Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: Rzeka Jeziorka

  1. #11

    Domyślnie

    To masz zestaw podobny do mojego - z tą różnicą że u nie jest zapięty Nikko4 24-120/4.0
    W przypadku 2 - rzeczywiście przydałby się szerszy kąt.
    Jeśli nie planujesz przesiadki na ML - to może pomyśl o Nikkorze 16-35/4.0?
    Mam to szkło i się sprawdza.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #12

    Domyślnie

    2 i 3 kadrowo ok , niestety ekspozycja i obrobka przedstawia wiele do zyczenia, brak swiatła mozna nadrobic przy braku wiatru wydluzonym czasem naswietalania, doswietli i wyeksponuje i szczegoły i kolory, w tym przypadku szarosci by zyskały . Fotograf musi myslec na plenerze, tego sie od niego wymaga , tym bardziej jezeli chce swoje prace publikowac

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    2 i 3 kadrowo ok , niestety ekspozycja i obrobka przedstawia wiele do zyczenia, brak swiatła mozna nadrobic przy braku wiatru wydluzonym czasem naswietalania, doswietli i wyeksponuje i szczegoły i kolory, w tym przypadku szarosci by zyskały . Fotograf musi myslec na plenerze, tego sie od niego wymaga , tym bardziej jezeli chce swoje prace publikowac
    Bardzo sobie cenię każdą kulturalnie podaną uwagę bo wielu z nas jest tutaj aby uczyć się od lepszych i wymagać od siebie przy kolejnym podejściu do kadru.
    Dlatego bardzo dziękuję że zabrałeś głos w tym wątku. Twoje prace lubię oglądać jako punkt referencyjny.

    Wracając do wątku...
    Zastanawia mnie czy dłuższa ekspozycja w tym przypadku by pomogła. Bo tak jak pisałem wcześniej - dwójka jest naświetlana 30 sekund a ekspozycja była regulowana filtrem szarym aby nie było przepaleń.
    f16 było ustawione dlatego bo zauważyłem że przy tej przysłonie z tym obiektywem mam największą głębię ostrości a jeszcze nie widać oznak dyfrakcji. Wyższa przysłona pogarsza ostrość w dalszych partiach kadru.
    ISO - wiadomo - nisko żeby zminimalizować szum. Chociaż w wypadku tego aparatu można by było ją podnieść, ale znowu walczyć z przepaleniem w części kadru.

    Dlatego wracając do Twojego komentarza, skłaniam się bardziej do braków w mojej obróbce niż działania w plenerze. I tu na pewno długa droga przede mną, bo różnym ludziom pdobają się różnie obrobione fotki.
    Ale jeśłi masz jakąś radę do tego co napisałem a propo ustawień, to byłbym wdzięczny jakbyś się podzielił.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 03-01-2024 o 12:26

  4. #14

    Domyślnie

    Ja bym probował naswietlic na najnizszym ISO nawet minute moze dłuzej , jezeli jest mozliwosc w tym body zejsc ponizej natywnego to bym to zrobił ( od paru lat tak robie jezeli mam taka potrzebe, w roznych boody Nikona, nie zauwazam czegos niepokojacego ) i jeszcze dłuzszym czasie , jezeli sa oznaki przepalen to oznacza ze został przekroczony czas naswietlania, w ostatecznosci mozna ustawic ekspozycje na minus jeden jezeli filtr szary jest zbyt jasny, jezeli chodzi o przysłone staram sie zawsze o ile to mozliwe fotografowac do F13 szczegolnie jezeli szkło jest ze sredniej polki , drozsze przysłone F16 troche lepiej znosza . Mozna załozyc dodatkowo polowke o miekkim przejsciu tylko nie LEE bo ta przysmoli drzewa, ale Haide na spokojnie tak jakos ja zrobili ( niektorzy sie ze mna nie zgdzaja ja wiem swoje z praktyki ) ze nie przyciemnia domow, drzew, a przyciemnia niebo, czyli balansuje nam swiatło wyciagajac wiecej z dołu, to jest sprawdzona metoda , pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    czy moge wrzucic swoja wersje ? zastrzegam ze to tylko kierunek , i zrobione z malutkiego zdjecia skopiowanego z tego watku
    Ostatnio edytowane przez harb ; 03-01-2024 o 14:23

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    Ja bym probował naswietlic na najnizszym ISO nawet minute moze dłuzej , jezeli jest mozliwosc w tym body zejsc ponizej natywnego to bym to zrobił ( od paru lat tak robie jezeli mam taka potrzebe, w roznych boody Nikona, nie zauwazam czegos niepokojacego ) i jeszcze dłuzszym czasie , jezeli sa oznaki przepalen to oznacza ze został przekroczony czas naswietlania, w ostatecznosci mozna ustawic ekspozycje na minus jeden jezeli filtr szary jest zbyt jasny, jezeli chodzi o przysłone staram sie zawsze o ile to mozliwe fotografowac do F13 szczegolnie jezeli szkło jest ze sredniej polki , drozsze przysłone F16 troche lepiej znosza . Mozna załozyc dodatkowo polowke o miekkim przejsciu tylko nie LEE bo ta przysmoli drzewa, ale Haide na spokojnie tak jakos ja zrobili ( niektorzy sie ze mna nie zgdzaja ja wiem swoje z praktyki ) ze nie przyciemnia domow, drzew, a przyciemnia niebo, czyli balansuje nam swiatło wyciagajac wiecej z dołu, to jest sprawdzona metoda , pozdrawiam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    czy moge wrzucic swoja wersje ? zastrzegam ze to tylko kierunek , i zrobione z malutkiego zdjecia skopiowanego z tego watku
    I jeszcze bardziej Ci dziękuję za ten komentarz. Dużo ciekawych kierunków eksperymentowania dla mnie.
    Będę wdzięczny jak pokażesz swoją wersję...

  6. #16

    Domyślnie

    @pki1234 masz datę z przyszłości w aparacie ustawioną
    Ten filtr szary regulowany testowałeś przed użyciem ? w sensie od jakiego stopu Ci się robi krzyż na 24 mm ?
    W ogóle tego typu filtry wg mnie to porażka.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    @pki1234 masz datę z przyszłości w aparacie ustawioną
    no cooooo...? Wszystkiego nie da się upilnować.

    Ten filtr szary regulowany testowałeś przed użyciem ? w sensie od jakiego stopu Ci się robi krzyż na 24 mm ?
    W ogóle tego typu filtry wg mnie to porażka.
    Ale chyba na tych zdjęciach nie widać tego efektu...
    Wszystkie moje zdjęcia wrzucane na forum, gdzie jest jakieś rozmycie wody, były robione z tym filtrem. Naczytałem sie dużo zanim go kupiłem. To jest Marumi Creation.
    Unikam położeń bardzo skrajnych, które są zaznaczone na oprawie i jak do tej pory nie zauważyłem tego o czym można poczytać od krytyków takich filtrów.
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 03-01-2024 o 15:17

  8. #18

    Domyślnie

    Nie wiem, bo zdjęcia kadrowo ok, ale naświetlenie i kolorystyka słabo.
    Ale teraz łatwiej mi zrozumieć, czemu 1 plan jest jasny a kawałeczek dalej już czarno jak smoła. Tego efektu nie widzę jedynie na dwójce.
    Oczywiście mogę się mylić.
    Mam takiego K&F na testy kupionego.
    Używalny w pełnym zakresie od 50mm na moim DX.
    Poniżej kaplica, Używalność marginalna... a o szerokim kącie to już nawet nie będę wspominać, no ale fizyki nie da się oszukać.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta
    I jeszcze bardziej Ci dziękuję za ten komentarz. Dużo ciekawych kierunków eksperymentowania dla mnie.
    Będę wdzięczny jak pokażesz swoją wersję...
    podaj maila , wysle Ci fotke bo nie wiem dlaczego nie moge jej dodac do watku

    moze to bedzie dla Ciebie wskazowką ze mozna troche wiecej wyciagnac z małego pliku bo pobranego z tego watku, nie jest to arcydzieło a raczej wskazanie kierunku

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez harb Zobacz posta
    .... nie wiem dlaczego nie moge jej dodac do watku
    miałem to samo jak wrzucałem te zdjecia, probowałem kilka razy az w koncu poszło.
    Mail poszedł na priv
    Ostatnio edytowane przez pki1234 ; 03-01-2024 o 15:48

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Anglia, Lake District - gory, jeziorka, slonce
    By akustyk in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-06-2016, 12:17
  2. Kolorowe Jeziorka - zapowiedź pleneru.
    By genghiskhan in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 12:54
  3. [ Krajobraz ] Rzeka
    By logitech55 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 00:29
  4. [ Krajobraz ] Nad rzeką.
    By Nikonozaur in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 20:02
  5. [ Krajobraz ] drzewko, zachodzik i jakieś jeziorka...
    By Piotr_ek in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-02-2008, 23:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •