Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Kompakt to inna sprawa. O takich aparatach tu się nie rozmawia
    DX, prawie FX
    Ale chodzi o podobną sprawę - sprawdzenie matrycy

  2. #32

    Domyślnie

    Witam, dostałem oficjalną wycenę z serwisu Nikona... Wymiana matrycy z przyczyn związanych z użytkowaniem ( Jestem załamany 4500 zl gdzie za samo body dałem prawie 10 tys :/

    Mam strasznego pecha bo naprawdę nie wiem co mogło się stać z matrycą, nie robiłem zdęć w żadnych trudnych warunkach. Niestety będe musiał odmówić naprawy.

  3. #33

    Domyślnie

    A co to niby za przyczyny zwiazane z uzytkowaniem?
    Bo usiluja zwalic wine na uzytkownika.

    Gwarancja 2 lata, jak na wszystko praktycznie w calej UE. Jak gwarancja nie minela, to łaski nie robia. Albo niech udowodnia, ze to z winy uzytkownika.

    Gwarancja nie obejmuje uszkozen mechanicznych, typu upadek, zalanie itp. Jak ktos wysle aparat bo go utopil nad morzem i go otworza w serwisie to od razu widac ze byl zalany.
    Jest to ewidentna wina uzytkownika. Gwarancja tego nie obejmuje.

    Tutaj nie ma twojej winy z tego co piszesz, takze masz prawo odchodzic swoich roszczen.
    Przykro mi, ale czeka cie boksowanie z serwisem, ktory usiluje sie wypiac.
    Zbieraj emaile, czytaj przepisy prawne, warunki gwarancji od deski do deski, mozesz nawet napisac do rzecznika praw konsumenta.
    Ale na poczatek to napisz im oficjalnego emaila z zapytaniem; Co to znaczy z przyczyn zwiazanych z uzytkowaniem (czyli, ze twierdza Państwo, ze uzytkownik jest winny - z czym sie nie zgadzam). Prosze o wskazanie konkretnej przyczyny.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    A co to niby za przyczyny zwiazane z uzytkowaniem?
    Bo usiluja zwalic wine na uzytkownika.

    Gwarancja 2 lata, jak na wszystko praktycznie w calej UE. Jak gwarancja nie minela, to łaski nie robia. Albo niech udowodnia, ze to z winy uzytkownika.

    Gwarancja nie obejmuje uszkozen mechanicznych, typu upadek, zalanie itp. Jak ktos wysle aparat bo go utopil nad morzem i go otworza w serwisie to od razu widac ze byl zalany.
    Jest to ewidentna wina uzytkownika. Gwarancja tego nie obejmuje.

    Tutaj nie ma twojej winy z tego co piszesz, takze masz prawo odchodzic swoich roszczen.
    Przykro mi, ale czeka cie boksowanie z serwisem, ktory usiluje sie wypiac.
    Zbieraj emaile, czytaj przepisy prawne, warunki gwarancji od deski do deski, mozesz nawet napisac do rzecznika praw konsumenta.
    Ale na poczatek to napisz im oficjalnego emaila z zapytaniem; Co to znaczy z przyczyn zwiazanych z uzytkowaniem (czyli, ze twierdza Państwo, ze uzytkownik jest winny - z czym sie nie zgadzam). Prosze o wskazanie konkretnej przyczyny.
    Problem polega na tym, że sprawa idzie przez sklep foto w którym kupiłem. A więc wysłałem im aparat oni wysłali do oficjalnego serwisu i serwis odpisał sklepowi a sklep mi.
    Napisałem im jak to możliwe że doszło do takiego i takiego uszkodzenia i już nic nie odpisują i nie wiem co teraz ?

  5. #35

    Domyślnie

    A w sklepie powołałeś się na gwarancję czy rękojmię?

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz_kk Zobacz posta
    A w sklepie powołałeś się na gwarancję czy rękojmię?
    Na rękojmę ale sklep odpisał że oni nie mają sprzętu do sprawdzania i wysłali do oficjalnego serwisu Nikona a odpowiedź serwisu jest taka:

    Z przykrością informujemy, że przekazany do reklamacji aparat Nikon D780 , nie może być naprawiony w ramach gwarancji producenta. Uszkodzenie sprzętu powstało z winy użytkownika.

  7. #37

    Domyślnie

    Czyli dokładnie tak jak napisałem tutaj w poście #17.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    Czyli dokładnie tak jak napisałem tutaj w poście #17.
    Ja miałem wykupione ubezpieczenie przy zakupie body na rok, i te plamki ale mniejsze były już rok temu, ale nie zauważyłem ich. Problem jest taki, że ja napisałem do sklepu bo oni to obsługują te reklamację, że to nie moja wina, itp to nic nie odpisują już.

  9. #39
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Jest ktoś traki jak Miejski rzecznik konsumentów, zgłoś mu sprawę, że nie chcą ci uznać rękojmi.
    Ostateczność - znajdujesz kogoś, kto może zrobić ekspertyzę i nią (jesli dla Ciebie jest korzystna, oczywiście) straszysz sklep (albo Nikon Polska), jak nie ulegną to do sądu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Nikon D780 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 480
    Ostatni post / autor: 17-04-2024, 17:49
  2. Nikon D780
    By NIKONIARZD5100 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 02-12-2022, 19:06
  3. Nikon D780 i YN685 w TTL milczy
    By sgtSHAYMON in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2022, 21:16
  4. Nikon D780 i problem z LV
    By Dav3 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-10-2021, 23:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •