Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dlugi teleobiektyw i tak ma swoja obejme, ktora zawsze mozna obracac. (...)

    ja bym jednak macal w sklepie. w tym przypadku bardzo duze znaczenie maja standardy wykonania konkretnego producenta. mozna miec dwie chinskie kopie jednego pomyslu, i roznica miedzy nimi bedzie spora. to i tak czesto jest lepsze niz Chinczyki rebrandowane przez Niemcow (np. Rollei) albo Holendrow (chocby ww. Redged ) ale dobrze jest przemacac przed zakupem, bo to sie bardzo moze roznic...
    Do tego Tamrona trzeba dokupić obejmę, bo w standardzie brak. Trudno powiedzieć, czy kolega to ma.

    Oczywiście, że zwykle lepiej macać w sklepie. Tyle że jak coś nie odpowiada zakup z Amazona pakujesz i odsyłasz, zero problemów. Czasem jest to łatwiejsze niż krążenie po sklepach, można sprawdzić pod konkretny zestaw, itd.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ale to się nie wyklucza. Są głowice/same złączki z zaciskiem, zamiast klasycznego imadełka.
    https://u.cyfrowe.pl/600x0/7/6/ahpro...1843680415.jpg
    Jednocyfrówki z długim tele bym pewnie na tym nie wieszał, ale mniejszy...
    mialem taka kolebke do glowicy Sirui (bo to mozna wymienic):
    https://sunwayfoto-store.com/product...ew-hole-unc3-8

    jak uzywasz roznych obiektywow i jeszcze L-bracketa w body, to to sie nie sprawdza. z tej prostej przyczyny, ze szyna arkowa szynie arkowej nierowna - jedna ma przepisowe 38mm, druga ma 37.7 mm. dla blokady na zakretke to nie ma zadnego znaczenia, ale dla zacisku - juz spore. wlasnie z tego wzgledu tam zawsze jest jakas srubka do (roz)regulowywania, ktora oczywiscie czesto przy wozeniu statywu w bagazniku sie luzuje. mozna kupic cos takiego: https://sunwayfoto-store.com/product...ew-hole-unc3-8 ale to juz sie robi mnozenie bytow...

    po swoich doswiadczeniach trzymam sie jednak nakretki. niby wolniej, ale jednak szybciej (bo nie trzeba za prawie kazdym razem korygowac regulacji)

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Właściwie, to jest nawet ciut odwrotnie. Już tylko N/C/S robią tele bez ARCA. I trzeba (jeśli potrzeba) kupować zamienniki.
    niestety, dokladnie taka jest prawda :/

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Do tego Tamrona trzeba dokupić obejmę, bo w standardzie brak. Trudno powiedzieć, czy kolega to ma.
    tylko wtedy to nie ma zwyczajnie racji bytu. to jest ciezki obiektyw, tego sie bez obejmy statywowej bardzo zle uzywa nawet na duzej glowicy (pokroju kulka fi 45mm). a na glowicy dopasowanej do takiego malego statywu (fi 30mm jak dobrze pojdzie) to to jest dramat. ustawiasz kadr, blokujesz kulke,... i w celowniku kadr zaczyna sie na wysokosci polowy tego co "zablokowales"

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Bawię się a właściwie bawiłem i teraz chcę do tego powrócić w fotografię przyrodniczą. Często fotografowałem z czatowni ale równie często zostawiałem aparat na statywie i odpalałem migawkę zdalnie lub stosowałem pułapkę autofokusa. Co sądzicie o tej głowicy? https://fotoforma.pl/glowica-statywo...a-na-statyw-38

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    (...)
    jak uzywasz roznych obiektywow i jeszcze L-bracketa w body, to to sie nie sprawdza. z tej prostej przyczyny, ze szyna arkowa szynie arkowej nierowna - jedna ma przepisowe 38mm, druga ma 37.7 mm. (..)
    Dobrze wiedzieć, dzięki. ?

    Ciekawe, czy jakby się ograniczyć do szybkozłączek i l-bracketów jednego producenta, wystarczyłaby jedna regulacja? Pewnie nie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    Bawię się a właściwie bawiłem i teraz chcę do tego powrócić w fotografię przyrodniczą. Często fotografowałem z czatowni ale równie często zostawiałem aparat na statywie i odpalałem migawkę zdalnie lub stosowałem pułapkę autofokusa. Co sądzicie o tej głowicy? https://fotoforma.pl/glowica-statywo...a-na-statyw-38
    To chyba jest lepsze do filmowania niż do statycznej fotografii.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    Bawię się a właściwie bawiłem i teraz chcę do tego powrócić w fotografię przyrodniczą. Często fotografowałem z czatowni ale równie często zostawiałem aparat na statywie i odpalałem migawkę zdalnie lub stosowałem pułapkę autofokusa. Co sądzicie o tej głowicy? https://fotoforma.pl/glowica-statywo...a-na-statyw-38
    Mam podobna od Benro ... od kilku lat lezy w pudełku. Nie ma porównania w wygodzie używania z głowicą kulową.
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Nigdy nie miałem głowicy kulowej. Nie wiem jak mocno ona trzyma a czasami bywa, że ptak usiądzie nie całkiem dokładnie w miejscu gdzie wycelowany jest obiektyw i trzeba szybko zrobić korektę.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta


    tylko wtedy to nie ma zwyczajnie racji bytu. to jest ciezki obiektyw, tego sie bez obejmy statywowej bardzo zle uzywa nawet na duzej glowicy (pokroju kulka fi 45mm). a na glowicy dopasowanej do takiego malego statywu (fi 30mm jak dobrze pojdzie) to to jest dramat. ustawiasz kadr, blokujesz kulke,... i w celowniku kadr zaczyna sie na wysokosci polowy tego co "zablokowales"
    Nie chcę za bardzo teoretyzować, bo co prawda miałem T100-400 z d500 a teraz mam podobnej wielkości Sigmę 100-400, ale nie przypominam sobie użycia tego na statywie, a jedynie na monopodzie. W mojej ocenie nie są to ciężkie szkła i nie widzę za bardzo potrzeby zakładania obejmy. Nie wykluczam, że będzie wygodniej, tyle że na chińszczyznę trzeba odżałować 2 stówki. Z drugiej strony na dłuższej płytce (lub l-bracktet) też można ten zestaw postarać się wyważyć na statywie (przynajmniej w poziomie).

    Mitoya to raczej tańsze rozwiązania, trudno mi ocenić trwałość i dokładność montażu. Natomiast co do samej konstrukcji to mam na oko podobną głowicę Vanguarda (kopia?) i jest bardzo wygodna. Diabeł zapewne leży w szczegółach.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej67 Zobacz posta
    Nigdy nie miałem głowicy kulowej. Nie wiem jak mocno ona trzyma a czasami bywa, że ptak usiądzie nie całkiem dokładnie w miejscu gdzie wycelowany jest obiektyw i trzeba szybko zrobić korektę.
    to po mojemu potrzebujesz monopod jednak

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Na monopdzie nie zamontuję aparatu tak żebym mógł odejść i wyzwalać migawkę na odległość.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •