Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: kilka porad

  1. #1

    Domyślnie kilka porad

    Hej mam pare pytan. zamierzam w niedalekiej przyszlosci zakupic filtr polaryzacyjny oraz po przeczytaniu paru
    postów zdecydoałem sie na Nikkor 50mm 1.8 D i moje pytanie jaki bylby najlepszy filtr głównie do tego obiektywu.
    Posiadam jeszcze obiektywy Nikkor 18-135 kitowy i Tamron 55-200/4-5.6 DI II LD Macro. Co o nich sadzicie?
    Zaczynam dopiero wkraczac w strefe lustrzanek
    Nie do końca sie orientuje jak dobiera sie filtr do obiektywu, po prostu patrzy sie na obiektywie lub w instrukcji
    jaka pisze srednica filtra? bo z tego wynika ze moge kupic filtr 52mm ktory by pasowal mi do dwoch obiektywow
    Prosilbym o dobranie dobrego filtra, ale nie jakiegos super drogiego zeby byla przyzwoita jakosc, bo na razie
    niewiele umiem, ale bede sie uczyl, wiec wydaje mi sie ze kupowac dwa razy nie ma sensu raz a w miare dobrze.
    thx pozdr

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    hmm no okej nawet mnie to przekonuje tylko musze sie lepiej zorientowac w cenie noi najlepiej chyba bedzie kupić cokin "P" thx

    //Widze ze polaryzacyjne sa jednak troche w cenie
    Ostatnio edytowane przez krystek1987 ; 17-07-2007 o 22:38

  4. #4

    Domyślnie

    Można system Cokin, ale weź pod uwagę, że w czasach cyfrowych większość filtrów można symulować w programach graficznych. Tak naprawdę potrzebny jest polar, ewentualnie filtr szary połówkowy (i tu Cokin się kłania) i szary pełny. Polar najlepiej nakręcany. Wystarczy jak kupisz jeden o średnicy gwintu takiej jaką masz na najszerszym obiektywie, i do tego adaptery po 20 zł, np. masz filtr 77 mm, to za pomocą adapteru 77-52 nakręcisz go na obiektyw o średnicy 52 mm. Pełny szary może być nakręcany lub Cokin. Wex tylko pod uwagę, że filtry Cokin, w przeciwieństwie do nakręcanych, są z masy żywicznej i łatwiej się zarysowują.

  5. #5

    Domyślnie

    troche tak system cokin jak na moj gust daje dziwny efekt na obiektywie, tzn przy oslonie pezeciwslonecznej itp obiektyw moze wyglada dziwnie odstajaco i tak duzo tego zorientuje sie cenowo w tym wszystkim poczytam wiecej itp tylko nie wiem czy nie kupic wiekszego polara na zapas, bo moze kiedys kupie wiekszy obiektyw. czy raczej uwazasz ze nie ma sensu takie wyprzedzanie ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •