Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1

    Domyślnie Nikon D850 6kl/s jaka przyczyna??

    Witam. Przeszukałam już sporo wątków w tym temacie aczkolwiek nadal nie znam przyczyny dlaczego moj nikon d850 jest w stanie wyciągnac tylko 6kl/s? Bateria jest taka jak zalecana i karta CF typu B nie jest to xqd ale czytalam ze 7kl/s powinno dac rade. Gripa nie mam bo za drogi ten od Nikona, ale moze ma ktoś z użytkowników informacje czy grip zastępczy, wiem ze sa 2 opcje, bateria plus xqd są w stanie podbić ilość klatek??
    Dodam jeszcze, ze mam do niego obiektyw Sigma 60-600mm i wiem, ze on również nie jest demonem prędkości i ma wpływ na szybkość ale żeby tylko te 6kl/s, jest tak wolny, ze nie jestem w stanie złapać żadnego ptactwa w locie nawet sikorki, która startuje z karmnika. Juz zdecydowanie lepszy byl d500 w tej roli tylko matryca wiadomo, juz nie ta jakość zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że ta karta to CFExpress, czyli szybsza od xqd. Wymieniając nic nie zyskujesz. Sześć czy siedem klatek/sek to nieduża różnica (skąd wiesz, że to akurat 6 kl./sek), dużo zależy od tego co masz w aparacie powłączane, n.p. stabilizacja może powodować zwalnianie puszki, AF tego szkła może nie nadążać, zbyt długie czasy itp. Nieoryginalny grip może nie dawać 9 kl/sek, tutaj trzeba dokładnie prześledzić co będzie działało jak oryginał.

  3. #3

    Domyślnie

    Z instrukcji, interesuje nas to, co pod tabelką:


    Sporo możliwych ograniczeń FPSów jest.

    PS. Nie pytaj o to samo w kilku wątkach. Bajzel się robi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Przejrzalam cala instrukcje w internecie ale na taka tabelke ani jej opis nie trafilam. Zupełnie inne informacje przeglądałam. To jedyny wątek w ktorym zadałam pytanie, nie bardzo rozumiem, to ze wyrazam swoja opinie w innym wątku na temat aparatu i tego ze nie jestem do konca zadowolona to chyba nic złego??
    Ale dziękuje za info.

    markB skąd wiem ze 6kl/s, w menu jest napisane i tam mam wybrane, ze max CL to 6kl/s. Robie w Ch ale nie widze aby ta predkość była wyższa, ponieważ każde trafienie ptaka w serii jest poza granicami Af i jesli uda sie cos zlapac to i tak jest to rozmazane.
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 15-11-2023 o 16:00 Powód: ort

  5. #5

    Domyślnie

    To jest instrukcja online.

    Jeszcze z czasów DSLRów, więc tłumaczona ręcznie, nie Google-Translate.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli jest rozmazane, to przyczyną może być zbyt długi czas otwarcia migawki. Jakie masz czasy: 1/1000 sek i krótsze czy zdecydowanie dłuższe?
    Do D850 dołączana była papierowa instrukcja.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam papierowej instrukcji niestety. Iso nie używam na automacie wogole, zazwyczaj mam 1000 ustawione, czas to minimum 1/1000 i to wtedy kiedy jest juz ciemno, bo jak jest ładna pogoda to daje 1/2000/3000. Zdjecia robie juz bardzo dlugo, wiec jesli chodzi o ustawienia to sobie radze, znam zasady. Tylko fakt nacisniecia spustu w odpowiednim momencie i wylapanie ptaka w tym czasie lotu jest mega trudne teraz. Przy d500 nawet sie nad tym nie zastanawialam.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    markB skąd wiem ze 6kl/s, w menu jest napisane i tam mam wybrane, ze max CL to 6kl/s. Robie w Ch ale nie widze aby ta predkość była wyższa, ponieważ każde trafienie ptaka w serii jest poza granicami Af i jesli uda sie cos zlapac to i tak jest to rozmazane.
    Serio jesteś w stanie określić różnicę 1 kl/s? Ja mając do dyspozycji 11kl/s w Z50 i 10kl/s w D500 nie widzę różnicy. Poza tym co ma do rzeczy szybkostrzelność z rozmazaniem ptaka? Od tego jest stabilizacja i dobór odpowiedniego czasu naświetlania.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta

    Robie w Ch ale nie widze aby ta predkość była wyższa, ponieważ każde trafienie ptaka w serii jest poza granicami Af i jesli uda sie cos zlapac to i tak jest to rozmazane.
    Pisałeś coś o sikorkach wcześniej więc zakładam że fotografujesz jakieś małe ptaki.
    Więc te małe zwyczajnie są bardzo ruchliwe, a dwa szybko i gwałtownie się poruszają.
    Nawet na 1/4000s taki mały ptak potrafi być poruszony (nie w locie, siedzący na gałęzi i kręcący głową), i nawet na Z9 nie zawsze AF trafia w taką drobnicę niestety.
    A fotografia takiej drobnicy w locie to jeszcze gorszy hardcore, więcej mam ostrych zdjęć w locie orła bielika niż wróbla

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Nie mam papierowej instrukcji niestety. Iso nie używam na automacie wogole, zazwyczaj mam 1000 ustawione, czas to minimum 1/1000 i to wtedy kiedy jest juz ciemno, bo jak jest ładna pogoda to daje 1/2000/3000. Zdjecia robie juz bardzo dlugo, wiec jesli chodzi o ustawienia to sobie radze, znam zasady. Tylko fakt nacisniecia spustu w odpowiednim momencie i wylapanie ptaka w tym czasie lotu jest mega trudne teraz. Przy d500 nawet sie nad tym nie zastanawialam.
    No niestety szybka seria w takich sytuacjach bardzo się przydaje. Ale nie wiem dlaczego nie używasz auto ISO + minimalny czas migawki, to bardzo przydatna funkcja. No jak już pisałem (zanim przeczytałem ten wpis) jak na ptaki w locie to moim zdaniem używasz zbyt długich czasów.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  10. #10

    Domyślnie

    Powiem tak, fotografuje maje ptaki niestety, wiem ze wszystkie sa mega szybkie, 1/1000 używam wtedy kiedy musze podbic iso do 5000 tys to jest max akceptowalny dla mnie w trudnych warunkach, zazwyczaj nie przekraczam za dnia do iso 1000-2000 tys bym czas mogla zrobic owszem 1/2000, 1/3000 ale to nadal i tak pomiedzy odlotem ptaka czas za dlugi. Sikorki np uciekaja po zdobyciu ziarenka, wroble potrafia sie unosić nad karmnikiem jak zimorodek, tak samo gile, wiem że ptaki sa różne ale mam wrażenie ze nikon d850 dziala duzo wolniej niz sie tego spodziewałam. Naczytałam sie tyle pozytywów o nim, byl takim moim guru wsród lustrzanek a od kiedy go mam nie moge się przełamać bo tak małą mam ilość zdjęć które są do zaakceptowania i niekoniecznie są moim błędem.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie jestem w stanie określić ale z tego co czytam to te 7kl/s nie powinno być tak wolne jak jest obecnie. Slychac jak strzelam zdjecia i widze ile ich jest w serii w momencie nacisniecia spustu i puszczenia, kiedy wiem, ze ptaka juz nie ma. A zdjecia wyjda rozmazane, ptak jest w ruchu i jesli punkty af go nie obejma to wiadomo ze trafi gdzie indziej ostrosc a ptak bedzie rozmazany. Jesli uda sie utrafic to zostanie ruch zamrozony ale trzeba trafic w moment kiedy ptak ruszy lub zaczac serie zanim ruszy z mysla ze sie zalapie w trakcie lotu. Zadne funkcje typu sledzenie 3d nic tu nie daje, bo zanim aparat pomysli to ptaka juz dawno tam nie ma.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Być może jest jakiś użytkownik nikona d850 który mogłby podpowiedzieć jakie ustawienia np mu sie sprawdzają przy robieniu zdjęc małym ptaszkom. Czy oprocz odpowiedniego czasu i iso, przysłony i mnie niestety nie ma co regulowac, poniewaz jak moge to korzystam z 7.1 coby nie bylo 6.3, prawie na stale mam af-c oraz korzystam np z pojedynczego pola, z 9 punktow, 21 albo z max liczby jaka daje nam aparat. Byc moze funkcja 3d sie sprawdza. Dla mnie te wszystkie dodatkowe funkcje zamiast pomagac tylko czesto psuja moje zdjecia. Moze jest cos co faktycznie psuje moje zdjecia zlym ustawieniem.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D 7200 - przyciemnione zdjęcia. Jaka to przyczyna?
    By MarekD3100 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2018, 21:03
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 12:01
  3. D40 - zacina się. Jaka przyczyna?
    By tututka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 10:34
  4. Prześwietlony środek - jaka może być przyczyna?
    By 3EHIT in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 11:01
  5. D70 zdjęcia szarawe - jaka przyczyna?
    By kobar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-06-2005, 15:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •