Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez brzezior Zobacz posta
    Mówiąc krótko, do wszystkiego. Jestem amatorem i robię zdjęcia dla własnej radości. Trochę reportażu, sporo krajobrazu. Ale która tak szumi? Od Fuji, jak myślę. Pewnie jest gorszą od FX, ale korpus piękny
    No to od razu mówię, że D850 nie jest do wszystkiego i nie dla każdego. Ja np nie widzę możliwości żeby nie mieć oprócz D850 dobrego DX jakim jest D500 (pewniejszy AF i szersze rozmieszczenie punktów w wizjerze). To o czym wspomniał Kojocisko jest w zupełności prawdą, D850 szumi i powiedziałbym, że bardziej niż D500/Z50. Na pewno struktura szumu jest mniej przyjemna i trudniejsza do usunięcia. Naturalnie przeskalowanie 45mpix do 20mpix obniży ten szum ale też nie po to ma się matrycę 45mpix żeby nie korzystać z cropa i to cropa wysokiej jakości, oczywiście jeżeli masz dobry obiektyw a najlepiej stałkę. Względem D750 zyskasz na rozpiętości tonalnej i przyjemniejszej kolorystyce.
    50tys.klatek to jest nic na ten korpus, Nikon zdaje się deklarował 150tys.
    http://www.olegkikin.com/shutterlife/nikon_d750.htm

    Jeżeli pomimo to chcesz zmienić D750 to polecam na D780 (lepszy AF niż D750 i mniejsze szumy niż D850) albo Z6II (ale nie jeżeli chcesz robić coś szybko poruszającego się typu ptaki, samoloty, bo wizjer ma laga)...albo D5 (tak to ogromny korpus, ale jakość tej matrycy jest znakomita i na pewno odczujesz za co zapłaciłeś)

    P.S. Hesja ma podpięte stałki o wartości przyzwoitego samochodu także nie ma co porównywać ze wspomnianymi N24-120/4, T17-35/2,8-4, S100-400. Poza tym długo robił zdjęcia D810 i moim zdaniem były lepsze niż z D850.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wiem czy D850 szumi bardziej niż Z50, ale IMO mniej niż Z9, a ktoś tu narzeka na szumy z Z9? Do ISO 1600 mało tych szumów. Problemem z D850 jest duża rozdzielczość matrycy, którą niewiele obiektywów wykorzystuje np. obrazek z 24-120/4 w D850 nie różni się praktycznie jeśli chodzi o rozdzielczość od obrazka z D800. Podobnie ma się z obiektywem micro 105/2.8 AFS i wieloma innymi.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie wiem, poczekam na opinie rzetelnych użytkowników a nie tych co podjarali się nowością i wypisują peany żeby nie stracić kasy przy odsprzedaży. ISO1600 to nawet na DXie nie robi wrażenia, ISO2000-2500 spokojnie do wykorzystania w nocy w D500/Z50 a w dzień to nawet ISO3200. Od "legendarnej" pełnej klatki oczekuję 2x wyższego ISO niż w APS-C i tu z D850 jest problem, dlatego polecam mniej upakowane matryce, chyba że ta szczegółowość jest wymagana do specyfiki danej fotografii.

  4. #14

    Domyślnie

    Szum mnie nie przeraża. Robiłem zdjęcia D70 i potem D80 - wtedy to był szum A zdjęcia są super pamiątką i tak. Pamiętam nawet czasy, kiedy zabierało się kilkanaście rolek filmu na wakacje i trzeba było przewidzieć, kiedy założyć ISO 400... Zdecydowanie bardziej zależy mi na jakości obrazu na niskich czułościach. Natomiast dużo do myślenia daje mi to, co napisał Kojocisko - czy dam radę nosić tę cegłę... W górach i w lesie zwykłem nosić aparat na szyi i pytanie czy D750 + 24-120 to nie jest moje maksimum...
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  5. #15

    Domyślnie

    U mnie to nie była kwestia noszenia, zwłaszcza, że zwykle używam uchwytu capture lub pasków typu sling. To raczej kwestia przewożenia, choć w noszeniu też jest nieco lżej.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Nie wiem, poczekam na opinie rzetelnych użytkowników a nie tych co podjarali się nowością i wypisują peany żeby nie stracić kasy przy odsprzedaży. ISO1600 to nawet na DXie nie robi wrażenia, ISO2000-2500 spokojnie do wykorzystania w nocy w D500/Z50 a w dzień to nawet ISO3200. Od "legendarnej" pełnej klatki oczekuję 2x wyższego ISO niż w APS-C i tu z D850 jest problem, dlatego polecam mniej upakowane matryce, chyba że ta szczegółowość jest wymagana do specyfiki danej fotografii.
    Jeżeli to do mnie, to trafiłeś kulą w płot. D850 mam od 6.5 roku i nie zamierzam go sprzedawać mimo, że posiadam nowszy aparat.

  7. #17

    Domyślnie

    Dodam i ja coś od siebie.
    Pracowałem na obu tych body jednocześnie i w zasadzie mam nadal tę możliwość.
    Początki po zakupie D850 miałem trudne. Okazało się, że każde szkło, które posiadam ma swój problem związany z tym aparatem.
    Nikonowska 50 mm 1.4 G zwyczajnie jest słabym szkłem, co nie przeszkadzało zupełnie na D700, bywało widoczne na D750, ale zapinanie go pod D850 mijało się zupełnie z celem. Natomiast to tylko jeden z kilku obiektywów, które musiałem odesłać na serwis.
    Ogólna szybkość i precyzja AF na korzyść względem D750, zwłaszcza w trudniejszych warunkach. W pozostałych przypadkach zdecydowanie mniej odczuwalne. Większy uchwyt, cięższe body, lepsze (moim zdaniem) rozmieszczenie guzików. Dodatkowy Joy do wybierania punktów AF i zasadniczo dla mnie najistotniejsza zmiana - pokrycie kadru punktami AF w wizjerze, co uważam za największą (jedyną) wadę D750\D610.
    Potwierdzam też wypowiedzi przedmówców.
    Specyfika matrycy sprawia, iż musimy umiejętnie celować punktami AF - to raz.
    Dwa - szum uwydatnia się dość szybko i ma mniej podatną na obróbkę charakterystykę (nazwijmy go "mniej przyjemnym").
    Trzy - na niskich ISO można trzaskać reklamy na bloki czy samoloty.
    Cztery - Kolory (WB) bardziej zbliżone do rzeczywistości.
    Pięć - bardziej funkcjonalny tryb LV.
    Kilka też spraw, o których nie zawsze się wspomina, to:
    - Slot XQD (Karta i jej koszt plus ew. koszt czytnika),
    - Kiepskiej jakości kodek JPG (chociaż nie każdy z tego korzysta).
    - Pliki RAW 45MP w większym stopniu obciążają komputer.
    - Jeśli ktoś używa podglądu po zrobieniu zdjęć, to podgląd z SD UHS-I działa wolno, przynajmniej u mnie...
    - W specyficznych sytuacjach rozmiar matrycy może wymagać zwiększenia prędkości migawki, by "złapać chwilę".
    Z perspektywy czasu D750 stał się bardziej uniwersalny, zwłaszcza do reportaży, gdzie do dyspozycji miałem Zoomy z f2,8 i trzeba było kręcić ISO. Na D850 zakładałem jasne stałki, dzięki czemu nie musiałem przekraczać ISO3200, a mogłem korzystać z dobrodziejstw płytkiej GO. Pytanie kto czego potrzebuje. Na wyjazdy jeździł z nami D750 z Zoomem i od jakiegoś czasu zastąpił go na tej służbie Z50 (z uwagi na wagę i gabaryty). Nie można ich do siebie porównywać względem jakości, ale przy odszumianiu AI w LR można śmiało kręcić ISO w każdym z tych trzech urządzeń przynajmniej do 6400.
    Z perspektywy czasu też, uważam, iż do moich zastosowań (reportaże, sport, koncerty, kościoły, rzadziej plener czy studio) popełniłem błąd. Powinienem był kupić drugą sztukę D750 i lepsze szkło, ale cóż, pewnie do dziś bym się zastanawiał jak to jest pracować na D850. Jedno wiem, że D750 na pewno ze mną zostanie, nawet, jeśli zupełnie zmienię system.

  8. #18

    Domyślnie

    @DarkFs mam wiele wspólnych myśli co do D850 vs D750.
    Mam obydwa. Na Nikkor 85/1.8D i 50/1.4D AF działa słabo i częściej jest backfocus, a na D750 zero problemu. Jest to bardzo wkurzające, ale pewnie będę musiał odesłać do serwisu w wolniejszym czasie aparat i szkła, a to wiadomo dodatkowe koszta. No i wkurzenie, że masz sprzęt z górnej półki w tym segmencie (oczywiście nie mówię o obiektywach) i są takie jaja, a z D750 ich brak.

    Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

  9. #19

    Domyślnie

    Fajny aparat, pod warunkiem, że masz topowe szkła i nie przekraczasz ISO 2000-2500. W innych przypadkach nie będziesz zadowolony. Poza tym świetny AF i ISO 64-200. Poezja...

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Na co zamienić N20-35/2.8 - na N35/1.8
    By Fraglesso in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 11:17
  2. Zamienić N35/1.8 na S17-50/2.8?
    By Marcosinus in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 26-08-2013, 22:16
  3. Na co zamienić ? :(
    By enkipenki in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 11:11
  4. zamienic d60 na d80 ?
    By pellaore in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 17:53
  5. zamienic czy nie zamienic - oto jest pytanie...
    By filip in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-08-2005, 08:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •