Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Statyw do fotosnajperki pod Tamron 100-400mm

    Witam,
    zajmuje się amatorsko fotografią ptaków i ssaków, za kilka tygodni planuję postawić czatownię. Statyw z którego korzystam (Camrock Ta10 mobile kit) służy mi od 3 lat, ale potrzebuję czegoś lepszego. Zauważam w nim kilka wad:
    - niski
    - brak wymiennej głowicy (teoretycznie to nie jest dla mnie problem, ale ta głowica nie daje płynnie prowadzić obiektu w kadrze)
    - już przy ogniskowej 300mm pojawia się problem z ustawieniem odpowiedniego nachylenia w osi góra-dół (obiektyw przeważa w dół)
    - dość małe zaciski utrudniają ustawianie wysokości nóg, zwłaszcza przy wietrze i temperaturze poniżej zera, gdy aluminium jest dużo zimniejsze, a w rękawiczkach trudno jest odblokować, zablokować itd.
    - cienkie nogi, a co za tym idzie: niska stabilność
    Dodam jeszcze że będę używał statywu z obiektywem Tamron 100-400 i podpiętym to niego pierścieniem z aliexpress https://pl.aliexpress.com/item/10050...yAdapt=glo2pol, który dopiero zamierzam kupić, oraz z D7100. Może ktoś polecić coś dobrego, najlepiej sprawdzonego? Dobrze by było, gdyby statyw spełniał takie wymagania:
    - wysokość co najmniej 150cm (razem z głowicą)
    - wymienna głowica
    - wygodniejsze zaciski, albo blokady obrotowe
    - płynne prowadzenie obiektu
    - udżwig co najmniej 6kg
    - im stabilniejszy tym lepiej, tak samo z wytrzymałością
    - cena całego zestawu (nogi+głowica) do 600-650zł
    Na oku mam nogi Manfrotto MKELMII4BK-BH i głowicę Manfrotto 056, problem w tym, że jedno do drugiego nie pasuje, a nie chcę się pakować w złączki, które pogorszyły by stabilność. Oczywiście ani statyw ani głowica nie musi być od Manfrotto.
    Z góry przepraszam, że tworzę kolejny wątek, ale po przejrzeniu kilkunastu tematów nie znalazłem tego czego mi trzeba.
    Ostatnio edytowane przez sauron10 ; 07-01-2024 o 11:48

  2. #2

    Domyślnie

    Ewentualnie zamiast głowicy 3D znalazłem takiego gimbala od K&F. Czy ktoś tego używał? Głównie chodzi o to czy działa płynnie.
    Ostatnio edytowane przez sauron10 ; 07-01-2024 o 15:51

  3. #3

    Domyślnie

    W kwestii statywu nie doradzę, chciałem tylko nadmienić, że gimbal to chyba dobry kierunek.

    https://forum.nikoniarze.pl/threads/304076-Jaki-gimbal

    Wątek sprzed 3 lat, ale może pomoże.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  4. #4

    Domyślnie

    Po przemyśleniu sprawy myślę że gimbal będzie lepszy . A dopiero się zorientowałem, że 1/4" w opisie nóg od manfrotto dotyczyło dołączonej głowicy kulowej, same nogi mają chyba 3/8" (nie jest ta informacja podana, potem poszperam w necie)

  5. #5

    Domyślnie

    Zauważę tylko, że nigdy nie spotkałem się, żeby jakaś głowica nie pasowała do statywu. Nie potrzeba żadnej "złączki" tylko redukcję, która nakręcona na śrubę z pewnością nic nie pogarsza. Ale nie wiem, może Manfrotto ma inaczej. Szkoda tylko, że głowica z 1 wpisu ma jakieś prymitywne połączenie z aparatem, nie jest to nawet szybkozłączka. Aha, statyw wybrałbym 3-sekcyjny, jeśli ciężar a zwłaszcza rozmiar nie robi dużej różnicy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Zauważę tylko, że nigdy nie spotkałem się, żeby jakaś głowica nie pasowała do statywu.
    Po prostu w opisie statywu było napisane "Mocowanie głowicy: 1/4", i nie byłem pewien czy takie mocowanie było od strony nóg, czy aparatu.
    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Szkoda tylko, że głowica z 1 wpisu ma jakieś prymitywne połączenie z aparatem, nie jest to nawet szybkozłączka.
    Rzeczywiście, wydaje mi się że za każdym razem trzeba aparat nakręcać bezpośrednio na głowicę ; wcześniej tego nie zauważyłem. Ale i tak chyba zostanę przy gimbalu.

  7. #7

    Domyślnie

    Czasem są w zestawie, czasem trzeba dokupić, przykład pierwszy z brzegu, myślę że o takie coś chodzi
    https://www.fotograficzneakcesoria.p...8m,id4078.html

  8. #8

    Domyślnie

    Chodziło mi o coś dokładnie takiego, po porostu nazwałem to złączką. Ale doczytałem, powinno pasować

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2014
    Miasto
    Toronto Poland :D
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cześć, ten gimbal można było kupić na alledrogo w cenie ~250. Sama głowica to porażka. Niby duży udźwig, a przy obiektywie 2kg + body już się wyginał przy głównej śrubie mocującej. Ja go nie polecam. Polecam odłożyć i kupić coś Lepszego zgodnie z zasadą raz a dobrze.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RepliK Zobacz posta
    Cześć, ten gimbal można było kupić na alledrogo w cenie ~250. Sama głowica to porażka. Niby duży udźwig, a przy obiektywie 2kg + body już się wyginał przy głównej śrubie mocującej. Ja go nie polecam. Polecam odłożyć i kupić coś Lepszego zgodnie z zasadą raz a dobrze.
    W myśl zasady "albo lekki albo statyw" ewentualnie karbonowy ale to już wysoka półka cenowa.
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tamron 100-400mm/4.5-6.3 Di VC USD (model A035)
    By OjTam in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 23-01-2024, 21:30
  2. Tamron 18-400mm f/3.5-6.3 Di II VC HLD
    By Nikomat in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 12:41
  3. Jaki statyw z głowicą do D90 + MB-D80 + Tamron 150-600
    By Piechu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 22:43
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 17:05
  5. Tamron 200-400mm f/5,6 LD
    By baltasar in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-12-2010, 20:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •