Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    Może wklej jakieś przykładowe udane zdjęcie z D500 i nieudane z D850?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Być może jest jakiś użytkownik nikona d850 który mogłby podpowiedzieć jakie ustawienia np mu sie sprawdzają przy robieniu zdjęc małym ptaszkom. Czy oprocz odpowiedniego czasu i iso, przysłony i mnie niestety nie ma co regulowac, poniewaz jak moge to korzystam z 7.1 coby nie bylo 6.3, prawie na stale mam af-c oraz korzystam np z pojedynczego pola, z 9 punktow, 21 albo z max liczby jaka daje nam aparat. Byc moze funkcja 3d sie sprawdza. Dla mnie te wszystkie dodatkowe funkcje zamiast pomagac tylko czesto psuja moje zdjecia. Moze jest cos co faktycznie psuje moje zdjecia zlym ustawieniem.
    Zobacz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=FWwDANSQ3C0 (przy 3:39). Całkiem ekstremalne ustawienia przy fotografowaniu mew przy idealnej pogodzie. Używa grupowego AF.
    Małe ptaszki: https://anthonykaduck.ca/camera-sett...raphy-tips-11/ https://photographylife.com/bird-pho...amera-settings
    Jeszcze: https://www.lukecollinsphotography.c...mera-settings/, https://www.tonywhitehead.com/wildlight/archives/9384

  3. #13

    Domyślnie

    Jak jest mały ptaszek, to go może lepiej nie fotografować.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Jak jest mały ptaszek, to go może lepiej nie fotografować.
    Fotografować, fotografować choćby po ty by w PS-e powiększyć

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Witam. Przeszukałam już sporo wątków w tym temacie aczkolwiek nadal nie znam przyczyny dlaczego moj nikon d850 jest w stanie wyciągnac tylko 6kl/s? Bateria jest taka jak zalecana i karta CF typu B nie jest to xqd ale czytalam ze 7kl/s powinno dac rade.
    A masz ustawiony priorytet AF-a czy migawki?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    A masz ustawiony priorytet AF-a czy migawki?
    Mam ustawiony guzik pod kciukiem aby ostrosc tam sie ustawiala. Migawka sluzy tylko do zablokowania w danym miejscu i do zrobie zdjecia. A tryb mam AF-C punktowy albo 9 punktow. Ale przy 9 czesto lapie tam gdzie ruch niekoniecznie tam gdzie ja bym chciala choc przewaznie mam wybrany srodek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Mam ustawiony guzik pod kciukiem aby ostrosc tam sie ustawiala. Migawka sluzy tylko do zablokowania w danym miejscu i do zrobie zdjecia. A tryb mam AF-C punktowy albo 9 punktow. Ale przy 9 czesto lapie tam gdzie ruch niekoniecznie tam gdzie ja bym chciala choc przewaznie mam wybrany srodek.
    OK, ale to i tak nie jest odpowiedź na moje pytanie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Bardzo dziękuje za linki. Dosc pomocne, sama duzo oglądam takich podpowiedzi. Sporo z nich stosuje na stale. Musze jeszcze tylko sprobowac z tym automatycznym zakresem iso, czasem ustawiam od 100-3200 max, ale to ja juz jest godzina powyzej 15. I jest jedna rzecz, ktorej nie do konca wiem jak dziala. Jest tam taka opcja aby zaznaczyc czas moze byc 1/100 a moze byc 1/1000 i teraz nie wiem co ustawic i to znaczy od jakiego czasu iso ma zaczac sie podnosic czy na odwrot.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszek Zobacz posta
    OK, ale to i tak nie jest odpowiedź na moje pytanie.
    To moze jakas podpowiedz bo chyba nie do konca rozumiem jak mam odpowiedziec?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    To moze jakas podpowiedz bo chyba nie do konca rozumiem jak mam odpowiedziec?
    Menu ustawień, zakładki A1 i A2.

    To mnie ciekawi:
    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Mam ustawiony guzik pod kciukiem aby ostrosc tam sie ustawiala. Migawka sluzy tylko do zablokowania w danym miejscu i do zrobie zdjecia. A tryb mam AF-C punktowy albo 9 punktow. Ale przy 9 czesto lapie tam gdzie ruch niekoniecznie tam gdzie ja bym chciala choc przewaznie mam wybrany srodek.
    Co przez to rozumiesz?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ququ007 Zobacz posta
    Bardzo dziękuje za linki. Dosc pomocne, sama duzo oglądam takich podpowiedzi. Sporo z nich stosuje na stale. Musze jeszcze tylko sprobowac z tym automatycznym zakresem iso, czasem ustawiam od 100-3200 max, ale to ja juz jest godzina powyzej 15. I jest jedna rzecz, ktorej nie do konca wiem jak dziala. Jest tam taka opcja aby zaznaczyc czas moze byc 1/100 a moze byc 1/1000 i teraz nie wiem co ustawic i to znaczy od jakiego czasu iso ma zaczac sie podnosic czy na odwrot.
    Jeśli fotografujesz na ustawieniach manualnych (lub priorytet migawki), to czułość ISO będzie automatycznie dobierana przez aparat (w zakresie który wybrałaś) do migawki tak, aby była poprawna ekspozycja.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D 7200 - przyciemnione zdjęcia. Jaka to przyczyna?
    By MarekD3100 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-12-2018, 21:03
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 12:01
  3. D40 - zacina się. Jaka przyczyna?
    By tututka in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2011, 10:34
  4. Prześwietlony środek - jaka może być przyczyna?
    By 3EHIT in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 11:01
  5. D70 zdjęcia szarawe - jaka przyczyna?
    By kobar in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-06-2005, 15:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •