Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Czatownie

  1. #1

    Domyślnie Czatownie

    Dzień dobry wszystkim,
    z racji tego, że na wiosnę zamierzam postawić moją pierwszą czatownię w życiu, tworzę ten wątek (właściwie drugą, ale pierwsza się nie liczy - totalna prowizorka, wytrzymała może miesiąc ). Mam pewien pomysł na budowę, ale jestem ciekawy jakie mają inni. Dodam jeszcze, że najbardziej chciałbym postawić czatownię całoroczną. Zapraszam do zamieszczania zdjęć swoich czatowni i opisów budowy oraz wszelkich rad co do usytuowania stanowiska, konstrukcji, itd. Oczywiście proszę o pisanie o każdym rodzaju maskowania (pływadełka, czatownie zwykłe, takie w których się leży, podkopywane, najzwyklejsze siatki, albo sklepowe namioty). Fajnie gdyby, jeśli ktoś nęci, napisał czym i w jakiej odległości od czatowni układa jedzenie dla jakiego zwierzaka. Kilka osób szczególnie zapraszam do udziału ze względu na wspaniałe efekty jakie prezentują na forum:
    @raftik, @ostek, @Szydlarz, @grafo, @sasklacz, @darek_d, @zeberek1, @darjo1, @m_a_g, @lukasz_kk, @FotoDam, @januszz, @krulewik, @biegly, @jans-s.
    Części z tych osób już nie ma przez dłuższy czas na forum, ale kiedyś może się pojawią. Jeśli jest możliwość, proszę o zamieszczenie informacji o koszcie danej czatowni. Mam nadzieję, że wątek ten pomoże mi i ewentualnie innym w przyszłości w budowie czatowni. Zapraszam do dyskusji

    - - - - kolejny post - - - - - -

    P.S. Jeśli wątek w nieodpowiedniej sekcji, proszę o przeniesienie i z góry przepraszam
    Ostatnio edytowane przez sauron10 ; 09-12-2023 o 20:18

  2. #2

    Domyślnie

    Nie używam czatowni, zawsze z marszu.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do Ciebie takie miałem podejrzenia, ale na wszelki wypadek wpisałem

  4. #4

    Domyślnie

    Ja już nie mam czatowni od 3 albo nawet i 4 lat . A jeżeli już potrzebuję coś Postawić to kupiłem namiot czatownię .Posiadam także dużo siatek cztery patyki i jest .Na razie z żadnych innych nie korzystam , co nie znaczy że może kiedyś .

  5. #5

    Domyślnie

    Ja głównie korzystałem z dużej siatki, bez patyków, ale to za mało wygody. Więc coś chce postawić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ostek Zobacz posta
    Ja już nie mam czatowni od 3 albo nawet i 4 lat .
    @ostek, a 3-4lata temu? Deski czy jakoś inaczej?

  6. #6

    Domyślnie

    Łatwiej jest skorzystać z ptaków specjalnie tresowanych. Świetnie pozują.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	1,11 MB
ID:	77813

  7. #7

    Domyślnie

    Dużo by pisać moje wszystkie czatownie stoją w terenie .Ja z nich nie korzystam ale są cały czas wykorzystywane .Kilka jest po prostu kilka patyków położona na to folia zrobione dziury zasłonięta patykami . Prosta a stoi już kilka lat . Często korzystam z namiotów norki ( NAJTAŃSZE NA ALLEGRO ) mam chyba ze cztery i zawsze na wiosnę stawiam swoich miejscach przy rozlewiskach i stoją tak nawet do września . Przykryte siatką glony trochę trawy . Mamy z kolegą jedną naprawdę porządną sklejka osb wymiary to 3metry na 1,30 na 3 metry .Nawet spałem w niej kilka dni na zlotowisku żurawi .Tu się zaczyna ciut większa kasa około 2000 tysi wydaliśmy na nią . Dalej jest i działa choć ostatnio została przeniesiona . Teraz najbardziej lubię cztery patyki siatka mata i mogę leżeć przewracać się i nie rusza się siatka .Na jenoty lisy stawiam po prostu patyki i z przodu się zasłaniam . Najczęściej maskowanie ciała i podchód .

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 (1).jpg
Wyświetleń:	149
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	77822 - patyki folia maskowanie i tyle

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	716,0 KB
ID:	77824- namiot jeszcze nikt mi nie ukradł

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	828,7 KB
ID:	77825 - ta najfajniejsza ale i najdroższa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3 (2).jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	944,0 KB
ID:	77826 - siatka decathlon mega z patykami konstrukcja
    Załączone miniatury Załączone miniatury 1.jpg  


  8. #8

    Domyślnie

    No to @ostek, pytanie(a):
    Gdzie j i jakie kupujesz siatki? Z allegro za 60zl, to szajs; dziury 8x8cm i szeleszczą jak zwykła folia .
    Ostatnio edytowane przez sauron10 ; 11-12-2023 o 18:11

  9. #9

    Domyślnie

    Jak poruszyłeś ten temat to mam pytanie czy ktoś korzystał z tego. https://www.cyfrowe.pl/aparaty/steal...r-hide-m2.html

  10. #10

    Domyślnie

    Nie mam, nie miałem, ale sie nad tym zastanawiałem. Ale wygrała czatownia mniej plastikowa . Ale wydaje mi się, że trochę za duże okna, bedzie widać ruchy. Tak samo możesz na krzesełku bez namiotu siąść . Ewentualnie mozna doszyć jakąś tkaninę. I może oprócz tego trochę ciasno wygląda

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Zbudowałem czatownię i...
    By sekta in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 26-05-2009, 20:10
  2. [ Przyroda ] w poszukiwaniu terenu na czatownię...
    By Pawel Pawlak in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-08-2008, 08:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •