Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Przy Złotej ...

    1.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7305-4.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,35 MB
ID:	76890

    2.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7307-2.JPG
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	3,38 MB
ID:	76891

    3.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7309-3x.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,81 MB
ID:	76892

    4.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7310-3.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,29 MB
ID:	76893

    5.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7311-4.JPG
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	3,07 MB
ID:	76894

    6.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7320.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,44 MB
ID:	76895

    7.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7319-4.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	3,05 MB
ID:	76896

    8.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7321-3.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	3,33 MB
ID:	76897

    9.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7322-2.JPG
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	2,80 MB
ID:	76898

    10.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7308-2X.JPG
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,42 MB
ID:	76899

  2. #2

    Domyślnie

    nie myślałeś o porzuceniu koloru? Myślę, że zdjęcia otrzymałyby należny klimat

  3. #3

    Domyślnie

    A ja bym pomyślał o zredukowaniu do 3-4 zdjęć. Dużo jest mocno podobnych. Wg mnie też brakuje detalu, wszystko szerokie plany.

  4. #4

    Domyślnie

    No to idźcie panowie na jakiś cmentarz i zróbcie takie zdjęcia po swojemu. Ktoś chce "porzucić kolor", niech porzuca. W końcu można wrócić do estetyki XIX wieku , a i łatwiej będzie wtedy ukryć braki warsztatowe. Ktoś chce detalu, niech robi detal. Ale autor tak to sobie wymyślił i tak to zrobił. Tak mu się podoba. Rozumiem dyskusję na temat zdjęć, np. na temat kadrowania, ewentualnych niedociągnięć, czy błędów, ale to nie są żadne błędy. To jest wywracanie koncepcji przyjętej przez autora zdjęć. Takie krótkie genialne stwierdzenia, których celem jest wywrócenie pomysłu autora, to chyba jakieś przegięcie. Tym bardziej, że nawet nie potraficie tych krótkich apodyktycznych stwierdzeń poprzeć argumentami. Jeśli chcecie dawać takie rady to napiszcie dlaczego to będzie lepsze, podejmijcie dyskusję. Może autor się przychyli do waszych pomysłów. Albo nie. Bo to są kiepskie pomysły.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    @Keszelski
    Eony temu było coś takiego jak powiększalnik. Podczas robienia odbitki można było strefowo przyciemnić lub rozjaśnić jakąś część zdjęcia.
    Obejrzyj zdjęcia Pierścińskiego. Robił swoją własną opowieść o tym co widział, czasem nawet bardzo mocno ingerował w zastane światło.
    Miejsce jest świetne.
    Kadrowo jest ok, choć widziałbym jednak większe zróżnicowanie w szerokości kadrów (ale to zboczenie zawodowe )
    Natomiast, według mnie, wadą tych zdjęć jest ich monotonność kontrastowa. Są płaskie. Rozumiem, że światło było "wszędzie" ale fotografia i pojedyncze nieruchome obrazy można modyfikować w dość prosty sposób.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie potrzebnie próbujesz odciąć krytykę. "Idź i zrób po swojemu" niewiele wnosi. Autor ma prawo do swojej wizji i ma prawo jej bronić, ale ja jako odbiorca mam prawo do własnej interpretacji i mam też prawo jej bronić. Jakiekolwiek sprężenie zwrotne jest bardziej przydatne, niż jego brak, bo jest dla autora znakiem - zrozumieli - nie zrozumieli - zrozumieli inaczej. Co do argumentów - tak uważam, że ta seria jako reportaż (a jest w tym dziale i niewątpliwie treściowo jest to reportaż) jest za długa. Dlatego, że zdjęcia są zbyt mało zróżnicowane. O ile rozumiem (to jest moja interpretacja) całość opowiadania dotyczy tego, że w dniach, w których masowo odwiedzane są cmentarze istnieją też takie, o których nikt nie pamięta jak ten przedstawiony żydowski. Oczywiście niesie to za sobą dalsze pytania, ale na część, jak choćby na pytanie, z jakich czasów pochodzą te nagrobki, można by opowiedzieć doprecyzowując detalem (vide zdjęcie 8, gdzie pewna informacja jest, ale zbyt mało czytelna). Poza tym fotoreportaż ma swoje zasady, jak choćby to, że powinien mieć zdjęcie na otwarcie, moment kulminacyjny i zakończenie opowieści. Do tego klasyka fotoreportażu mówi żeby mieć plan szeroki, temat i detal właśnie. Poukładanie w całość zwane edycją to ogólnie odrębne zagadnienie i wcale nie takie proste.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie wiem, czy to dobre propozycje, ale tak na szybko:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7321-3_DxO.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	522,3 KB
ID:	76966

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7321-3_Nik_DxO.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	317,1 KB
ID:	76967

    To tylko propozycja obrazująca to o czym pisałem.
    W razie czego mod usunie zdjęcia.

    PS.
    B&W jest bardziej już w strone Pierścińskiego ale nie dotarłem aż tak daleko jak on

    - - - - kolejny post - - - - - -

    W kwestii reportażu-to są luźne zdjęcia, nie reportaż.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    widze że niechcący włączyłem wyostrzanie przy eksporcie. Są przeostrzone - trudno

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to idźcie panowie na jakiś cmentarz i zróbcie takie zdjęcia po swojemu. Ktoś chce "porzucić kolor", niech porzuca. W końcu można wrócić do estetyki XIX wieku , a i łatwiej będzie wtedy ukryć braki warsztatowe. Ktoś chce detalu, niech robi detal. Ale autor tak to sobie wymyślił i tak to zrobił. Tak mu się podoba. Rozumiem dyskusję na temat zdjęć, np. na temat kadrowania, ewentualnych niedociągnięć, czy błędów, ale to nie są żadne błędy. To jest wywracanie koncepcji przyjętej przez autora zdjęć. Takie krótkie genialne stwierdzenia, których celem jest wywrócenie pomysłu autora, to chyba jakieś przegięcie. Tym bardziej, że nawet nie potraficie tych krótkich apodyktycznych stwierdzeń poprzeć argumentami. Jeśli chcecie dawać takie rady to napiszcie dlaczego to będzie lepsze, podejmijcie dyskusję. Może autor się przychyli do waszych pomysłów. Albo nie. Bo to są kiepskie pomysły.
    Król dyskusji zabrał głos i nakazał dyskusję...
    Tak bardzo chciałbym umieć napisać, że autor jest głupcem i powinien kupić Z9, ale niestety jeszcze nie osiągnąłem Tego poziomu Oświecenia, także to zostawię Tobie...

    Co do mojego pytania o czarnobiel, poza tworzeniem "artystycznego" sznytu, nierzadko bijącego w tandetę, ma również narzut emocjonalny, zmienia odbiór zdjęcia.

    Kwitując Twoją bezgraniczną mądrość, na tym właściwe polega dyskusja, zadaniu pytania i napisaniu, że uważam, że wariant monochromatyczny mógłby bardziej pasować do charakteru zdjęć. Jeśli się autor nie zgodzi, to napisze. Zauważyłeś, żebym w tym wątku pogardliwie się wypowiadał o kimś poza Tobą?

    PS. Jednego nie można Ci odebrać, w całym geniuszu rzeczywiście rozpętałeś dyskusję. Chylę czoła, to jest podejście psychologiczne, którego maluczcy nie dostrzegą!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ....... B&W jest bardziej już w strone Pierścińskiego ale nie dotarłem aż tak daleko jak on

    ......
    Tyle, że jak Pierściński robił swoje zdjęcia, to nie było nic innego, niż B&W. No może jakieś początki i pierwsze próby z dość tandetnym kolorem z ORWO. Ty dziś "idziesz w stronę Pierścińskiego" mając do dyspozycji o wiele lepszy sprzęt (najczęściej cyfrowy - z konwersją do B&W), różne skanery, PS-y, AI i inne wynalazki, o których ludzie wtedy nawet nie marzyli. Nawet nie myśleli, że kiedyś takie cuda mogą się pojawić. On miał do wyboru raptem kilka negatywów o różnej charakterystyce i kilka nakręcanych filtrów. Jak to chcesz porównywać? Co chcesz udowodnić? Po co?
    Ostatnio edytowane przez JK ; 04-11-2023 o 13:52
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tyle, że jak Pierściński robił swoje zdjęcia, to nie było nic innego, niż B&W. No może jakieś początki i pierwsze próby z dość tandetnym kolorem z ORWO. Ty dziś "idziesz w stronę Pierścińskiego" mając do dyspozycji o wiele lepszy sprzęt (najczęściej cyfrowy - z konwersją do B&W), różne skanery, PS-y, AI i inne wynalazki, o których ludzie wtedy nawet nie marzyli. Nawet nie myśleli, że kiedyś takie cuda mogą się pojawić. On miał do wyboru raptem kilka negatywów o różnej charakterystyce i kilka nakręcanych filtrów. Jak to chcesz porównywać? Co chcesz udowodnić? Po co?
    Przyznam, że zaskoczyłeś mnie taką formą wpisu. Widocznie nie czytasz uważnie (a może nie rozumiesz?)

    Podałem to nazwisko w kontekście "robienia własnej opowieści"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Byk w złotej godzinie.
    By kl in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 15:59
  2. [ Krajobraz ] Początek złotej jesieni
    By nothing in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 17:04
  3. W złotej rzece
    By Mazar in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 23:43
  4. [ Krajobraz ] O złotej godzinie
    By Master95 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 22:16
  5. [ Przyroda ] Lot złotej mewy
    By Michumm in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2006, 13:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •