Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    dobry pomysl, do wyprobowania. bardzo ryzykowny o tyle, zesukces zdjecia zalezy od krzywych nakreslonych przez zrodla swiatla...

  2. #12

    Domyślnie

    A ja właśnie ósemkę za ten ruch w dole kadru kupuję całkowicie.
    Szóstka też jakoś do mnie przemawia.
    Pozostałe są fajne, ale chętnie bym zobaczył część z nich z dłuższą ogniskową / większy crop, jak dla mnie za dużo negatywnej przestrzeni na której niewiele się dzieje (1,4,11). Ale może to moje skrzywienie architekturolubne, chciałbym po prostu by budynki zajmowały proporcjonalnie więcej przestrzeni na tych kadrach

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    Pozostałe są fajne, ale chętnie bym zobaczył część z nich z dłuższą ogniskową / większy crop, jak dla mnie za dużo negatywnej przestrzeni na której niewiele się dzieje (1,4,11). Ale może to moje skrzywienie architekturolubne, chciałbym po prostu by budynki zajmowały proporcjonalnie więcej przestrzeni na tych kadrach
    ale to jest sluszna koncepcja. nie skrzywienie. sobie wezme pod uwage, dziekuj!

    ja mam to z drugiej strony - w tym kraju o horyzontach godnych testowania geometrii obiektywow mnostwo kompozycji sie dzierga chmurami na niebie (i ewentualnie odbiciami w wodzie). bo przy braku chmur natywne proporcje kadru powinny byc co najmniej kinowe 2.39:1, a czesto trzebaby wrecz kadrowac i 4:1 zeby jakos zapelnic kompozycje.

    pracujac z celownikiem 3:2 najzwyczajniej przestaje sie ciasno kadrowac i ta pusta przestrzen traktuje jako stan zastany (jak to sie mawia w branzy: to nie jest bug, tylko ficzer ). a to bynajmniej wcale nie musi byc zawsze ficzer...


    rownoczesnie natchnelo mnie to do zrobienia sobie osobnej galerii na flikrze "fotografia holenderska" = pasek krajobraz w srodku pustej przestrzeni. niech swiat zobaczy jak to wyglada na codzien . bo gdzie nie pojade to wszyskim sie wydaje, ze tylko krowy i wiatraki i "o jak tam pieknie". a jest plasko, szaro, leje i wszedzie druty

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    73

    Domyślnie

    Bardzo dobra pod wieloma względami paczka. Technicznie w moim guście i w mojej estetyce. 1,8,11,12 najlepsze. Gratuluję podróży, zapału, techniki i obróbki.
    Z7, Nikon 14-24 2.8S, Nikon 35 1,8S Nikon 50 1,8s Viltrox 85 1,8 Sigma 100-400
    Takumar 35 2,3; 50 1,4; 85 1,8; 135 2,5; 200 3,5; 400 5,6 i inne obiektywy bezpleśniowe

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Odbicia 4
    By waldek in forum Architektura
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 10:16
  2. [ Krajobraz ] Taniec swiatel
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 12:20
  3. [ Reportaż ] Odbicia
    By DannyG in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-02-2010, 19:31
  4. [ Architektura ] Odbicia
    By BSKraków in forum Architektura
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2009, 07:11
  5. [ Portret ] odbicia
    By kwiatusek in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 22:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •