Kilka dni temu spotkała mnie podejrzewam, że nieunikniona niespodzianka w postaci niedziałającego Camera Raw. Mam najnowszego PS'a i nie najnowszego Della Inspiron 7720 (dyski wymienione na SSD, ram 16GB). Kilka wersji temu (PS od jakiegoś czasu zmienia się jak ubrania na modelkach na wybiegu) dostawałem powiadomienia, że moje sterowniki są przestarzałe o kilkadziesiąt tygodni ale nic nie mogłem z tym zrobić bo robiąc aktualizację dostawałem komunikaty, że wszystko jest zaktualizowane do najnowszych wersji. W kolejnej wejji PS komunikat już się nie pojawiał a ostatnio po uruchomieniu programu i próbie wywołania NEF'a pokazało się na krótko kółko ładowania a zaraz po nim normalny kursor (biała strzałka) i cisza... klikając gdziekolwiek słyszałem tylko sygnał od systemu taki jak przy zawieszeniu. Po chwili zorientowałem się, że klikając ESC wracam do pracy w oknie PS'a pewnie przez to że CR jest jako warstwa - Camera Raw się nie odpalił. Literoom działa ale, że zawsze korzystałem z CR a nie Lr i mam swoje przyzwyczajenia to byłoby mi wygodniej przy tym zostać.

Zainstalowałem najnowszego PS'a na zapasowym Dell Latitude 7280 i chodzi bez problemu tyle, że tu mam tylko 14'' (mam dodatkowego NEC'a więc tragedii nie ma ale ekran lapka był jako pomocniczy i równiża między 17'' a 14'' jest zasadnicza).

Próbowałem reanimować Camera Raw na starej maszynie instalując starszą wersję PS'a ale to na nic bo Camera Raw instaluje się zawsze najnowsza.

Myślicie, że to już koniec pracy z Camera Raw na moim dziadku czy jest jeszcze jakaś szansa?