Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Typ wtyczki do gniazda wężyka d70s

    Witam,
    Zamierzam przerobić mój (własnoręcznie wykonany) wężyk spustowy od analogowego Canona 300 na pasujący do Niona D70s. Wygląda a to, że zasada działania kabelka jest taka sama (3 przewody trzeba ze sobą po prostu zewrzeć) więc szkoda mi kasy na nowy kabel - ten do Canona wyszedł mi bardzo ładnie - problem tylko jeden:
    Nie wiem o co pytać w sklepach elektronicznych w kwestii wtyczki do Nikona. Czy to jest jakaś nietypowa (może któregoś typu mini USB)? A może da radę odszukać gdzieś z katalogu podzespołów? Brakuje mi nazwy lub typu tego elementu.
    Trochę nie wierzę, żeby Nikon specjalnie zaprojektował i wyprodukował nowy rodzaj wtyczki po to tylko by utrudnić "prywatną" produkcję wężyków.

  2. #2

    Domyślnie

    Może jednak ktoś ma jakieś informacje gdzie taką wtyczkę można kupić lub zrobić z podobnego komponentu? Jeśli udałoby się znaleźć źródło, kwestia wykonania wężyka to 9,00 PLN.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kvadra Zobacz posta
    Może jednak ktoś ma jakieś informacje gdzie taką wtyczkę można kupić lub zrobić z podobnego komponentu? Jeśli udałoby się znaleźć źródło, kwestia wykonania wężyka to 9,00 PLN.
    A zakup pilota 43 PLN, ale jak się lubisz bawić.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pilota - jest niezawodny i dobrze zrobiony - jedynie co trzeba zrobić to zdobyć wtyk i przylutować 3 przewody?

    Uważasz, że w takiej sytuacji przed wydaniem kasy (nawet jeśli to 43 PLN) nie warto sprawdzić (ew. spytać życzliwych kolegów na forum) o sam komponent? Liczę, że twoje to nie wyraz drwiny?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kvadra Zobacz posta
    Mam pilota - jest niezawodny i dobrze zrobiony - jedynie co trzeba zrobić to zdobyć wtyk i przylutować 3 przewody?

    Uważasz, że w takiej sytuacji przed wydaniem kasy (nawet jeśli to 43 PLN) nie warto sprawdzić (ew. spytać życzliwych kolegów na forum) o sam komponent? Liczę, że twoje to nie wyraz drwiny?
    Nie, nie jest.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #6

    Domyślnie

    Problem w tym, że tu chyba nikt nie wie jaka to wtyczka. Kiedyś już padało takie pytanie i pozostało bez odpowiedzi. Sam bym sobie zrobił taki wężyk, ale trudno, co robić, panie..
    www.mojefoty.com
    Jest: D200|SB-600|T17-50|N18-70|N70-300VR|N50 1.8D|Samyang 8mm|U-AX|K3|3xKenko
    Było: D50|D70s|N18-70|N70-210D|S17-70|S70-210/3.5-4.5|N300/4|Tair-3S|Panagor 2x|3xSoligor

  7. #7

    Domyślnie

    O.K. Dzięki. Sprawdzę jeszcze kabel mini USB (typ HP) bo ma podobne wejście. Ale chyba szkoda czasu na eksperymenty w takiej sytuacji.

    W razie czego: jeśli ktoś znalazłby taką wtyczkę to proszę o info.

  8. #8

    Domyślnie

    zapytaj w foto-tip o kabel laczacy grip z puszka ...
    ów kabel jest zakonczony wtyczka do lamp studyjnych ( 1 od góry)

  9. #9

    Domyślnie

    Taką wtyczę możnaby było zaadaptować z jakiejś innej wtyczki, która ma podobny rozstaw styków. Kiedyś tak zrobiłem wtyczkę do GameBoy'a z wtyczki drukarkowej. A jak nie, to można by było pokombinować i zrobić taką wtyczkę samodzielnie. Mógłbym poszukać u siebie czegoś pasującego, ale musiałbym mieć dokładne wymiary i rozstaw tego gniazda. Tak na marginesie, to chyba wtyczka USB od Minolty jest nieco podobna (tylko ma 4 styki na jednej stronie).
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10

    Domyślnie

    witam

    Wygooglałem coś o wtyczce do gniazda wężyka, może to nie schemat ale co nieco widać jak jest zbudowana itp.

    http://photocreations.ca/nikon_d70s/index.html

    Ja natomiast mam pytanie jak myślicie czy dałoby się przerobić sama wtyczkę tak aby z przykładowych 1,5 cm długości miała 0,5, bo w sumie jest to blaszka która wchodzi do gniazda a do niej podłączone są 4 kabelki. Czy istnieje coś aby ukształtować 'body' wtyczki , coś a'la modelina która po chwili twardnieje itp

    zastanawiam sie pod kątem przerobienie kabelka od gripa d70s aby idealnie przylegal do body i gripa a nie odstawał tak bardzo.

    z gory dzieki za odzew.

    pozdrawiam
    D7200

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •