Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26
  1. #21

    Domyślnie

    Czyli forum, choć stare i niemrawe, wciąż potrafi przysłużyć się przydatną informacją. Dziękuję wszystkim, dzięki Wam oszczędziłem sobie rozczarowania zakupami na drugim końcu świata. Pozdrawiam.
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Przy zakupie z Japonii masz 100% pewności na naliczenie VAT.
    Kilka razy kupowałem na eBay z różnych miejsc. Zawsze miałem doliczony podatek i cło jeżeli zakup był spoza UE. Raz towar dostałem uszkodzony i musiał być uszkodzony przed wysyłką, nie w trakcie.
    Jeżeli nie jest to rzecz "unikatowa" i z mniejszym ryzykiem, to ja już więcej się nie mieszam w takie zakupy.
    Ostatnio edytowane przez matiF ; 26-11-2023 o 22:03
    Nikon F4 + Nikon FA + Nikon D700

  3. #23

    Domyślnie

    Wspomniany wcześniej obiektyw dotarł. Nie ma się do czego przyczepić, w opisie był Mint i faktycznie niewiele różni się od nowego. Dodatkowo, o czym nie wspomniano w opisie dołączono filtr UV i polaryzacyjny. Zakupiłem od firmy która miała 99,9% pozytywnych opinii i staż kilkunastoletni na E-bay, może miałem po prostu troszkę szczęścia. Ale zapłata cła i Vat w wysokości ok. 35% ceny obiektywu spowoduje że już chyba nic nie kupię na E-bay. Zapowiadało się że kupię super tanio obiektyw a wyszło na to że za podobną cenę kupiłbym w kraju. Tym razem udało się ale raczej już nie będę prowokował losu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zen Zobacz posta
    Wspomniany wcześniej obiektyw dotarł. Nie ma się do czego przyczepić, w opisie był Mint i faktycznie niewiele różni się od nowego. Dodatkowo, o czym nie wspomniano w opisie dołączono filtr UV i polaryzacyjny. Zakupiłem od firmy która miała 99,9% pozytywnych opinii i staż kilkunastoletni na E-bay, może miałem po prostu troszkę szczęścia. Ale zapłata cła i Vat w wysokości ok. 35% ceny obiektywu spowoduje że już chyba nic nie kupię na E-bay. Zapowiadało się że kupię super tanio obiektyw a wyszło na to że za podobną cenę kupiłbym w kraju. Tym razem udało się ale raczej już nie będę prowokował losu.
    A ile ci wyszło wszystko razem z to szkło? Wtedy powiem ci czy to dużo czy normalnie.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antonio Zobacz posta
    A ile ci wyszło wszystko razem z to szkło? Wtedy powiem ci czy to dużo czy normalnie.
    Całość wyniosła mnie 2750pln. Obiektyw to Nikkor Z 35/1,8s. Jak w tamtym czasie szukałem to nic poniżej kwoty 2,7-2,8 tys. nie było dostępne. Sprzedającemu zaproponowałem cenę 475 USD (czyli 1947 pln.) i na taką kwotę przystał.

  6. #26

    Domyślnie

    W temacie zakupów w Japonii, może komuś się przyda taki informator
    https://phillipreeve.net/blog/used-l...an/#more-48275

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. [F1_2013] 15. GP Japonii
    By adolfik9501 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 11:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •