fajna. Choć dziwi mnie klapka zasłaniająca gniazda, wykonana z tandetnego gumoplastiku, która ciągle o coś zahacza, nawet po kilka razy dziennie. Podczas gdy w D60 podobna klapka przez naście lat użytkowania nie otworzyła mi się sama ani razu.

    Oba korpusy nie spełniają tylko jednej potrzeby - posiadania APS-C z fajnymi kolorami JPEG-ów, które mieściłoby się w kieszeni kurtki.
    Szukaj Sigmy dp1, 2, nie musi być Merril,

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacenty Z. Zobacz posta
    Oba korpusy nie spełniają tylko jednej potrzeby - posiadania APS-C z fajnymi kolorami JPEG-ów, które mieściłoby się w kieszeni kurtki.
    Jeśli fajne kolory, to dla mnie CCD i tu dobrze wpisałby się D80 z matrycą 10 Mpix.
    Kiedy przeglądam archiwum, najbardziej zwracają uwagę zdjęcia właśnie z D80 i jeszcze z Pentaxa, też CCD.
    A na kurtkach się nie znam.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Coolpix P520- czarne zdjęcia
    By Vanka in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2017, 03:18
  2. Nikon 5100 - czarne zdjęcia na manualu, dobre na auto
    By cichociemna91 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 08:22
  3. Nikon robi czarne zdjęcia
    By MaYyeCcZka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 18:31
  4. Nikon D90 - zdjęcia biało-czarne
    By szymano206 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2010, 20:58
  5. NIKON 5400 czarne zdjęcia
    By mcp_323 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-04-2007, 10:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •