Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    tak, podpinając pena, chyba że uda Ci się ją odpalić w kompie, przy starszych modelach nie było najmniejszego problemu, tego typu drukarki są używane do fotek do dokumentów
    Dla mnie najlepszą opcją jest wydruk bezpośredni z aparatu, i z tym nie ma problemów, choć zdarza się obróbka i druk
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Przyznam ze dopiero dzięki temu tematowi na forum dowiedziałem się że cos takiego istnieje
    Zaciekawiło mnie to ale jednocześnie zmarwiły kłopoty z wydrukiem. Możecie to precyzyjniej opisać?
    Czy jak przerobię zdjęcia w DXO i zapiszę jpg to da sie to wydrukować ?
    Ja tak robię (co prawda w C1) i działa - drukarka to CP1300 - nie miałem żadnych problemów. Nie podłączałem do komputera, więc nie wiem czy z tym są jakieś problemy.

  3. #13

    Domyślnie

    kurde... nie kumam tego, że jest problem z podłączeniem komputera.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A po wifi działa ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    kurde... nie kumam tego, że jest problem z podłączeniem komputera.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A po wifi działa ?
    ja też nie rozumiem, komputer widzi drukarkę, a przy próbie wydruku stwierdza niewłaściwy plik.
    Wi-fi, mój syn mówi, że działa z telefonu, ja nie próbowałem, nie chce mi się walczyć z blaszakiem i nadajnikiem wi-fi, który mi blokuje port usb. Obrabiam, daję na pena i drukuję, lub podłączam aparat kabelkiem i drukuję, na pewno ktoś sprawniejszy informatycznie może by sobie poradził, ja odpuściłem. W starszych wersjach nie było problemu drukowało się poprzez program canona, do tych nowszych tekiego programu do blaszaka nie ma
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Przyznam ze dopiero dzięki temu tematowi na forum dowiedziałem się że cos takiego istnieje
    Ale co? Drukarka termosublimacyjna? Jeśli tak, to jesteś do tyłu o jakieś ćwierć wieku.
    Używałem kiedyś Olympus P 330. Wydruk po kablu szeregowym pod Win95/98/Linuchem, albo z wbudowanego czytnika kart SmartMedia. Pracowała bezproblemowo. Zdjęcia do dzisiaj nie straciły na jakości i kolory są, jakie były. Jak dla mnie, fajna sprawa.

  6. #16

    Domyślnie

    Dobra, zmierzyłem się jeszcze raz z tematem i udało mi się odpalić starszy model Canon Selphy CP710 na Win10.

    Problem jest oczywiście z tym, że nie ma sterowników a bezpośrednia instalacja starych (z win7) wywala błędy i nie idzie. Wynalazłem w sieci stronę gdzie w bardzo czytelny sposób jest opisane (po angielsku niestety dla tych co nie umieją, ale są obrazki) jak sobie z tym poradzić. Strona mówi konkretnie o CP710 ale sposób jest uniwersalny i można go stosować dla wszelkich staroci.

    https://blog.ccornish.co.uk/2017/03/...=1611605269343

    Nie jest to żadne odkrycie ameryki ale przyznaję się bym na to nie wpadł, że można tak robić z instalkami ze starych windowsów Bardzo przydatne (jak dla mnie).

    Powyższym sposobem sterownik udało się zainstalować pomyślnie na Win10 i system drukarkę zobaczył.

    Później wziąłem się instalcję softu Canona - PhotoStitch. Może jest niepotrzebny i z windowsa czy innych programów można drukować ale, że nie byłem pewien to co mi szkodzi

    Program instalował się w sumie też dość dziwnie bo ze strony Canona pobiera się tylko "updater" PhotoSticha (i to datowany na Win8 ). Później musiałem wrzucić do napędu oryginalną płytkę CD (z mojej drukarki, wersja pamiętająca XP i Win2000 ) Ale o dziwo szybko się zainstalowało i działa też na Win10. Ci co nie mają napędów i płyty to niestety nie wiem, może da się jakoś pobrać pełną wersję z netu.

    I cóz - w programie Canona w sumie niewiele można zrobić ot, pozmieniać orientację, położenie, dopasowanie foty do arkusza ale oczywiście czyta wszelkie pliki jpg no i drukuje Świetnie to wychodzi. Wydrukowałem sobie 2 zdjęcia i jestem bardzo zadowolony. Pasuje mi, że da się to robić z komputera. Wygodniej dla mnie niż latać z pendrivem, kartami czy próbować konfigurować wifi czy tam apki ze smartona. Bo jak wspominał @bogdi64 te najnowsze chyba faktycznie nie komunikują się z PC. Ot postęp
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 25-01-2024 o 22:04
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  7. #17

    Domyślnie

    mam cp1500 używam do druku fot ze smartfona ale po przeczytaniu wątku postanowiłem ją podłączyć do kompa (win11), kabel usb-c w opcjach kompa wyszukaj drukarkę, znalazł zainstalował i drukuje jak każda inna.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  8. #18

    Domyślnie

    Miałem kiedyś Canona Selphy. Tak mi się podobała ta sublimacja, że kupiłem DNP DS620, na której można "drukować" fotki w formacie A5. Coś pięknego, żadnych kłopotów z papierem, atramentami, zasychaniem głowicy, oprofilowaniem itp. Jeśli (odpukać) by wysiadła, kupiłbym powtórnie, pomimo, że jestem amatorszczyzną
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  9. #19

    Domyślnie

    No, fajna sprawa
    Planuje w najbliższym czasie jakieś nadrobienie zaległości do domowych albumów i też mnie kusi maszyna "pro". Dałoby się przełknąć koszt zakupu (są używki) ale to się raczej nie spina do domu. Porównując ceny odbitek 10x15 jak by nie kombinował zamawiając większe pakiety przez internet jest taniej.

    Ale kto wie... czasem można zaszaleć i kupić coś bez sensu
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  10. #20

    Domyślnie

    To nie jest tak całkiem bez sensu, mimo że tanio też nie jest. Właśnie porównuję te same zdjęcia sprzed 20 lat. Odbitki z labu jednak trochę ruszył czas i kolory są już odrobinę wyblakłe, a te z drukarki termosublimacyjnej są, jakie były.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Drukarki termosublimacyjne
    By 2marekm in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2016, 16:06
  2. Wybor drukarki do domu
    By maxi77 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 01:04
  3. Drukarki termosublimacyjne
    By tomice in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-07-2015, 22:27
  4. Drukarki termosublimacyjne co wybrać???
    By piktor in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-06-2009, 10:45
  5. Drukarki termosublimacyjne
    By dawid23-80 in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2006, 16:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •