Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Przecież G4 jest normalnie do dostania w polskich sklepach tylko za spore pieniądze. 2500 zł to już nie dla mnie.
    Chyba tylko w e-oko, z ceną za G4 Pro.

  2. #22

    Domyślnie

    Leofoto GW-01 to wielkie i ciężkie bydle.
    Popatrz jeszcze na Sunwayfoto GH-PRO, jest na polskim amazonie.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Leofoto GW-01 to wielkie i ciężkie bydle.
    Popatrz jeszcze na Sunwayfoto GH-PRO, jest na polskim amazonie.
    Faktycznie ten Sunwayfoto GH-PRO ll zgrabny i mocno mnie zaintrygował. Tą stosunkowo niewielką różnicę w wadze można przeboleć, ale rozmiary mega kompaktowe jak na tego typu głowice. Niekoniecznie przemawia do mnie korbka do "szybkiej" zmiany położenia. W innych to rozwiązanie jest lepsze. Ale coś za coś Co to za firma? Sprawdzona jakościowo? Wielkie dzięki za link
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  4. #24

    Domyślnie

    Mam z tej firmy jakieś drobiazgi, L-bracket, stopka statywowa do obiektywu itp.
    Kupiłem kilka lat temu, nie narzekam, ale to proste rzeczy.
    Od tego czasu rozszerzyli swoją ofertę m. in. o statywy i głowice.
    Musisz sam poszukać wiarygodnych recenzji.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez burton Zobacz posta
    Faktycznie ten Sunwayfoto GH-PRO ll zgrabny i mocno mnie zaintrygował. Tą stosunkowo niewielką różnicę w wadze można przeboleć, ale rozmiary mega kompaktowe jak na tego typu głowice. Niekoniecznie przemawia do mnie korbka do "szybkiej" zmiany położenia. W innych to rozwiązanie jest lepsze. Ale coś za coś Co to za firma? Sprawdzona jakościowo? Wielkie dzięki za link
    mam lub mialem Sunwayfoto w postaci akcesoriow jak: plytki, L-brackety i gondolki statywowe (od jakichs 2 lat mam takie cos nakrecone do glowicy Sirui: https://www.sunwayfoto.com/e_goodsDetail.aspx?gId=1119 ). w kwestii drobnych akcesoriow moge spokojnie polecic - bardzo ladnie wykonczone, fajnie pracujace mechanicznie klamoty

    natomiast w kwestii bardziej zaawansowanych rzeczy - wydaje mi sie, ze o ile ci Chinczycy potrafia bardzo ladnie zerznac i wyprodukowac jakis zachodni design, o tyle nie zawsze moga obejsc patenty, badz tez nie zawsze kminia dlaczego pewne konstrukcje dzialaja tak jak dzialaja, bo czasem niestety trzeba dlugiego doswiadczenia z realnym uzytkownikiem (wiedziec empirycznie, dlaczego pewne wybory zostaly dokonane). w moim przypadku problemem byla gondolka z zatrzaskiem https://www.sunwayfoto.com/e_goodsDetail.aspx?gId=1124 . praktycznie od poczatku mialem problem z wypadajacym pinem (tym, na ktorym obraca sie zatrzask), co szczesliwie zalatwilo okolo 1/2 cm2 tasmy klejacej gorszym problemem bylo to, ze taka glowica z zatrzaskiem musi obslugiwac rozne plytki arkowe (w tym L-brackety) a niestety w realu szerokosc szyny 38mm nie jest identyczna u kazdego producenta i po to wlasnie jest ta widoczna w srodku srubka, ktora pozwala podregulowac rozstaw szczek. i niestety w tym rozwiazaniu ktore Sunwayfoto zrobilo (skopiowalo?) ta srubka nie jest dostatecznie schowana, przez co statyw jezdzacy w bagazniku niejako sam z siebie sie rozregulowywal przez co praktycznie za kazdym razem trzeba bylo sie pierdzielic z regulacja. juz z roznicami miedzy szerokoscia L-bracketa a plytek sobie jakos poradzilem (moj L-bracket byl ciut szerszy niz plytki, tu ponownie pomagalo naklejanie co jakis czas paskow tasmy klejacej do "pogrubienia" plytek ). ale koniec koncow empirycznie zrozumialem czemu takie wlasnie gondolki sie w praktyce nie sprawdzaja. cos co producent z doswiadczeniem w temacie wie, a o czym atak klonow spod Wielkiego Muru moze juz zwyczajnie nie wiedziec.

    i po tym przydlugim wstepie - o ile w ciemno kupuje drobniejsze akcesoria wlasnie w Sunwayfoto, o tyle przy zlozonym mechanicznie szpeju sklonny bylbym dozbierac i szarpnac sie na producenta, ktorego podejrzewam o realne doswiadczenie w terenie i ze jego produkt poradzi sobie z problemami, z ktorych istnienia sam jeszcze nie zdaje sobie sprawy. nie wiem czy szarpnalbym sie na tak zlozona glowice w wykonaniu producenta nie obwarowanego 170 patentami wliczonymi niestety w cene - ale docelowy TCOI jednak sporo nizszy
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 08-12-2023 o 10:08

  6. #26

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za cenne wskazówki. Zdecydowałem i kupiłem zestaw Leofoto. Nogi Manba LVM-324 C, głowice GW-01. Szczęśliwie się zbiegło, że ową głowicę znalazłem w jednym z większych czeskich sklepów foto (w Polsce czy innych amazonach niedostępna). Do tego w promocyjnej cenie. Kurs korony też świetny więc wybór był łatwy (zmieściłem się idealnie w planowanych 3 tysiącach zł.). Z racji zamieszkania konto bankowe w Czechach mam od dawna. Pomijając już większą "egzotykę" Sunwayfoto od Leofoto, rozwiązanie głowicy GW-01 znane mi z posiadanej kiedyś 410 junior manfrotto wydaje się zdecydowanie pewniejsze, bardziej praktyczne i niezawodne. Samego statywu jestem bardzo ciekaw. Pierwszy raz będę miał karbonowy (ten konkretny model waży 2 kg. także też optymalnie). Podzielę się wrażeniami jak dotrze.
    Ostatnio edytowane przez burton ; 08-12-2023 o 11:11
    Voigtländer Bessa R3 M, Nokton 40/1.4 MC, Ultron 75/1.9 MC

  7. #27

    Domyślnie

    Podepnę się pod wątek. Szukam statywów do 2 zastosowań:
    1). mały statyw do zabrania do plecaka w góry, by móc zrobić sobie "selfie" w terenie z samowyzwalacza.
    2). cięższy statyw do zdjęć nocnych, może nawet astro-foto.

    Zestaw wycieczkowy to od 1kg do 1.5kg (Fuji z krótkim lub długim zoom powinno być ok). Jestem skłonny dokupić głowicę kulową o większej średnicy (30-40 mm). Nogi raczej nie będą rozciągane o więcej niż 1 segment (wysokość 50 cm jest ok).
    Zestaw pod astro i nocne zdjęcia to wspomniany Leofoto Manba z głowicą Leofoto LH-40+QP-70N lub Leofoto LH-36+QP-70N.

    Pytania:
    ad. 1
    Czy standardowa głowica Sirui utrzyma Nikona Z6 z 24-70/4 lub S5Pro z 70-300, które są dość ciężkie? Podejrzewam że nie, tak więc jaka w zamian?
    ad. 2
    Wymieniony statyw Leofoto uchodzi za statyw video w niektórych sklepach. Co tracę używając go do foto? Może jakaś alternatywa o masie do 2kg? (z solidną głowicą kulową z kontrolą panoramowania na osobnej śrubie)

    Nie chcę kupować byle czego jeśli chodzi o wariant "nocny", zaś wariant podróżniczy powinien obsłużyć X-t1 z 55-200 mm i to wystarczy. Hak do zaczepienia odważnika obowiązkowy.

    Z góry dzięki za podpowiedzi.
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  8. #28

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem: tani Benro ze skręcanymi nogami plus większa głowica (kula 30mm) jak będę miał dość obecnej. W zupełności wystarcza do większości zastosowań.
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Statyw SIRUI N-2205 vs. Manfrotto 055XProB
    By Mosquito in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 00:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •