Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Zależy jaka głowica kulowa. Jak kupisz taką za 100 zł, to faktycznie będziesz musiał cały czas ją pilnować. Ale jak kupisz coś porządnego z Benro czy Sirui, nie wspominając drogie jak Markins, RRS, Acratech, FLM, Kirk, Novoflex itp., to trzymanie i manewrowość na wysokim poziomie.

  2. #22

    Domyślnie

    Mam też monopod - i @Andrzej67 ma rację - to średnio wygodne rozwiązania, na zdjęcia "stacjonarne". Ale w podchodzie czasem się przydawał.
    A co do kuli - solidna głowica kulowa spokojnie utrzyma Ci aparat z porządnym obiektywem.
    Ja wprawdzie fotografuję głównie krajobrazy, ale nieraz stawiałem aparat na statywie z głowicą kulową z obiektywami typu Nikkor 24-120 a i z Sigmą 150-600 się trafiało - z czasem ekspozycji i po kilka minut - i było w porządku.
    Chociaż przy wyciągniętej do 600mm Sigmie bym taki pewny już nie był, że nic nie drgnie...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za rady. Po przeczytaniu Waszych porad zmieniłem priorytety. Już nie musi być karbon i głowica będzie kulowa. Niestety trochę przekroczę mój skromny budżet ale myślę, że warto będzie. Wybrałem coś takiego http://digital24.pl/produkt/statyw-s...SABEgK2CPD_BwE
    Ostatnio edytowane przez Andrzej67 ; 26-09-2023 o 08:47

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam ponownie. Statyw przyszedł i wrócił do sklepu. Za lekki i za lichy. Obraz trzęsie się jak osika. Trzeba szukać dalej. Jednak sprawdzić na żywo w sklepie będzie najlepszym rozwiązaniem.

  5. #25

    Domyślnie

    Tak powinieneś robić od początku. IMO lepiej jest kupić porządny statyw bez głowicy i potem dobrać do niego głowicę. Wystrzegaj się statywów, które mają stosunkowo niską wysokość maksymalną bez wyciągania głowicy i nadrabiają ten brak właśnie przez wysuwanie głowicy. Wtedy faktycznie wszystko może się trząść.

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Ten nie był stabilny nawet przy nie do końca wysuniętych nogach. Przy zakupie sugerowałem się dopuszczalnym udźwigiem. Wyglądało to całkiem nieźle.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    Ten nie był stabilny nawet przy nie do końca wysuniętych nogach. Przy zakupie sugerowałem się dopuszczalnym udźwigiem. Wyglądało to całkiem nieźle.
    Mam statyw Cullman Mundo, o podobnej konstrukcji, jak ten Sirui, tylko z nakrętkami. Jedyne zalety to niewielka waga i rozmiary, ale moim zdaniem nadaje się to tylko do postawienia bezlusterkowca z lekkim szkłem. I to przy stabilnej aurze. Jak ma być stabilnie, to, niestety, coś większego i cięższego. Przynajmniej w moim odczuciu. Od jakiegoś czasu używam 3LT Winston 2.0. Wielki statyw i dość lekki, jak na swoje możliwości. 2 kg z głowicą. Wada, to duże rozmiary po złożeniu. Za to stoi stabilnie ze wszystkim, co na nim ustawiałem.
    Z6II, Nikkor 14-30 f4 S, Nikkor 24-70 f4 S, Nikkor 50 mm f1.8 G, Nikkor 70-200 f4 G, Tamron 150-600 5.0-6.3 G2

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    3LT Winston 2.0 przekracza mój niewielki budżet. Mam Velbon Sherpa który się sprawdza ale potrzebuję jeszcze jeden statyw. Nie pamiętam w tej chwili jaki to model ale jak kiedyś szukałem go w necie to już go nie było w sprzedaży. Kluczowym parametrem po za udźwigiem może tu być grubość nóg. Oba tu wymienione mają nogi o grubości 29mm.

  9. #29

    Domyślnie

    Masz blisko do Katowic, a tam np. Fotoplus (https://fotoplus.pl/statywy/statywy-foto/benro,slik). Mają trochę statywów Benro, Slik itp., można wypróbować.

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Jest właśnie taki plan tylko muszę jakoś to czasowo ogarnąć.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •