Close

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 100
  1. #91

    Domyślnie

    Co by nie pisać o jakości, trwałości itp. zamienników dobrze, że w ogóle są. Do części starych aparatów to jedyny sposób by je jakoś zasilić.

    W swojej karierze kupowałem je najczęściej do różnych staroci i na kilkanaście różnych, nie działał mi tylko jeden. Był uszkodzony od razu bo się nie ładował. Reszta mi pasowała - wytrzymywały akceptowalny czas, normalnie się ładowały. Pewnie osoby wykorzystujące sprzęt profesjonalnie mogą mieć inne zdanie.

    Co do ilości aku to mi do wszystkich sprzętów jakie mam wystarczą dwa. Nigdy nie wyładowałem obu, chociaż prawdą jest, że w moim przypadku zawsze zakładam, że ma wystarczyć zasilania na jeden dzień., Do Z50 zrezygnowałem z zakupu zapasu. Do torby wrzuciłem nieduży powerbank i jest ok. Jak nie do aparatu to używam go do komórki.
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  2. #92

    Domyślnie

    Może, zamiast sprzeczać się o ilość potrzebnych akumulatorów, należałoby zmienić podejście do samego fotografowania. Głębszą analizę tego, co będziemy robić i co chcemy uzyskać.

  3. #93

    Domyślnie

    O tak! Taka analiza jest zwłaszcza niezbędna, kiedy jedziesz zimą na taką Islandię i chcesz wykorzystać czas. Wieczorem pojawią się na złość zorza i wszystkie pomysły i dobre rady można sobie wsadzić.
    Trzeba mieć tyle akumulatorów ile komu potrzeba. Power bank jest dobry, kabelek USB też. Zła jest tylko rozładowana bateria.

  4. #94

    Domyślnie

    Ja mam 19, same oryginały do różnych puszek, z tym, że kilka już kończy żywot, są od dawna na 4. Nazbierało się tego przez 20 lat.

  5. #95

    Domyślnie

    Jeszcze chwila i pojawi się ankieta.
    Ile masz akumulatorów - 2, 10, 100.

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jurek Ż Zobacz posta
    Może, zamiast sprzeczać się o ilość potrzebnych akumulatorów, należałoby zmienić podejście do samego fotografowania. Głębszą analizę tego, co będziemy robić i co chcemy uzyskać.
    Mi wystarczy tylko jeden zapasowy akumulator; kiedyś do D5100 przed pokazami lotniczymi dokupiłem trzeci.
    W tej chwili, z Z50 gdybym go brał na takowe, z pewnością 3 a może i 4 aku by nie zaszkodziło - może problem by rozwiązał power bank i ładowarka USB, 4-e było by zbędne.

    Ale przychodzi mi do głowy, że inni maja kompletnie inne potrzeby ode mnie. I jak wspomniano powyżej, owe 2, 3, 4 czy kolejne aku właśnie wynika z głębokiej analizy tego, co ktoś będzie robił i co chce uzyskać?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #97

    Domyślnie

    No raczej, bez sensu przekonywać innych do swoich racji.

    Licytacja kto ile ma akumulatorów też głupia. Jak już trzeba by podawać ile sztuk na dany aparat

    Ja jak swoje zsumuję to też wyjdzie z 13 tyle, że na 7 aparatów (szybko licząc)
    Ostatnio edytowane przez RMC ; 23-10-2023 o 12:17
    Aparaty (duże i stare): Nikon D1, D600, D700, Kodak DCS Pro-14N ! Olympus OMD E-M5 Mk2 ! Leica X1 ! Samsung NX20 ! Casio Exilim ! i Mamiya RB67 i cały stos różnych analogów
    Albo zdjęciowo: https://www.instagram.com/caban_rafal/ albo Sportowo: https://rmc-biega.pl/

  8. #98

    Domyślnie

    3 aparaty, dwa Canony i Fuji, 16 aku, w tym 6 orynialów.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  9. #99

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ale to nie jest kwestia wiary. Mogę ci podać ksywkę do moderatora, któremu próbowałem sprzedać to cudo. Nie wiem tylko czy się odezwie, bo chyba ostatnio rzadko tu bywa.
    Ale ty tak na powaznie? Wycialem to z czym sie zgadzilem ,potem jeszcze na twoje zwrocenie uwagi podkresliem ze ci wierze, ze uznaje twoja racje - no to po kiego grzyba mam to cytowac
    A ty tu chcesz szukac teog moderatora, ktoremu ten aku sprzdales
    Smialo, szukaj. Mi to do niczego niepotrzebne. Wierze, ze ta sytuacja mial miejsce. No ale jak koniecznei chcesz i nie widzisz podwojnego przytakniecai, to szukaj.

    Nie zauważyłem, że i moje wypowiedzi modyfikowałeś (recydywa). Mnie chodziło o wypowiedź cybulskiego. Parafrazując uciąłeś najważniejszy wyraz z wypowiedzi czym ją wypaczyłeś
    ...nie wiem jak to skomentowac. Nie modyfikowalem, nei wypaczalem twojej wypowiedzi! Wycialem fragment do ktorego chcialem sie odniesc i go zacytowalem. Nie byl oto wyrwanei z kontekstu.
    Zwykle, normlalne zacytowanie i odniesienie.
    Jest to norma na forach.

    Nie wiem jak Ty, ale ja rozmawiajc z dana osoba po prostu rozmawiam z dana osoba. Nie analizuje co ona miala, hipotetycznie mogla miec na mysli, czy do kogo sie odnosila, czy o kogo lub o co jej chodzilo.
    Odnosze sie do konkretnej wypowiedzi, konkretnej osoby. Tutaj akurat ciebie.






    Przykładowe klipy pod zastosowania bardziej filmowe, nie fotografię:

    https://www.youtube.com/watch?v=lzIkzdNY6Gg

    https://www.youtube.com/watch?v=WhuNddhABDw
    Pierwszy "test" to tzw test OKD potluc, typowa papka influencera-vlogera.
    Drugi tez bym nie nazwal testem, ale jest to bardzo dobre rzetelne i obiektywne reviev, powiedzmy ze z elementami testu nawet.

    Mysl, ze raczej nie da rady znalezc takiego testu akumulatorkow jak np testy obiektywow czy body na optycznych, fotopolis, czy znanyh zagrnicznych portalach.

    Ale to drugie reviev bylo tak dobre.
    Ze uznaje, ze obronies swoja teze.
    Mam nadzieje ze takie przytakniecie wystarczy



    P.S
    Mam troszke wrazenie ze strasznei sie tlumaczysz, "ze ogolnie ja sie odnosilem do tamtego i do tamtej wypowiedzi, i w sumie to co innego mialem na mysli i wogole kontekst..." Ja sie z toba nie kloce, to normalna wymiana zdan, nie musza obie strony myslec tak samo...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #100

    Domyślnie

    Po swoim przykładzie widzę, że staram się mieć minimum 2 oryginalne aku na body. Reszta to zamienniki. Wiadomym jest ze systemy które mam, nie trzymają tak długo nawet na oryginale jak Nikony. W 6d mogłem na jednym aku focić kilka dni, na 5dmk4 już nie, żarło baterie. Przyzwyczaiłem się. Ogólnie nie jest to dla mnie żaden problem i wspomagam się mocno zamiennikami.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Podobne wątki

  1. Zamienniki akumulatorów firmy RavPower
    By ksh in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2019, 16:21
  2. Czy warto dzisiaj kupować N17-55 2,8
    By achpiotr in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2018, 11:12
  3. Czy warto kupować ten obiektyw?
    By offthe in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 15:55
  4. Czy warto kupować N85/1.4 jeśli ma się w planach N24-70/2.8?
    By Zoidberg in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 13:00
  5. Warto kupować?
    By darko in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-10-2006, 10:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •