Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Wszystkiego po trochu....

    Mieszkam w mieście ale lubię czasem przejść się z psiurem nad bajorko lub rzeczkę. Nic nadzwyczajnego nie ma, sam popularne gatunki, ale i tak sprawiają mnóstwo frajdy. Ptasiarzem nie jestem, stricte amatorskie spacery z amatorskim sprzętem.






    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  2. #2

    Domyślnie

    3.

    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  3. #3

    Domyślnie

    4.

    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  4. #4

    Domyślnie

    5.

    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  5. #5

    Domyślnie

    6.

    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  6. #6

    Domyślnie

    czwórka fajnie wyszła, ciekawa kaczka i tylny plan bokeh uczynił interesującym

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    czwórka fajnie wyszła, ciekawa kaczka i tylny plan bokeh uczynił interesującym
    to gąska nie kaczka - Gęgawa

    A tak na poważnie to zdaję sobie sprawę oczywiście, że do dobrego zdjęcia potrzeba wiele czynników, kompozycji, światła, jakiegoś ciekawego momentu. Niestety nie jestem ptasiarzem, nie znam ich zwyczajów, nawyków, nie chodzę robić im zdjęć rano, wieczorem. Nie mam bladego pojęcia nawet jak robi się zdjęcia przyrodzie hehe. Chodzę po prostu z psem na spacer i dokumentuje co znajduje się na pobliskich wodach. Taki bardziej dokumentacyjny wątek aniżeli do oglądania z zapartym tchem
    Nie mniej miło że choć jedna osoba zerknęła
    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  8. #8

    Domyślnie

    Ja też zerkam i zerkam, już od początku wątku. Zerka też więcej osób, bo masz 450 odsłon . Ale jak ktoś gdzieś coś mówił (chyba pki1234) na widok średnich zdjęć nikt nic nie mówi . Więcej w każdym razie na złe i dobre. @niedzielny_pstrykacz, u Ciebie widzę dość wysoką perspektywę. Najlepsza perspektywa na kadrze z panią gęgawą. Bardzo fajna jest też dwójeczka tyle że przeszkadza nóżka na górze po lewej. 5 trochę mały kontrast. 6 bardzo ładne kolory, tyle, że znowu - perspektywa. Na 3 bardzo fajnie uchwycony ruch wody, tyle, że... nie, nie perspektywa ?... tyle że szkoda że kaczka się tyłem ustawiła. Na trójce jakoś ta za wysoka perspektywa najmniej mi przeszkadza. No i została jedynka - ciekawe zdjęcie, coś trochę tu się dzieje, tyle, że perspektywa ?. Jakoś tak nie po kolei wyszło, ale w takiej kolejności mnie komentarze nawiedzały . Jeszcze na koniec pytanko: czego używasz do obróbki? Czy może na surowo dajesz?
    Ostatnio edytowane przez sauron10 ; 21-11-2023 o 20:46

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sauron10 Zobacz posta
    Jeszcze na koniec pytanko: czego używasz do obróbki? Czy może na surowo dajesz?

    Ciężko nazwać to obróbką. Poprawiam czasem cienie/światła w adobe camera Raw, kolory wychodzą takie z xtransa. Jeśli chodzi o perspektywe to nie dam rady niżej zejść bo zazwyczaj trzymam jeszcze psa i jego bambetle w ręku Jak odłoże to mi drań zaczyna biegać i uciekać (dla zabawy).
    Ja oczywiście komentujących nie oczekuję bo nie ten poziom tylko nie wiedziałem że ktoś na to patrzy, myślę że ten licznik odsłon działa tak, że ktoś wchodzi patrzy że dokumentacyjnie i wychodzi dlatego się nabiło tyle.

    7.

    XE4 + Viltrox 13/F1.4 + F23F2 + F56F1.2 + F70-300

  10. #10

    Domyślnie

    To prawda, ze 4 liter nie urywa - ale pstryki są sympatyczne.
    Bydlątka przynajmniej są "ostre", co spacerowo nie bywało takie oczywiste.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. szkiełko do wszystkiego
    By iks in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 02:19
  2. [ Przyroda ] Wszystkiego po trochu...
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 18:04
  3. [ Krajobraz ] wszystkiego świątecznego ;)
    By abre in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 12:28
  4. [ Architektura ] Wszystkiego po trochu
    By kulten in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-12-2008, 23:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •