Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Mam a7 III i to jest super sprzęt. Na facebooku sporo osób sprzedaje teraz w niezłych cenach.
    Tak naprawdę każdy współczesny aparat świetnie się sprawdzi w takiej fotografii. Pokaż przykładowe zdjęcia, jakie chciałbyś osiągnąć. Może wcale nie potrzebujesz obiektywu makro.

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie, mógłby ktoś przybliżyć co to za dziedzina sportu, katalogowanie roślin? Jakie są wymagania?
    Bo nie wiem, czy z makro nie będzie za płytka GO?
    Na okazie w domu w doniczce czy martwym zerwanym to jeszcze focus stacking można by uskuteczniać, w plenerze przy wietrze to różnie jest.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #13

    Domyślnie

    Jeżeli to tego typu zdjęcia, to dowolny aparat typu lustrzanka czy bezlusterkowiec z kitowym obiektywem się nada.
    https://homejungle.club/produkt/palm...0aAp5REALw_wcB

    Do tego można jakąś lampę z softboxem sobie ogarnąć. Teraz są nawet fajne opcje światła ciągłego - prostsze dla początkujących.

  4. #14

    Domyślnie

    Taka mała uwaga - kupno droższego i bardziej zaawansowanego aparatu nie ułatwi Ci zrobienia zdjęć jeśli nie masz już doświadczenia. Jest to trochę na odwrót niż w telefonach, gdzie wyższa kwota wiąże się z lepszym obrazowaniem i łatwością obsługi. Więc jeśli zaczynasz dopiero przygodę z aparatem to spójrz na tańsze modele, które po prostu ułatwią Ci wejście w fotografię.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sawu Zobacz posta
    ... poleciły mi Olympus OM-D EM5 MARK III oraz SONY A7 III. Z początku zamówiłem OM-D EM5 III (za 3,9k) oraz Olympus M.ZUIKO 12-40 mm f/2.8 PRO za 2,1k , jednak od tego czasu przeczytałem dość wiele negatywnych opinii na jego temat (źle oddaje kolory oraz że M43 jest zawsze gorsze jakościowo i nie warto w to inwestować).
    Jakikolwiek współczesny aparat byś nie kupił to w trybie auto da bardzo ładne zdjęcia a jak się zdobędzie więcej doświadczenia to można wycisnąć więcej np. ładne kolorki jakie komu się podobają z ciekawości spojrzałem na trochę zdjęć z przywoływanego wyżej "OLKA" i powiem mi się bardzo podobają poniżej link z przykładami:

    https://www.juzaphoto.com/recensione...lympus_em5_iii

  6. #16

    Domyślnie

    Jak widać w stopce - mam jednocześnie FF (lustro Nikona) i m4/3 - obecnie EM1/II wcześniej miałem EM1/I (różnią się matrycą, dwójka ma 20 mln pikseli, jedynka miała 16).
    Obydwu używałem z 12-40/2.8 - i napiszę, że to świetne połączenie - ale pod warunkiem, że będziesz miał dość światła, ewentualnie statyw by utrzymać niskie ISO w gorszych warunkach.
    Obiektyw jest bardzo ostry, mimo światła f/2.8 całkiem nieduży, a z matrycą m4/3 masz zagwarantowaną dużą głębię ostrości.
    Używki 12-40/2.8 można spokojnie wyrwać w cenie ok 2000 PLN - warto.
    Ewentualnie można pomyśleć o ciut ciemniejszym, ale ponoć ostrzejszym 12-45/4.0
    No i makro - do tego akurat m4/3 nadaje się idealnie, a masz do wyboru trzy świetne szkła 30mm, 60 mm i najnowszy 90 mm.
    Sam mam 60/2.8 i jest to jedno z najlepszych szkieł do makro jakie miałem - a trochę ich w życiu przetestowałem....
    Nikon FX i Olympus m4/3

  7. #17

    Domyślnie

    Ja poleciłbym zestaw Nikon Z5 + Z MC 105/2.8. Ten obiektyw jest naprawdę bardzo dobry. Zmieścisz się w ok. 10 tys. zł. Do tego przydałby się porządny statyw.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie kupuj żadnego !! jeszcze rok i AI zrobi wszystko za Ciebie, wyszuka w necie lub na kompie Twoje zdjęcie i zapyta o kraj w którym ma Cię umieścić, po drodze wybierzesz głębię ostrości i samochód w którym chcesz siedzieć. Amen
    _________________________________________________
    Dwie puszki + parę szkieł...i lornetka.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Aparat - jaki kupić ?
    By ForumowyLudzik in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-02-2016, 19:06
  2. Jaki aparat kupić mając taki budżet?
    By cytrynaaaaa in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 09-01-2015, 00:23
  3. Jaki aparat kupic do 800zl?
    By intense in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 137
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 16:31
  4. Jaki kupić aparat na początek ?
    By damian.dab85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 08:21
  5. jaki aparat kupic NIKON f65 ??
    By asica in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 28-09-2005, 10:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •