Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Złe szkiełko wybrałeś.
    https://camerasize.com/compact/#482....4,567.455,ha,t

    Różnica w sumie niewielka, na wadze też (200g)... Co kto lubi.
    Masz rację, zapomniałem o przeliczniku x2 Z tym że zwykle pancake to trochę inna jakość optyczna.

    Nie jestem nastawiony, że tylko ff i nic innego nie nadaje się do fotografowania. Równie często robię zdjęcia dronem 1' i mam porównanie jakości oraz obróbki. Po prostu tak się porobiło, że ff Sony jest zwyczajnie porównywalny cenowo z aparatami z mniejszą matrycą. Ciut ciężej będzie, pytanie co kto akceptuje.

    Ps. Pierwszy raz spakowałem się na tydzień do tzw. małego bagażu podręcznego wg. Wizz. Zmieścił się Sony, 2 obiektywy, dron z ładowarkami i co ciekawe nawet parę t-shirtów itp.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja dam takie porównanie:
    https://camerasize.com/compact/#567....3,692.397,ha,t

    I w ramach komentarza - do D750 zazwyczaj zabierałem Nikkora 24-120/4.0 - niestety trzeba go było uzupełniać czymś dłuższym, jakiś czas był to Nikkor 70-300 AF-S VR. Zestaw całkiem konkretny - 2 kilo sprzętu.
    Do Olympusa miałem najpierw 12-40/2.8 - szkło nieduże i bardzo dobre optycznie, ale krótkie - też trzeba było coś dodatkowego zabierać - najpierw był to malutki kit MZ40-150 a potem MZ 75-300.
    Ale przepinanie mi się znudziło i kupiłem MZ 12-100/4.0. Jak widać na zdjęciu małe szkło to nie jest - ale za to zakres taki, że np. na ostatnim wyjeździe go z aparatu nie zdejmowałem - ogarnął wszystko, łącznie z makro.
    A jak chcę lekko - to biorę zestaw nr 3 - z ciemnym, ale malutkim i całkiem sympatycznie ryzującym Panasonikiem 12-32. Taki zestaw wazy trochę ponad 600 gram i spokojnie daje radę.

    Ale jak pisałem wcześniej - gdybym planował przesiadkę z lustra dzisiaj - poszedłbym w "Zetki" i zaczął od bardzo uniwersalnego i całkiem dobrego 24-200 plus coś jasnego do portretów (50/1.8 albo 85/1..
    Ostatnio edytowane przez August68 ; 09-11-2023 o 14:29
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    https://camerasize.com/compact/#692.613,724.859,ha,t

    ¯\_(ツ)_/¯
    Różnica 10dg na korzyść olka, no i ciut szerzej...

    IMHO m4/3 ma większą przewagę przy dłuższych szkłach, 300mm (na pełnej klatce) i w górę.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #14

    Domyślnie

    Dokładnie, właśnie dla teleobiektywu dość długo miałem DX. 70-300 af-p trudno jest zastąpić pod kątem zasięg-jakość (cena, ale to już nie ma co wspominać). Natomiast założyciel wątku nie pyta za bardzo o tele, nie ma się co rozwodzić.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    https://camerasize.com/compact/#692.613,724.859,ha,t

    ¯\_(ツ)_/¯
    Różnica 10dg na korzyść olka, no i ciut szerzej...

    IMHO m4/3 ma większą przewagę przy dłuższych szkłach, 300mm (na pełnej klatce) i w górę.
    Fakt. Mam do Olympusa ich szkło 100-400 i w porównaniu do posiadanej do Nikona D750 Sigmy 150-600C to jest "maleństwo"
    Nikon FX i Olympus m4/3

  6. #16

    Domyślnie

    A6400
    Z obiektywem 16-50 choć pewnie są już lepsze opcje szkieł
    Ja chodzę że stałkami 18mm 45mm 60mm ciamcianga

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl_pm Zobacz posta
    Czołem grupo

    Otóż, mam teraz D600 + Sigma 24 1.8 + Nikon 50 1.8 + Nikon 85 1.8 + Samyang 14
    Zamiast sesji teraz głównie focę na wycieczkach, no i zauważyłem, że coraz rzadziej biorę aparat. W górach coraz bardziej ciąży, wycieczki weekendowe - w bagażu podręcznym ciężko upchać, czasu na zdjęcia sesyjne coraz mniej.
    No i mam trochę zagwozdkę, co dalej, zwłaszcza, że nie zarabiam (i nie zamierzam) na fotografii i przez to liczę się trochę z budżetem:
    Wymienić na coś lżejszego?
    W sensie np. sony A7III z lżejszymi obiektywami 1.8 (te same ogniskowe co mam) - w sony jest sporo niedrogich, lekkich obiektywów
    Sprzedać d610 i kupić może Z5 + adapter i powoli wymieniać obiektywy - tutaj jest to dość kosztowna opcja
    Czy może zostawić zestaw na specjalne okazje i kupić sobie smartfona z dobrym aparatem np. Google Pixel 8. Ostatnio byłem w Barcelonie na weekend i obfocilłem przeciętnym telefonem (samsung a53) i do "albumu rodzinnego" było wystarczające - nawet bokeh można w LR podrobić - chociaż różnie to wychodzi . Niestety brak wizjera w tej opcji jest dla mnie sporym minusem
    Zostaw sobie co masz (zacny sprzęt) a na wycieczki gdzie fotografia jest tylko dodatkiem może rozważ Olympus EM-5 MK III z obiektywem 12-45F4? Sprzęt miniaturowy, możesz mieć go przy sobie prawie jak telefon (wchodzi do każdego plecaka niekonieczne foto jako dodatek do kurtki czy innych gadżetów), i oferuje zaskakująco dobry stosunek jakości do rozmiaru.
    Ergonomia tego aparaciku pomimo małych rozmiarów jest naprawdę zaskakująco dobra, generalnie mam dużo radości z fotografowania z tym sprzętem.
    Marcin
    Aktualnie: Nikon Z9, Z8, Z7II, Sony A1, A7RV, A7RIII, Canon R5, Olympus M1X, OM-1, E-M5 MK III Poprzednio: Canon 1Ds, 1D MK III, 10D, 20D, 40D, 50D, 70D, 7D, 6D, 5D MK IV, EOS R, Sony Nex 5, A6000, A6500, A7 MK II, Fuji X-T4, Panasonic G9

  8. #18

    Domyślnie

    Że wglądu na dobre obiektywy pozostań przy Nikonie.
    Ja miałem ten sam dylemat. Zostawiłem sobie D610, a na wyjazdy teraz żze mną jeździ Zfc.
    Nikon D610, N85/1.8G, N35/1.8G

  9. #19

    Domyślnie

    W podobnym dylemacie postawiłem na Z50 z kitem. O ile kitowy obiektyw nie jest królem jakości, to na wycieczki nie znalazłem na tę chwilę nic lepszego. D600/D610 używałem dość długo, uwielbiam jego kolory - śmiało można było w JPG strzelać. Jeszcze kiedyś na pewno sobie takiego sprawię Z50 na plus z pewnością, iż wrzucam go w małą torbę/nerkę, biorę na rower, pociąg, łódkę, co tam kto sobie życzy i... czasem zapominam, że go mam. Kusił mnie w podobnej cenie Sony A6400, natomiast pracowałem na nim przez pewien czas i sam chwyt nie przypadł mi do gustu. Zdjęcia rodzinne też robię w M, więc niezależne pokrętła przesłony i migawki były koniecznością (miałem tak od zawsze w DSLR, inaczej nie potrafię :P ) Sony gabarytowo z kitem do niego dodawanym był mniejszy, niewiele, aczkolwiek widocznie.
    D600 bym zostawił i zastanowił się nad Z50 lub ZFc. Z5 to już trochę inny gabaryt, inna waga, ale jednocześnie świetnie wyceniony korpus, więc jeśli w jakimś stopniu pogodzisz się, iż nie zejdziesz wiele na wadze i rozmiarze zestawu, to brać i się nie zastanawiać

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Sony ] Sony a7III - tether -IED - remote - live view problem - mac
    By Wojtaszenko in forum Sony
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-05-2023, 11:50
  2. D610 czy Sony A7II
    By garnus in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 15-10-2018, 12:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •